отказ от зеленчукови пюрета

  • 1 039
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте д-р Слънчева!
Моето бебе е на 6 месеца и 7 дни - от един месец се опитваме да заменим обедното хранене със зеленчукови пюрета, но за съжаление не се получава.Пробвахме със всички видове пюренца, които са на пазара и като марки и като видове, както и с домашно приготвено картофено пюре, но бебка така и не ги прояжда.Смесвам пюренцата и с адаптираното мляко, което яде, но резултат никакъв.Хапва в най - добрия случай около 60 гр плюс 40 мг мляко, но до заместване на хранене(хапва около 180 мг.на ядене мляко) не може и да се говори.Иначе следобедното хранене вече е заместено с каши и кисели - тях ги хапва без проблем.Досега не съм давала плодови пюрета и сокчета, тъй като се опасявах, че след плодовите няма да яде зеленчукови, а тя пак не ги яде, а сокчета не давам още, защото страдаше от много силни колики до 4 месец.
Сега съм много объркана и не знам какво да правя - да продължавам ли да настоявам със зеленчуковите пюрета и изобщо има ли нещо, което мога да направя, за да ги прояде.
Моля Ви дайте ми съвет!
Предварително Ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 760
Можете да пробвате към зеленчуковите пюрета да прибавите 1-2 с.л. плодово пюре и така да ги хареса. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт