Вече нищо не е наред

  • 6 217
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 958
Здравей, не знам какво да ти кажа освен, че хората се познават по това, как реагират в кризистни ситуации.
Надявам се всичко при теб да се уреди.

А ако случайно си търсиш работа не по специалността, мога да помогна, при нас търсят.
Пиши ми на лични ако се интересуваш.

# 31
  • Мнения: 2 556
Кажи му, че не мислиш да работиш изобщо и си решила да си гледаш детето. Така че разчитате на него за всичко - и ти, и детето. Да си прави той сметката и да изкарва повече пари, защото се е оженил за теб и е длъжен да те осигури (аз така бих постъпила, ако ме карат да си намеря спешно работа). Според мен мъжът трябва да приема всяко решение на жена си, а ако тя е решила да остане вкъщи и да се посвети на семейството, направо трябва да е трогнат. Хич не го мисли и не го оставяй да прехвърля проблемите си върху теб, реално никакви кой знае какви грижи нямате, финансово притиснатите хора не са с 32 инчови телевизори  Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 38 419
Там е работата, че и на мен ми се работи, честно казано.
Освен парите, това си е повече социален живот, шопинг и прочее екстри.
Малката сега е болничка, но иначе в градината много й харесва и учи нови неща.

# 33
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Кажи му, че не мислиш да работиш изобщо и си решила да си гледаш детето. Така че разчитате на него за всичко - и ти, и детето. Да си прави той сметката и да изкарва повече пари, защото се е оженил за теб и е длъжен да те осигури (аз така бих постъпила, ако ме карат да си намеря спешно работа).
И аз реагирам по този начин, затова и се караме много. Но ако Дилнянка държи да си запази семейтвото едва ли това е начина- той и без това прави намеци за развод.

Според мен мъжът трябва да приема всяко решение на жена си, а ако тя е решила да остане вкъщи и да се посвети на семейството, направо трябва да е трогнат. Хич не го мисли и не го оставяй да прехвърля проблемите си върху теб, реално никакви кой знае какви грижи нямате, финансово притиснатите хора не са с 32 инчови телевизори  Simple Smile
Аз лично не познавам такива мъже (не казвам, че ги няма)- никой не изпитва желание цялата издръжка на семейтвото да се падне на него (без значение, че доходите им са в пъти по-високи). "Посвещаването на семейството" е "губене на време" и "бездействие".

# 34
  • Мнения: X
Аз ,честно казано не разбирам как ви се работи, цял ден, и после в къщи отново.Особено ако мъжете ви не пипват нищо.Това си е двоен работен ден,както и да го погледнеш.
Но...по темата:не знам дали си чувала израза "Най-тъмно е преди зазоряване."
Така че ,по-лошо накъде...време е нещата да започнат да се оправят!  Hug

# 35
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Дилянке, не разбирам мъжа ти. Не бих могла и да го понасям. Вече писах някъде: била съм без работа, бил е и мъжа ми без работа - никой на никого не е дуднал, не се е сърдил, въобще никакви проблеми в тази връзка не сме имали. И не разбирам това, което се случва при вас. Наистина сега е момента да те подкрепи, да ти удари едно рамо както се казва. Страшно много сили дава това, че някой вярва в теб. И да, нормално е семейството да се издържа финансово от двама, но и Кака Сийка е права.
Горе главата. Постоянство трябва и ще видиш как всичко ще се подреди накрая   bouquet

# 36
  • Мнения: 6 661
Кажи му, че не мислиш да работиш изобщо и си решила да си гледаш детето. Така че разчитате на него за всичко - и ти, и детето. Да си прави той сметката и да изкарва повече пари, защото се е оженил за теб и е длъжен да те осигури (аз така бих постъпила, ако ме карат да си намеря спешно работа). Според мен мъжът трябва да приема всяко решение на жена си, а ако тя е решила да остане вкъщи и да се посвети на семейството, направо трябва да е трогнат. Хич не го мисли и не го оставяй да прехвърля проблемите си върху теб, реално никакви кой знае какви грижи нямате, финансово притиснатите хора не са с 32 инчови телевизори  Simple Smile

Това е и моето мнение. Трудно е да, но да е мислил като се е женил и правил дете. Такива мъже, дето като стане трудно, ги хваща депресията много ги обичам.
Може и ти да си изнервена и да приемаш нещата доста по-трагично. Дай си малко почивка от негативни мисли.

# 37
  • Мнения: 2 556
Рени, да, права си, но дори така да е, аз имах предвид, че след тази нелицеприятна за него новина той на каквато и да е работа от нейна страна после ще бъде супер доволен.  Grinning А ако тя се обяснява колко й се работи, но не намира нищо подходящо, той все повече ще мърмори и ще се самонавива Wink

# 38
  • Мнения: 384
Моя съвет е търпение!Аз бих подредила приоритетите така:
1.детето,съсредоточи се,лекари ,аптеки когато оздравее ще ти олекне !

2.продължавай да си търсиш работа,самоуверено ,но спокоино!

3.дръж се мило(въпреки,че ти е криво)отзивчиво,не напрягай нещата с `разговорите` за тях трябва подходящ момент,иначе можеш и да придизвикаш съдбата!

Дилянка,от мен това ,но търпението е решение на много проблеми!Пожелавам ти добър развой на нещата и да посрещнеш 2009 с здраво и сплотено семейство и чудесна нова работа!  bouquet

# 39
  • Мнения: 5 710
Проблемът с работата ще се реши.
Проблемът, който назрява в семейството ти би трябвало да те вълнува повече.

С какво образование си?

Висше без дипломна. Sad

Дилянка, моят съвет е наистина да не се отказваш от търсене на работа, демотивираш и униваш.
Намирането на работа в София е въпрос на време, не на 'няма работа".
В момента си направих труда да проверя колко обяви има  в www.jobs.bg   за София - над 7 хиляди!
Нямаш никакво основание за притеснение, че ще си намериш работа и то каквато търсиш ( не разбрах каква).
Само спокойна да си и да знаеш ясно какво търсиш, ще намериш.

Мъжът ти сигурно е изнервен повече, поговорете си. Защото утре той може да е без работа, а ти да си....

# 40
  • Мнения: 1 749
Аз искам да попитам :сами ли живеете?
Иначе...мисля,няма какво да ти кажа ,което да е различно от казаното преди мен.
Съчувствам ти!
И,недей да се депресираш,защото тогава ще виждаш всичко само в черни краски и ще се натовариш повече.Пожелавам ти успех!

# 41
  • Мнения: 4 068
Много е кофти това, че е говот да си стяга багажа и да се спасява по единично. Вие сте семейство и никой не е застрахован от това да остане без работа и доходи. Иначе кризи има във всеки брак. Ние скоро минахме през криза и дупка от която на мен ми се струваше, че единственото решение е раздяла, но се оказа, че много съм бъркала. Оправиха се нещата, но с усилия и от двете страни и много търпение и обич. Подкрепям и мнението и съвета на Тес. Има и мъже, които нямат против жените им да не работят. Зет ми е такъв и мъж ми също, но аз не бих могла да не работя съвсем, защото ще перкулясам. Случвало ми се е често да оставам без работа, защото мен стегне ли ме шапката и не ми ли изнася някъде си тръгвам на минутата и чак после започвам да търся нова работа. Важно е човека до теб да те подкрепя в решенията ти освен ако не са абсолютно неадекватни и в трудните моменти също да ти е рамо. Поговорете и дано всичко се нареди! Стискам ти палци!

# 42
  • Мнения: 22 414
Случва се човек да остане без работа и е напълно нормално да не може да си намери веднага нова. Седни и обясни някой неща на твоят съпруг и да вземе да ги разбере.
И на теб не ти е лесно от това положение, но той не работи двойно повече, защото ти нямаш работа, нали?
Страшно обезкуражаващо е, когато човекът до теб не те подкрепя и не ти предлага дори и морална подкрепа, а е готов да си хване чантичката и да се изнесе, само защото си нямала работа. Щом е готов сега да се изнесе, ами да се изнася, а ако стане нещо по-лошо, или което да не му харесва? Не мисля, че човек трябва да реагира по този начин още повече когато има семейство.

# 43
  • София
  • Мнения: 16 000
повечето неща вече са казани, но и аз да си кажа
1. Обърни вничание на дететео - да се оправи след болестта и след това на градина. там е в своя среда и му е интересно.
2. Обясни на мъжа, че си търсиш работа, искаш да си сред хората, да имаш контакти - не само до магазина и в къщи като песионерка. Ще си намериш,  в София има много възможности.
3. След като работи в сервиз значи изкарва достатъчно/имам наблюдения/, страно ми е защо търка кревата в събота и неделя. Все пак сервизите тогава имат най много клиенти. След като е решил да има семейство значи е знае, че трябва  да се грижи за жената и детето. Ако трябва и само той да изкарва пари временно. Моят мъж винаги казва - седи си дома. В рода му е обида ако жената работи. Свикнали са да изкарват пари и да ги дават на жената - тя е касиерката и плаща. Мъжете обикновенно издържат жени с по 3-4-5 деца, кои тяхни, кои от предишни връзки на жените. Но щом са дали дума - данат парите без да мрънкат за моето, твоето и нашето.
3. Помня една тема за майка му, някакъв чичо и купен от вас апартамент/така ли беше?/
Та по този повод явно стоенето в къщи те изнервя. Аз на твое място бих почнала и по-непрестижна работа за да не съм в къщи при свеки и чичо. В София точно за 10 мин. ще си намериш работа като касиерка или аранжор на стоки във всички вериги магазини. Заплатите започват от 800 лв. В свободното време ще си търсиш друга работа и ще си намериш.
4. В темите за работодатели май съм срешала твои отговори, че не имаш изисквания за пълна осигуровка и др. законни неща. Много по-възрастна съм и с диплома да средно образование си намирам работа точно за 20 дни. В момента също съм на нова работа в голяма фирма с офиси в цялата страна. Та мисля малко да снижиш изисванията. Майната и на голямата осигуровка - започни работа, взимай парите сега. За какво ържите на реални осигуровки - за са плащате по-големи данъци и те да отиват да хрантутят с тях мангалите. Дали ще дочакаме пенсия - божа работа.

# 44
  • Мнения: 4 784
Е, кофти от негова страна, ако точно в този труден за теб момент е решил да те предаде!
Забелязала съм, че има едни такива моменти, като тръгне нещо назад и всичко повлича... дано да успеете да излезете благоприятно от ситуацията! Peace
Как мина разговора?

Общи условия

Активация на акаунт