Тема zа гарнитурите

  • 10 440
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 951
Предлагам да споделим в таzи тема раzлични гарнитури които правим. Пнякога ми омръzва от картофи и ориz в раzлични варианти, а ми липсва вдъхноввение zа нещо по-така. Предполагам, че ще е от полzа и zа други  Grinning

# 1
  • Мнения: 5 001
Друга гарнитура е задушените зеленчуци....
Сварени моркови,карфиол,броколи,грах ,се врътват малко с масълце и се сервират към меса,риби и всичко към което ви роди фантазията....

# 2
  • Мнения: 3 830
Много харесвам за гарнитура мексиканска салата, печено броколи или бланширано, картофи по селски и др. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
За гарнитура предпочитам прясна салата, печени чушки, кьополу, оризови спагети, грах в масло или гъби в масло, зелен боб с чесън.

# 4
  • Мнения: 23
Много полезна темичка ,Марински!  newsm10  bouquet

Аз много често вместо картофи или ориз сервирам задушени броколи с масълце и много зелени подправки - замразени броколи слагам в купа със съвсем малко вода на дъното и готвя в МВ 7 мин.на пълна мощност. После изваждам ,отцеждам ,ако е останала някаква вода и веднага, докато са горещи ,обърквам с бучица масло ,сол , чер пипер и чесън на прах на вкус и нарязан пресен копър и магданоз Понякога ги комбинирам с бейби морковчета (или пресни моркови ,нарязани на жулиени) или грах ,ако имам, тогава ги готвя 10 мин на пълна мощност. За да стане картинката още по-колоритна може да се прибави и малко царевичка.

Поднасяла съм като гарнитура и сварена паста ,овкусена само с малко препържено масло и сол. Много е подходящо за ястия с месо, които имат и малко сосче.

Също много добра гарнитура е задушен спанак с масло. Аз го задушавам с малко зелен лук имасло и подправям с чеснов пипер. Ако ми се намират гъби добавям малко за разкош.

Друга гарнитура ,за която се сещам ,но лично аз не съм приготвяла и поднасяла, са малки питчици от царевично брашно и някакви други съставки. Това го видях в една книга ,беше поднесено към някакво ястие с месо и зеленчуци с доста сос.Изглеждаше много апетитно ,но на мен ми се стори доста трудоемко. Ако те интересува ,мога да се опитам да изровя рецептата.

Ами засега това от мен.Надявам се предложенията ми да са полезни.

# 5
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
За гарнитурите е важно и как изглеждат ,защото така ястието става завършено.
Не е лошо и някоя снимка да се качи.
Интересно което се сещам е за Риба-Задушени моркови , картофи -наедро , спанак и Нахут.Всъщност най-много нахут.Това е португалско.Там обаче слагаха нещо друго зелено , но съм забравила-няма го в България.

# 6
  • Мнения: 27 524
Хубава тема  Simple Smile

Моите изпробвани гарнитури са:  Simple Smile

-картофи на фурна
-картофи с моркови на фурна
-бял ориз
-ризото
-задушен грах с масло
-задушени зеленчуци (борколи, карфиол, зелен фасул, грах, моркови, манж ту, царевица)
-пюре от оранжева леща
-пюре от тиква
-картофено пюре
-пюре от спанак и сметана (с или без сирене)
-карамелизирани батати
-батати със сметана и индийско орехче
-зеленчуци в тесто
-паниран смилянски боб
-печени тиквички с орехи и чесън
-пресни цели картофчета с копър и чесън
-пълнени домати
-пълнени гъби със спанак и синьо сирене
-картоф с кожа и сос
-лук по гръцки

Това се сещам засега  Hug





# 7
  • Мнения: X
Карамелизирани ябълки
Настъргани и овкусени моркови
Булгур
Оризови спагети
Прясна салата
Сосове
Сигурно ще се сетя и за още.Стандартните не ги споменавам,за да не се повтаря.

# 8
  • Мнения: 7 914
....
-пюре от оранжева леща
....
-пюре от тиква
...
....
-карамелизирани батати
-батати със сметана и индийско орехче
-зеленчуци в тесто
-паниран смилянски боб

......
-лук по гръцки

много ми станаха интересни тези гарнитури , би ли споделила как се правя и кои ястия гарнираш Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 338
Блонди и аз искам лука по гръцки.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
Блонди и аз искам лука по гръцки.

И аз също  Flutter

# 11
  • Мнения: 2 803
Предпочитам гарнитури от прясна салата, домати и краставици, печен пипер, ориз с грах, микс от зеленчуци, картофки печени с масло.  newsm78 Май повече наблягаме на салатите.

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Готина тема, може да почерпя идеи. Принципно картофи и ориз за гарнитура са ми омръзнали и разнообразявам с други зеленчуци:
-булгур със стафиди
-задушено броколи със сметанов сос
-задушено борколи със зехтин и чесън
-печени чушки с чесън, орехи и балсамико
-прясна салата
-задушено червено цвекло с  моркови и балсамико
-печени зеленчуци на фурна/грил тиган -домат, лук, морков, патладжан, тиквичка, артишок...
-песто от тиквички
-пюре от тиква
-гукамоле или салата от авокадо с лук и лимон
-хумус
-пюре от кестени (това само сега, когато им е сезона)
-пукани чорбаджийски чушки
-зелена салата с рукула или айсберг

Блонди, присяединявам се към общото искане за лук по гръцки и карамелизирани батати  Flutter Hug

# 13
  • Мнения: 1 352
Този булгур го срещам във всяка тема, а още не съм го опитвала. Някой ще ме просветли ли какъв му е вкуса горе-долу и как се прави като за гарнитура?

# 14
  • Мнения: 929
- Задушени, печени на фурна или скара,панирани  зеленчуци
- зеленчукови кюфтенца
- гъби с масло, пълнени или пък на каша

Общи условия

Активация на акаунт