Св. София (на Мазнейкови)

  • 2 777
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 251
Meggle, би ли споделила с читателите на форума кой лекар ти е водил раждането. Доколкото знам в клиниката работят няколко екипа лекарил

# 16
  • Мнения: 1 404
meggleмного съжалявам за това,което ти се е случило SadЗнам как се чустваш,защото и аз съм го преживяла.Помня как гледах Ния и се чудех кой ще я отгледа,ако нещо с мен...затова и толкова се страхувах от второто раждане.
Персоналът наистина не достига на моменти,но поне е любезен,това значи много ,защото си спомням как в Майчин дом акушерките се държаха с мен не като с човек,а с животно.
За раждането без системи-аз и преди казах,че екипът и по-конкретно д-р Павлова,защото за други лекари нямам информация,не е подготвена за естествено раждане,работи си по традиционната схема.Ако родилката обаче желае да роди по естесвен път и най-важното-подготвена е за това,чела е,познава тялото си,учила е техники за  дишане,релаксация,визуализация и т.н....при д-р Павлова може да се случи едно естествено и с активното участие на майката раждане.За съжаление при сегашното положение в българските АГ отделения това никак не е малко.
Самата д-р Павлова е много мила и човечна,за мен беше важно да се доверя на човека,който ще помогне на детето ми да се роди,да осъществя с него по-особен контакт-флуиди,аури,енергии....както и да се нарече,но да ми е възможно да почуствам водещия раждането близък.
Стерилността...не знам,не е редно да е така,но това си е наш,чисто български манталитет...в коя болница е различно?Дори в Токуда,където глобите за персонала са доста солени,видях подобни изцепки.
За бебето се грижех единствено аз,слава богу този път бях в състояние да го правя и ми доставяше огромно удоволствие,дразнех се единствено на неизменното шише,което ми носеха на всяко хранене,въпреки обясненията ми,че кърмя.
meggle,извинявай,ако съм те засегнала с предишния си пост,вярвам,че за теб преживяването е било кошмарно и много съжалявам за това.Спомнам си,че преди година приемах всяко положително мнение за Майчин дом като лична обида.Пожелавам ти някой ден да установиш,че споменът вече не е толкова болезнен Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 1 809
О Bili не си ме засегнала, просто се чувствам злъжна да споделя това, което съм преживяла и аз в болницата. Иначе д-р Павлова наистина е страхотна, както и моята лекарка. През цялото време бяха много мили, моята лекарка непрекъснато се интересуваше как съм, идваше по няколко пъти на ден да ме види, но защо трябваше да се стига до там се чудя. Да ти кажа за държавните болници всичко разбирам, но за частна болница да пестят от персонал, да си влизат с обувките отвън, да забравят да преобуват бебетата, да няма кой да направи храна в определени моменти, някак си не го разбирам, за парите, които се плащат там. Друго също не разбирам - първият анестезиолог, който трябваше да ми бие упойката ме боде 4 пъти     Shocked и ми обясняваше, че аз съм виновна да не успява да ми бие упойката, защото съм отточна? Накрая извикаха негов колега, който беше страхотен и успя от първия път без почти нищо да усетя (той ми би и пълната упойка при кюртажа), за съжаление не им помня имената. Та се оказа, че колегата му просто не ме е бол на правилното място #Cussing out
ЕДна моя колежка ражда преди 2 месеца там. По същия начин не са оцелили къде да я убодат, с тази разлика, че са започнали да я режат без да я е хванала упойката. Като започнала да вика и й хакнали пълната упойка Shocked И това ми е леко странно, да назначат поне анестезиолози, които си разбират от работата.
На всички решили да раждат там пожелавам успех, едно страхотно бебче на финала, а колкото до болезнения с помен, той вече е избледнял, като си гледам моето съкровище до мен Hug

Общи условия

Активация на акаунт