Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Пуки, пробвай и Милумил. Детето ще ти покаже какво харесва най-много.

# 16
  • Мнения: 817
Хайде да се запиша и аз в новата тема. Ние преди малко ядохме и  този път само 30 мин. по съвет на педи, но после пак повърна и то даже ми се струва всичко дето е яла  Sad Ще видим как ще е до утре, ако не пак ще звъним на доки, че май гладно ще си остане тая нощ детето.

adina
, ако много често даваш на бебо да яде от биберон да знаеш, че вероятно това е причината да не иска гърдата.

deniim, мила дано скоро да реши да излиза малкото човече. Пренасянето си е кофти работа  Confused
За секциото не знам какво да ти кажа, аз честно казано не останах очарована, но може би поради факта, че имаше доста неща, за който не знаех предварително.

Нека мамите раждали и нормално, и секцио ( за Пуки и Хеленка се сещам) да кажат от кой вариант са по-доволни  Peace

# 17
  • Мнения: 104
deniim аз още незнам взех ли правилното решение за секцио  Rolling Eyes и на мен така ми каза лекарката, но решението си беше мое;доста мислих и в крайна сметка се доверих на вътрешното си усещане, защото имах такова, че не съм за нормално раждане.ако трябва посъветвай се с друг лекар  Peace

Severinka определено давам повече от шише, макар и кърма.Но при мен гърдата е със силиконово зърно и по принцип няма проблем да го лапа, но когато е изнервен или много гладен няма търпение да се намести и раздава шамари на циците ми, освен че обича докато яде да си завира и ръцете в устата  Crazy обикновено се цедя, а гърдата я давам като десерт или за успиване  Blush така си тръгнаха нещата от самото начало, важно за мен е че получава кърма, гледам да цедя редувано гърдите за да не яде само предното мляко...
Severinka а оригва ли се малката?моя го забелязах, че повече повръща ако не се уригне

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Севче, определено не съжалявам за секциото и за трето раждане бих избрала отново секцио,ако трябва да избирам. Първо че болка няма, като изключим съвсем търпима първите часове, но дават обезболяващи и минава, второ че рисковете за майката и бебето са в пъти по-малко от естетвено раждащите.

# 19
  • Мнения: 269
Честито на Екатерина!Да порасне хубава и голяма госпожица!

Хеленка,стискам палци всичко да се оправи бързо.

Момичета, то това кърмене не било лесна работа.При мен проблема е ,че нямам достатъчно кърма.По-точно има когато си иска-понякога бебчо яде много и се унася заситен,понякога само дъвче зърното и прави муцунки.В тези случаи го дохранвам с Фризолак,нямам никакви оплаквания от него,бебчо си ака по 5-6 пъти на ден.А и такова им даваха в родилния дом.Днес реших да не се изцеждам за разнообразие,а да оставя всичко на беби да си го изсуче.Не виждам голяма разлика в количеството кърма при мен с и без изцеждане.И аз имам голямо желание да кърмя,но сме на смесено хранене.
Недежда,това количество само мога да го мечтая да го изцедя.Браво!Много е добре да знаеш.
Адина , и аз съм като теб. И на мен тази пропаганда във форумите ми насажда малко чуство на вина,но какво да правя като няма достатъчно кърма.Правим всичко възможно.
Сев,и аз се радвам,че радих секцио.Имах усещане,че ако раждам нормално няма да е лесно и пак ще стигна до секцио.А и имах мед.показания за това.Но съм доволна,на третия ден се забравя страшното,остават само леките неразположения.
Никози,и мен ме болеше като ходех до тоалетна от катетъра,но на 10-тия ден се оправи всичко.Това са нормални болежки.


Успех на раждащите! HugАйде скорпиончетата идват.

# 20
  • Мнения: 132
Според мен е много индивидуално решението секцио или нормалкно.Ако някой е имал тежко раждане и лошо отношение от лекарския екип като Пуки не виждам и една причина да се съгласи на второ нормално раждане PeaceАз обаче имах не много леконо все пак не и тежко първо раждане а второто ми беше направо мечта та и трето да раждам пак ще е нормално такаче има много "ЗА" и "ПРОТИВ" чуденката си е голяма newsm78

# 21
  • Мнения: 40
Здравейте момичета !
Нашата консултация вчера мина - наддали сме само 200 г Sad
Изписаха ни дохранване - кърмя на едната гърда, после дохранвам и така. Много ми е мъчно, че на бебчо май не му стига кърмичката.
Някой дохранва ли с Фризолак?
М/у другото тези които са раждали нормално - имате ли болки? Аз още едва сядам , много ме опъва отдолу. На всичкото отгоре са ми сложили някакви телчета, които ме боцкат ужасно  ooooh!  А кървенето не мога да го разбера - или много ми тече, или почти нищо...
Да ви кажа откакто съм се прибрала приличам на циганка - разходжам се из къщи по долнище от пижама, отгоре с дълга нощница от тези с копчетата, дето са удобни за  кърменето, отгоре с едно горнище от анцунг, а в главата мясам на кошница  Laughing А сенките под очите ми са едно омайно синьо  Joy
М/у другото - искам да сложа снимка и на моя бебок на 1-та стр. някой ще ми помогне ли?

# 22
  • Мнения: 104
ами аз нямам оплаквания от катетъра, обаче самата болка от секциото си е гадничка, а при нас бяха и много високи леглата и всяко лягане и ставане беше кошмар.мой съвет е на който му предстои секцио да си иска обезболяващи първите два дена Peace

# 23
  • Мнения: 37
И аз да се включа... ние сме само на кърма и не дохранвам малката с нищо, но пък мисля, че и стига. Яде почти на 3 часа,но не винаги. На първата консултация(на 21-я ден) беше качила цял килограм..даже мисля да минаваме и ние на диетата на Дюкан Grinning
Малко ни тормозят колики, иначе е много добре. Притеснява ме будуването-стои будна по 3-4 часа през деня,
 вие как сте със съня? А и друго-храните ли се вечер или пропускате някое хранене?

# 24
  • Мнения: 899
Ух, не мога да се доредя до компа, знаете въртележката: манджа, цедене, смяна на пампери, успокояване на ревящо бебе, къпане....и това е,  за друго време няма  Laughing.
Да разкажа и моите преживелици. Знаете, че почти до последно бях тук. Събудих се към 3 през нощта от поредната порция болки и опитвах да заспя, но към 4 вече ми просветна, че май изчезват и се появяват, не е постоянно като друг път. Станах да засичам в програмката - на 7 минути по 40 сек. контракции  #Crazy. Мъж ми се събуди и скочи да сме тръгвали, викам аааа, без тез, аз нали си знам, че не става бързо, ще чакаме. Той заспа, а аз си ошетах, простирах, къпах, рязах нокти, досъбирах багаж.....не болеше силно, никак даже, та нормално си се мотах  Mr. Green. Към 8 сутринта станаха на 5 мин. и по-болезнени и тръгнахме. Приеха ме в Родилно около 9, записи на тонове, дръпнаха ми един разпит като в РПУ, една купчина подписи....Дойде лекарката, оказа се, че съм случила на Завеждащата (тя е светилото на болницата и има защо   bouquet). Прегледа ме на УЗ и вика големичко е, аз - шаш. После бърка, толкова внимателна, че нищо не усетих и казва - 7 см разкритие  Shocked. Пукнала е мехура без да усетя, водите били малко зеленикави (оказа се както подозирах, че термина ми е напред и малко преносвам). Сложиха ми Бусколизин, Но шпа и още едно с А-, забравих какво и ми казват до обед си готова. Не повярвах де. Всички накачулени отгоре ми (нямаше други родилки) и ми гледат сеира  Crazy. Е, почна се сериозната част, сложиха ми още нещо уж обезболяващо (нъцки), но по-скоро било за активизиране на родовата дейност. Доста бързо минаха болките в напъни, там вече малко се позабавих, не ще да слиза главичката надолу. 1 без нещо беше и както уж нищо не виждаха акушерките се развикаха и буквално ме пренесоха до родилна зала. В 1 и 10 изплака най-красивото бебе на света, целунах го и се разплаках  Heart Eyes. В интерес на истината по-трудничко излезе от баткото, но да се похваля, че заслугата си е изцяло моя, не ми скачаха на корема като първия път, а само ме насочваха, аз послушно изпълнявах. Изключително съм доволна от екипа - двете акушерки Ваня и Здравка, д-р Михайлова, че и санитарката, която също беше непрекъснато край мен. Доки ми държеше ръката през цялото време, напътстваше ме и ме окуражаваше. Доста усилия положихме да се размине без шев, но бебка се оказа големичка за габаритите ми, та имам 4 шевчета. Което не е кой знае какво при условие, че на втория ден нормално си сядах на д....то. Шиха ме с пълна упойка. 3-4 часа след раждането вече ходех по коридорите и всички ми се радваха  Laughing.
Късно се захранихме, беше се нагълтала с много околоплодна течност, цяло денонощие повръща и не ми дадоха да я кърмя. Затова доста падна в тегло, но сега наваксваме, важното е, че вече регулирахме нещата. Дано, много искам да се кърмим повечко. Малко ме наболяват зърната, но нищо извън нормалното, нямам рани като преди. Така мога да се насладя на момента  Heart Eyes. Такава безумна майчина любов ме е обзела, че ми спира дъха. Не съм очаквала, честно, не мога да повярвам колко силно можеш да обичаш някого от първия миг, в който го съзреш.
И аз като Надето преживях стресово завръщането у дома. Цял ден ревах, без да знам защо, без да мога да се овладея. Добре, че мина.
С помпите съм на Вие, не мога и не мога, боли ужасно. Научих се на ръка да изцеждам и така се справям, не че много изцеждам де, почти всичко се изяжда  Mr. Green.
Специални поздрави на новите ни майчета Джиджи, Фийл, Дезирела и ЕкатеринаМ   bouquet!
Деним, Шики, Тедико, Покджей, Лиянка, Гале, Сиска - стига се притеснявате, няма да ви подмине, ще излязат бебчетата и ще ходим в бебешкия форум  Hug. На Софко леко раждане утре, чакаме щъркелче  fingerscrossed.
Дано успявам по-често да се включвам, полезни неща си говорите.

Накрая един малко странен въпрос: Една от сестрите в неонатологията ми каза да съм махнела сутиена, щял да ми спре кърмата. Как ще коментирате това, аз останах изумена  newsm78

# 25
  • Мнения: 42
 Laughing До сега обсъждахме с едно мамче "за" и "против" начините на раждане. Ами наистина е много индивидуално! Много зависи и от предишни преживявания/ако има такива/ и от психика... Незнам аз какво ще твърдя след раждането, но се сещам сега, че Капучино ми каза след секциото "незнам как има жени които избират доброволно секцио", а това е след като се е мъчила цял ден да роди нормално... Явно наистина си е строго личен избор!
Искам да сваля шапка на всички мами, които до сега са правили темите! То било трудна работа бе! Извинявам се, че вместо "s" има "z" на  "babies", но нямаше буквичка, а бая се измъчих да го сглобя... Ще се преборя и с цифрите, обещавам! Hug

# 26
  • Мнения: 132
Шики супер си  bouquet
За сутиените точно като кърмех баткото не можех без сутиен даже и докато спях не го свалях а си кърмех до 7-мия месец Peace
Сега сме само на кърма другата седмица сме на конс. и ще видим но бебка си е спокойна хубаво хапва и после спи по 4-5 часа а и през ноща не се буди Heart Eyes

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 723
Алис   Hug
Дано намираш време и за нас.

За раждането аз винаги съм била за нормално и след моето такова още повече съм привърженик на такова.
Но най-важна е психиката на майката и ако тя се притеснява от нормално раждане би било по-правилно да роди секцио.
Имам такава позната ,която след спонтанен аборт искаше да минимизира рисковете и затова роди секцио.
Всеки да прецени за себе си.
Няма правилно и грешно решение.

За кърменето - ама не се чуствайте виновни милички.
То не е концерт пожелание или става или не.
Най-важното е бебочетата да наддават,а дали е на цица или на АМ е без значение.

# 28
  • Мнения: 817
adina, колкото и пъти да се опитвам да я оригна резултат няма. До сега най-много 2-3 пъти да се е оригвала.

aleksandra_85 и ние стоим будни по доста време през деня. Имам чувството, че всичко й е много интересно и само се оглежда наоколо.

За раждането май наистина всичко си е строго индивидуално. Но лично за мен секциото се оказа с доста негативи, но все пак всичко отминава.

Да питам мамите, които дават само кърма на бебчетата - вие пиете ли вода? Аз по принцип не исках да давам, но се опитвам с малко вода да плакна устичката след хранене, ама не става. Бебка се мръщи, стиска уста и ако нещо случайно попадне вътре го плюва.

# 29
  • Мнения: 132
Сев а упорито и давам вода след хранене и междухраненията по малко.Нашето педи каза има много мнения по въпроса някои казват никаква вода а други 200мл. на ден за нея истината била някъде по средата PeaceАз давам точно заради плакненето на устичката а също и взех и чай против колики

Общи условия

Активация на акаунт