Изопринозин - по колко?

  • 16 495
  • 11
  •   1
Отговори
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Здравейте майчета,

можете ли да споделите как давате изопринозина, каква е дневната доза и колко годишно е детенцето ви, евентуално килограми?

Нашата лекарка каза за 20-те кг. да давам по една таблетка сутрин и една вечер, но ми се струва много.
Греша ли?

# 1
  • Мнения: 2 070
ние го пихме пролетта.сутрин една
обед и вечер по половин.

# 2
  • Мнения: 2 609
Аз давам по една и половина таблетки - 15 кг. е дъщеря ми. Според докторката 1 таблетка е за 10 кг. дете.
Дневна доза е това.

# 3
  • Мнения: 178
Сина ми е на 4 и половина-около 21кг.Давам му по 1 таблетка но ние го взимаме по схема-10 дена след 20-дневен прием на респивакс.

# 4
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Много ви благодаря момичета, значи правилно ми е казала жената, за нашите 20 кг. - 2 таблетки.
Мисля да ги стривам и давам със сок, иначе не знам как ще ги пие?

# 5
  • Мнения: 166
Дозата на изопринозин е 50мг/кг/24 ч.Значи за детето ти с тегло 20кг дозата от две табл. изопринозин от 500мг е точна.Защо е това недоверие в лечебните схеми,които ви препоръчват лекарите-нали не смятате,че тяхна цел е да предозират някого или да му дадат нищожна доза?Ако е така-сменете си лекаря с такъв ,на който да имате доверие и да не питате из форумите дали  е правилна определената дозата или не.

# 6
  • Мнения: 1 545
Недоверието в лекарите е такова, защото те сами си правят такова отношение към тях. От всяка втора тема свързана с терапия се вижда колко са некомпетентни нашите лекари, а за съжаление се мислят за светила.
Майките питат за всичко и с право. И по-добре да питат отколкото да тровят децата. Добре че има такива места, където да се пита.

п.п. Надявам се винаги да сте удряли шестица с лекарите и да продължавате така...

# 7
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Недоверието в лекарите е такова, защото те сами си правят такова отношение към тях. От всяка втора тема свързана с терапия се вижда колко са некомпетентни нашите лекари, а за съжаление се мислят за светила.
Майките питат за всичко и с право. И по-добре да питат отколкото да тровят децата. Добре че има такива места, където да се пита.

п.п. Надявам се винаги да сте удряли шестица с лекарите и да продължавате така...

bimbaaa,

благодаря ти за подкрепата. Точно затова питам - защото май месец изкарахме ангина, Ади тогава неше 18 кг., а лекарката в болницата й предписа 1 таблетка дневно.
Значи дозата й е била малка за тези килограми.

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...
Мисля да ги стривам и давам със сок, иначе не знам как ще ги пие?

Аз таблетки на дребната давам в лъжица кисело мляко. Предупреждавам, че вътре има хапче и казвам да гълта бързо, без да дъвче, за да не горчи. Ако е по - голяма таблетка - чупя на две и пак по същия начин. Ако я стрия, все усеща горчивина, без значение дали е със сок или мляко.

# 9
  • Мнения: 19 289
Много са горчиви като се стрият и не се разтварят хубаво. С кисело мляко е най-добре. Ние сме 10кг и ни бяха предписали по половин таблетка сутрин и вечер.

# 10
  • Мнения: 1 545
Дозата на изопринозин е 50мг/кг/24 ч.
Това е дозата за деца, дневната доза се разделя в три приема. При възрастни в острия период на болестта, а не за профилактика се пият по 6 таблети на ден, т.е. 3 пъти по 2 табл.

# 11
  • софия
  • Мнения: 757
Синът ми е на 3 г и 7 м.-около 16 кг. Давам му 3  пъти на ден по половин таблетка Peace

Общи условия

Активация на акаунт