почивката от 2 до 4

  • 987
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте,може би темата не е за тук и моля да ме извините,но не знам каде да пиша,момичета много съм вазмутена.От няколко дни комшии които живеят 2 етажа над нас правят ремонт,нямам нищо против,но бих искала да се прекрати работата поне от 2 до 4 както е редно,не можете да си представите за какво става на въпрос то не се пробива,не се троши Искам да ви попитам знае ли някоя от вас как стоят нещата в такъв случай,може ли да се глобяват при такава ситуация например или по някакав член.Ще съм много благодарна ако някой ми пише.Детето се изнервя допълнително и не може да спи,поради което съм още по-ядосана,можете да си представите.Предварително благодаря.Лек ден  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 478
Разбира се,че има разрешение на проблема ти!
Ако искаш да си коректна,първо отиваш в комшиите и им казваш,че от 14-16ч и след 22ч е неправомерно да вдигат такъв шум.
Ако те пък не са достатъчно любезни от своя стана да удовлетворят молбата ти,ти с чиста съвест звъниш в най-близкото районно управление.Полицаите ще се отзоват сравнително бързо и ще ги предупредят,че при повторно нарушение на тишината в зададения часови пояс,ще бъдат глобени.
Аз съм го правила няколко пъти и то не защото не съм безкрайно търпелива,а защото съседите ни явно са безкрайни идиоти.

# 2
  • Мнения: 822
И при нас има същият проблем,един прави ремонт и няма никакво съобразяване.Изчаках го два дена и на третият му направих забележка.Той пък се прави на хитър спира към 14.15h. и започва на ново към 15.30h.Друг вариант е да се обадиш в полицията и те да се разправят,мисля че може и да го глобят.Успех!

# 3
  • Мнения: 11 003
Прочети тази наредба и спокойно викай полиция.

# 4
  • Мнения: 1 674
,,(2) За задоволяване на битови потребности, дейностите по предходната алинея могат да се извършват само от 8 до 14 часа и от 16 до 20 часа в дните, обявени за работни, а със съгласието на засегнатите обитатели и в почивни дни.,,-това и аз не го знаех-мисля,че важи точно за теб-BALTAZAR.Действай смело Peace

# 5
  • Мнения: 144
Много ви благодаря момичета    bouquet   bouquet   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 795
Аз до преди 2 дни не съм имала такъв проблем, но живея в кооперация с общо 5 апартамента, от 2 дни обаче от първия етаж ми лазят по нервите, засега ще си затрая, но ако продължат и утре и то в упоменатите часове, ще действам #Cussing out

# 7
  • Мнения: 73
 Линофина благодаря за информацията.Ще я разпечатам и залепя във входа на блока ни.  bouquetМного хора не са наясно с общото съжителство особено където живея CryНадявам се,че сега ще се позамислят малко newsm78

# 8
  • Мнения: 1 749
В момента(14:21ч),пред блока се вихри сватба.С тъпани ,пиратки и за разнообразие ,сирена. ooooh! Обадих се на 166 преди 5 мин.Още ги няма.Няма и да дойдат.Или,ако дойдат,тея ще са си отишли....Мъж ми повдигна един доста уместен въпрос-откъде са взели сирената?Значи,има "колега"сред "сватбарите".Тогава...май няма да искат да се покажат-колегиална солидарност...
Чудя се..кога детето ми може да спи-когато съседите правят ремонти,или когато някой си е въобразил,че циганията е модерна????

# 9
  • Мнения: 166
Много по-лесно е ,когато живееш с чужди хора-можеш по всякакъв начин да направиш забележка или да вземеш  други мерки,но...когато етажите се обитават от роднини?!Та така е при нас-то не бе търкаляне на стъклени топчета по пода,ритане на топка в коридора,бягане,скачане,тропане ,блъскане на вратите и т.н.- и то не само във врмето между14-16 ч.,но се е случвало и доста често след 22.30 ч.Забележките от моя страна са безрезултатни,но не смея нещо друго да направя-не искам да обтягам отношения,които и без това доста куцат,все пак родата е от страната на съпруга ми.За сватби не се ядосвам -това все пак не е системен шум и не бива да се издребнява-едва ли някой се е оженил всред гробна тишина.

# 10
  • Мнения: 2 197
В момента(14:21ч),пред блока се вихри сватба.С тъпани ,пиратки и за разнообразие ,сирена. ooooh! Обадих се на 166 преди 5 мин.Още ги няма.Няма и да дойдат.Или,ако дойдат,тея ще са си отишли....Мъж ми повдигна един доста уместен въпрос-откъде са взели сирената?Значи,има "колега"сред "сватбарите".Тогава...май няма да искат да се покажат-колегиална солидарност...
Чудя се..кога детето ми може да спи-когато съседите правят ремонти,или когато някой си е въобразил,че циганията е модерна????
Е, прекалявате понякога!
Хората едва ли са се съобразявали точно с почивката от 14 до 16 когато са си записвали час в гражданското. Все пак не се женят всеки ден. А всеки празнува по различен начин. Дали е селяния или не - това е положението с кооперациите. Който не иска - отива в къща.
Иначе е въпрос до дете. Моето не се буди абсолютно от никакъв шум. Сигурно защото от бебе е свикнало с шумове. Бормашини, трамваи, сирени, аларми дал господ. От време на време младежа под нас прави купони, но да е жив и здрав слуша хубав метъл и ние се кефим отгоре.

# 11
  • Мнения: 1 749
Виж сега,нЕам нищо напротив,хората са си направили сватбата.Но,ако почнеш и пиратки да хвърляш,и да бучиш със сирена ТОЧНО под прозорците на хората......Ти знаеш ли за каква сирена става въпрос?Стоиш ли права на 2 юни около обяд?Можеш ли да се представиш тази сирена под прозореца ти в тясното пространство между два блока?М?Едно дете с температура,което не спи нормално от няколко дни+прекрасния ремонт на прекрасните ти съседи и любимата им бормашина от няколко месеца насам,всеки ден?Прекалявам,викаш.Наистина,права си-прекалено е.

Абе,много интересно .....Те хората са си направили сватбата.....Ами,що да не си пусна добермана с поведенческите проблеми без повод и намордник на детската площадка ,защото има рожден ден??? Правила има и защо трябва да важат само за някои?Досега не видях в наредбите да пише :Може да вдигате всякакъв шум с колкото искате децибела,ако :имате рожден ден,ако вдигате сватба,ако тъща ви се  е споминала,ако се изнасяте на квартира от свекървата..........

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 20:03 от Китана

# 12
  • Мнения: 556
И какво като се женят - значи трябва да си покажат селянията навсякъде. Ми да се женят в заведение , а не под прозорците на хората с разните му там "екстри".

Общи условия

Активация на акаунт