Каква ваксина да избера?

  • 2 178
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Мили мами, днес бяхме за първи път на педиатър и сложиха на бебка първата ваксина,следващия месец пак трябва да сложат втората,но педи каза че имало алтернативни-вносни,които аз трябва да закупя ако не искам да й сложат стандартните-в гръбчето и крачето ,до колкото си спомням.Бебка прави 2месеца следващия месец и въпросът ми е- какъв беше вашия избор за ваксина?моля посочете и името ,ако си спомняте ,до колкото разбрах имало няколко.мерси предварително!

# 1
  • Мнения: 9 973
избрах по ЗК ваксината и не съжалявам
проблеми не сме имали

# 2
  • Мнения: 2 521
Инфанрикс-купихме си го.Не исках тези в гръбчето защото имат много странични ефекти Naughtyа с тази нямахме никакви проблеми Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 12 553
Ако става въпрос за ДТК ваксината, аз избрах Пентаксим. Струва 60 лева/един прием. Не бих сложила и не сложих тази по ЗК.

# 4
  • Мнения: 4 433
Пентаксим Peace

# 5
  • Мнения: 4 335
Ако става въпрос за ДТК ваксината, аз избрах Пентаксим. Струва 60 лева/един прием. Не бих сложила и не сложих тази по ЗК.

Подкрепям това мнение Peace
А темата е многократно обсьждана,ако искаш да видиш по вече мнения пусни тьрсачката

# 6
  • Мнения: 1 554
Пентаксим сложихме ние Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
И аз избрах Пентаксим,нямаше никакви странични ефекти.

# 8
  • Мнения: 209
Ако става въпрос за ДТК ваксината, аз избрах Пентаксим. Струва 60 лева/един прием. Не бих сложила и не сложих тази по ЗК.


съгласна съм с това мнение - и ние слагаме Пентаксим. педиатърката ни каза, че тази която е от ЗК покрива същите параметри като Пентаксима, но за съжаление не се приема добре от дечицата и често има нежелани реакции. така че прецени сама - Пентаксима е скъпичък - по последни сведения 63лв., но поне е малко по-сигурна.

# 9
  • Мнения: 4 111
Мили мами, днес бяхме за първи път на педиатър и сложиха на бебка първата ваксина,следващия месец пак трябва да сложат втората,но педи каза че имало алтернативни-вносни,които аз трябва да закупя ако не искам да й сложат стандартните-в гръбчето и крачето ,до колкото си спомням.Бебка прави 2месеца следващия месец и въпросът ми е- какъв беше вашия избор за ваксина?моля посочете и името ,ако си спомняте ,до колкото разбрах имало няколко.мерси предварително!

Не са сложили първата ваксина, а третата, 2 ваксини се поставят в родилиния дом (БЦЖ и хепатит Б), освен ако не сте ги отказали изрично, но не вярвам, щом питате за тази.
Не позволявайте да бият ваксини в гръбчето!
На въпроса - твърдо за Пентаксим.

# 10
  • Мнения: 1 492
Пентаксим!
Имай предвид, че трябва да се бият три поредни месеца или през месец, по преценка на педиатъра. Казвам го, за да си прецениш и финансовата част.

# 11
  • Мнения: 10 983
Избери Пентаксим, няма да съжаляваш.
Бие се през 2, 3 и 4 месец на бебето. После следва реимунизация между 1,5 и 2 г.

# 12
  • Мнения: 1 336
Мислех, че ваксините вече се бият само в крачето ....  newsm78 newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 4 585
И ние избрахме Пентаксим и не съжалявам. Нямаше странични ефекти. Peace

# 14
  • Мнения: 85
Не съм чувала за ваксина,която се бие в гръбчето на детето.На мен педито ми каза,че в пентаксима е включена
и противоменингитна ваксина и това е нещото,което не го включвала здравната каса.Така че и аз мисля да сложа
пентаксим когато дойде времето за втората ваксина.

Общи условия

Активация на акаунт