Поредната тема за проблем с гърнето

  • 2 950
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Може би късно си започнала.  newsm78 Аз вече 2 месец го уча на гърне и сутрин си ака задължително там.  Peace

# 46
  • Мнения: 7 821
Слях темите.

# 47
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Че Ка, детето й просто не може да стиска, не е от страх или друга причина, прочети назад Simple Smile

Прочетох.. Детето сигнализира, майката го взима и го изпишква. Това е период от време, през което детето се държи да не се изпусне. Не знам за някакъв стандарт колко трябва трае това време, за да се сметне, че детето се счита за "готово" да се раздали с памперса. То се усещало, казвало си, стискало се е. Аз бих търсила причината да спре да го прави. "Не е готово да се раздели" е просто една празна, нищо не значеща фраза за мен.

# 48
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
А какво очакваш от дете на тази възраст  Rolling Eyes
Не приемам дресирането, т.е. "ученето". Вярвах на детето си. Не бързах да порасне.

Ами малкият ми син е по-малък даже и си седи на гърнето. Работата е там обаче, че преди това не беше "дресиран, т.е. научен" че само в памперса се пикае и ака.

Големият ми син така беше "дресиран" да пиаке и ака в памперса, че дори след като вече съвсем беше ясно, че чисто физиологически си усеща нещата и може да изчаква, хич не искаше да ходи до тоалетната.

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 15:21 от Че Ка

# 49
  • Мнения: 42
Колкото по-рано седнат на гърне малките сладури, толкова по-добре, но........ въпрос на време е. МОята дъщеричка когато беше на по-малко от годинка сама си показваше гърнето, ала след като поотрасна се изтарикати и само действаше в памперса.За гърне и дума не ставаше-само като го видеше и на гърнето изникваха все едно бодили.  Когато стана на 2г.3м. започнах с опитите и резултата беше на лице само за 3-4 дена. Първо махнахме памперса през деня, но при обедното спане се слагаше. Забравих да го сложа веднъж, като се събуди се беше стискала. Така се отучи и от памперсите ве4ер. Не насилвайте децата. Като си дойде времето самите те няма да искат.Но в инакъв случай като седнат на гърне не трябва да им се дават играчки. Детето на моя позната е доста по-голямо от дъщеричката ми и още не може да разбере че на гърне не се изграе, а се чишка. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 367
.Но в инакъв случай като седнат на гърне не трябва да им се дават играчки. Детето на моя позната е доста по-голямо от дъщеричката ми и още не може да разбере че на гърне не се изграе, а се чишка. Simple Smile
И това  си зависи от детето.Моят син още от самото начало сядаше с играчки на гърнето и това не му е пречело да разбере какво се прави там.В крайна сметка,за да започнат все пак да се  учат на гърне,трябва и да постояват малко там,нали? LaughingВсички знаем,че повечето мъници сякаш имат червейчета в дупетата и не ги свърта.  Laughing Та ако играчките са начина поне за мъничко да се задържат на гърнето,не виждам в това проблем.Но това е лично мнение,всяка майка си преценява,водейки се от детето си.

# 51
  • Мнения: 3 034
аз обмислям дали да купя гърне или детска тоалетнА, ей такава:



и също гърнетата ги има всякакви - пеят, пляскат като има свършена работа - мислите ли, че такива стимулации помагат на бебетата да свикнат и да разберат или са излишен лукс?  newsm78

# 52
  • Мнения: 698
 Joy не бях чувала за ръкопляскащи гърнета. Голяма забава! Но ако му свършат батериите неочаквано някой ден, малкото да не се притесни, че гърнето му е злобар. Joy А като се прехвърли на голямата тоалетна? Запис от ръкопляскания, като по комедийните филми, би свършил работа!
А гърнето освирква ли, ако нищо не направи детето?!
Сериозно, мисля, че за едно гърне е най-важно да бъде бяло, за да може майката да се ориентира дали детето й има проблем.
Иначе тоалетничката е много забавна. Peace

# 53
  • Мнения: 3 034
angel? , всякакви ги има - и пеят, и говорят, и поощряват  Laughing и аз се чудя, затова питам  newsm78 на тоалетната хубавото й е, че малките свикват и с вида на една тоалетна, да не се стряскат после, защото има и такива. освен това се самопочиства, тоест пуска си водата детето и всичко отива отдолу. това отдолу естествено трябва да се чисти, но мисълта ми е, че тоалетната изглежда и действа като истинска... ама знам ли...  Rolling Eyes
това със свършилите батерии ме подсети за едно съседско детенце, което чакало, чакало гърнето да изръкопляска, обикаляло го, чудило се и накрая седнало и взело само да си пляска  hahaha

# 54
  • Мнения: 1 367
angel? , всякакви ги има - и пеят, и говорят, и поощряват  Laughing и аз се чудя, затова питам  newsm78 на тоалетната хубавото й е, че малките свикват и с вида на една тоалетна, да не се стряскат после, защото има и такива. освен това се самопочиства, тоест пуска си водата детето и всичко отива отдолу. това отдолу естествено трябва да се чисти, но мисълта ми е, че тоалетната изглежда и действа като истинска... ама знам ли...  Rolling Eyes
това със свършилите батерии ме подсети за едно съседско детенце, което чакало, чакало гърнето да изръкопляска, обикаляло го, чудило се и накрая седнало и взело само да си пляска  hahaha
Ми така де,гърнето що не пляска,а?То детето каква важна работа е свършило,а няма кой да го похвали... hahaha Иначе детската тоалетничка изглежда много сладурска.Дали ще си личи обаче,когато се пишка в нея.Може да звучи тъпо,но на тоалетните за големи нали има вода,та не личи....

# 55
  • Мнения: 3 034
ми така де  hahaha за пишкането не знам... не съм я разглеждала отвътре, явно и това ще трябва да направя - да заровя глава в тоалетната  Laughing иначе си права... освен да има такова издадено място, където се събира - ако си спомняте по-старите тоалетни, в които човек можеше обстойно да разгледа преди да пусне водата  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 1 367
Именно.Нали трябва да видиш дали детето се е изпишкало,за да започнат бурните овации.... Laughing

# 57
  • Мнения: 262
Сигурно на някои може да се стори елементарно, сигурно има теми за това, но аз съм чувала всевъзможни теории и съм объркана.

То ми е на год. и четири месеца почти, а не знам да го слагам ли вече настоятелно на гърне. Лятото успяхме да хванем две аки, незнайно как, но - случайност. Време ли му е вече да го уча и по колко пъти на ден да го слагам, струва ми се безсмислено още...
А сестра ми успяваше да изпишка първото си дете на една година като беше. Аз съм отчаяна, че някога ще се усети за какво става на въпрос...

# 58
  • Мнения: 542
Эдравей!аэ съм в същото положение,моята малка дъщеря е на 1 год и 4 мес!аэ искам да я огкаэвам от памперсите вече!тя полэва гърнето с удоволствие всеки път когато я сложа,но само по голяма нужда!но мисля че е готова,эащото вече не мокри толкова много памперсите и каэва "ако"!  Simple Smile  пожелавам ви успех!

# 59
  • Мнения: 4 187
 Има хора които приучават децата си от 3м да ходят на гърне, има и такива които на 3г са с памперс. Дали е момент при вас зависи от теб и от детето ти, ако смяташ, че момента е дошъл,давай! Наистина има много теми по въпроса!

Поредната тема за проблем с гърнето
До кога е редно да се използва памперса!

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 21:53 от star

Общи условия

Активация на акаунт