Тунквана вафла

  • 11 478
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 494
Не мислите нито за бременните, нито за емигрантите.
Не сте хора!
Въх,взе ми думите от устата!
 
Балу,точно такива не съм яла,ама виж, поляти с горещо мляко,ммм...

# 31
  • Мнения: 25 600
Мокрехме ги със студена - къде ти гореща вода едно време в училищата?  Laughing
Сега, ако някой пусне тема и за десертчетата "Чайка", обещавам да го открия и да го наритам за назидание на всички!  #Cussing out #2gunfire Close

# 32
  • Smallville
  • Мнения: 994
А яли ли сте мокри вафли? Обикновени вафли намокрени с гореща вода на чешмата за 20-30 секунди, да се накисне коричката и да омекне шоколадовият крем вътре... Мммммммм Grinning
А  разтопени такива и да облизваш опаковката отвътре Stop

# 33
  • Мнения: 335
... Сега, ако някой пусне тема и за десертчетата "Чайка"...

Чайките не ги харесвах с този белия пълнеж вътре. Остъргвах си само шоколадовото тунквано  Laughing.
Пудра захар ли имаше какво вътре в този пълнеж, но ми беше прекалено сладък... Не. Предпочитах байкалчетата пред тях.  Laughing

# 34
  • Мнения: X
На 24 съм и от може би последните осъзнати 14 години съм се чудела какво значи това. Никога не съм си смислела че някой някога ще ми отговори. На фона на всички гадни неща с трайни негативни последици които ми се случват от около 2 месеца насам, това наистина ама наистина ме развесели и зарадва. Благодаря на авторката на темата Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug  bouquet
П.П. Имаше период в който мислех че е вафла с пълнеж от крем. После мислех че съм се заблудила и това е всъщност вафла с фъстъци Embarassed. После стигнах до извода че всички вафли са тунквани Shocked Rolling Eyes Сега разбирам истината Whistling

Междудругото тунквАна или тУнквана ? Къде е ударението?

# 35
  • Мнения: 1 352
Абе незнам, ама ония бисквити Калинка много ги обичах - слепените с шоколад Crazy. Божкееееййй!!!
Ами онези близалки дето ги пуснаха първите с аромат на кола, портокал и какво още беше  newsm78,  ами дъвките Идеал Grinning, какви големи балони правехме с тях..............
Еееех, старост - нерадост.......

# 36
  • Smallville
  • Мнения: 994
... Сега, ако някой пусне тема и за десертчетата "Чайка"...

Чайките не ги харесвах с този белия пълнеж вътре. Остъргвах си само шоколадовото тунквано  Laughing.
Пудра захар ли имаше какво вътре в този пълнеж, но ми беше прекалено сладък... Не. Предпочитах байкалчетата пред тях.  Laughing
От байкалчетата ми оставаше едно такова мазно по небцето ConfusedНямам сладки спомени и не ми липсва.

# 37
  • Мнения: 4 585
Чакаме си реда на лафката на МГ-то, идва един даскал по приложна математика,
прережда се и иска елипсовидна вафла.
При което всички изпъваме шии да видим какво ще му даде продавачката, а тя му дава Златна есен. Тогава, 1974, те бяха единствените тунквани.
А яли ли сте мокри вафли? Обикновени вафли намокрени с гореща вода на чешмата за 20-30 секунди, да се накисне коричката и да омекне шоколадовият крем вътре... Мммммммм Grinning
А  разтопени такива и да облизваш опаковката отвътре Stop
Обикновените никога не са имали опаковка, не знам какво си облизвала.
Бяха в кутия на няколко реда, разделени с пергаментова хартия. Струваха 5 ст.

# 38
  • Мнения: 335
Кутиите на обикновените бяха огромни и тежки.
Но още по-огромни бяха кутиите на сухите пасти - едни квадратни (към кубични  Laughing) такива. Имаше два основни вида, но нито един от тях не мога да намеря сред днешните 100-ина други видове (дори сегашните "Балкан").

Не е вярно за "единствените тунквани" - Златна есен.
Такива бяха и морените. Нищо, че не е останал дори блед спомен от истинския им първообраз.

# 39
Нищо не знаят младите...ние какви неща сме имали едно време,да ни завиди човек ... smile3503

# 40
  • Smallville
  • Мнения: 994
Чакаме си реда на лафката на МГ-то, идва един даскал по приложна математика,
прережда се и иска елипсовидна вафла.
При което всички изпъваме шии да видим какво ще му даде продавачката, а тя му дава Златна есен. Тогава, 1974, те бяха единствените тунквани.
А яли ли сте мокри вафли? Обикновени вафли намокрени с гореща вода на чешмата за 20-30 секунди, да се накисне коричката и да омекне шоколадовият крем вътре... Мммммммм Grinning
А  разтопени такива и да облизваш опаковката отвътре Stop
Обикновените никога не са имали опаковка, не знам какво си облизвала.
Бяха в кутия на няколко реда, разделени с пергаментова хартия. Струваха 5 ст.
Имах предвид тунквани Tired,бяха си в опаковки и се топяха,като ги държахме по  джобовете си

# 41
  • Мнения: 17 546
Абе незнам, ама ония бисквити Калинка много ги обичах - слепените с шоколад Crazy. Божкееееййй!!!
............
Еееех, старост - нерадост.......
Е, бива ли сега!? Как ще се спи нощес.  Mr. Green Олеле, бисквити Калинка ooooh! Crazy

Имах предвид тунквани Tired,бяха си в опаковки и се топяха,като ги държахме по  джобовете си
Аз имах предвид просто намокрени с гореща вода обикновени вафли. Wink

# 42
  • Мнения: 25 600
Чайките не ги харесвах с този белия пълнеж вътре.

Имаше едни с кафяв пълнеж. За тях говоря! (емотикон, давещ се от течащи лиги)
С белия и аз не ги харесвах.  Peace
Някой да помни шоколад "Крава" или аз съм най-дъртата тук?  Mr. Green

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Морени не бяха ли със сребрист станиол с хартия и отгоре, на принципа на кибрита, опаковка със снимка на .....някаква планина май беше?! newsm78

# 44
  • Мнения: 5 370
Нищо не знаят младите...ние какви неща сме имали едно време,да ни завиди човек ... smile3503
Тъъъй , тъй.
Ай да продължа и аз - а Републиките помните ли ги?

Общи условия

Активация на акаунт