® E-bay - тема 16

  • 36 766
  • 1 052
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 790
Купих от американския Ибей зимен гащиризон за Виктория "Climate control" размер 4Т, страхотен е, но й е къс и ще умра от яд! Пуснат е на 21.10, аз го получих днес. Това бие всякакви рекорди по доставка от Щатите.

# 46
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Алекс, колко ти е висока Вики

# 47
  • Мнения: 74
Попадала съм в твоята ситуация. Имаш два варианта - да изчакаш и другата седмица (няма да е късно да пуснеш диспут и след това, 40 дни е срокът), както те е посъветвал(а) продавача или веднага да пуснеш диспут. Вероятността да не ги получиш е мнооого голяма, щом уж са изпратени още на 27.09, но има вероятност и наистина да са изпратени и да обикалят някъде по света. Както и да е, по мое лично мнение, пускай диспут още сега.
Благодаря,ще изчакам още наколко дена и ако ги няма още ще пусна.
    А сега да се опача от пощите - днес получавам бележка и на нея пише че имам 5 пакета - и номерата на пратките - отивам и ми дават само 4 - 5тия го нямало - потърсиха малко и край - решиха,че тази,която го е писала го е объркала - кажете ми сега как да не изчезват пратките така - според мен или са го бутнали някъде и ги мързи да търсят или са си го присвоили.
  А за едни дънки от Англия,за които платих 10лири доставка,на пакета днес пишеше - 1.75 - гледайте как си печелят хората....

# 48
  • Мнения: 1 883
Момичета имате ли наблюдения къде са по евтини детските обувки , в щатите или в английския?
самоцитирам се  Peace

# 49
  • Мнения: 6 441
Момичета имате ли наблюдения къде са по евтини детските обувки , в щатите или в английския?
самоцитирам се  Peace
Vikuna,според мен доставките от Англия ще са ти по-малки и така като цяло ще ти излезат по-евтино.Но нямам мн впечетлени от щатския  Peace

# 50
  • Мнения: 4 153
Момичета,аз пак имам проблем - едни обувки на малкия,ги няма от 24 септ. - тогава съм ги платила,вчера писах на продавачката,вижте какво ми отговори:
hello, i have proof of postage - the shoes were despatched to you (first class royal mail) on 27/9/08. There is no tracking number with this type of postal service however my address is clearly printed on the reverse of the package in case it is mislaid - it has not been returned to me as yet. If the package does not arrive with you then i am loathe to make a refund as it has been sent and especially due to the fact that I made an exception by sending this overseas (my listing clearly states that I only ship to UK) - I certainly wont be shipping overseas again as it looks like I am going to be out of pocket due to this. Please let me know if you have not received it in the next week and I will seek advice and decide on the next course of action
Сега какво да правя - да чакам ли още,диспут ли да пускам,има ли изобщо шанс да ми се върнат парите,какво да правя?


След като има proof of postage тя може да си поиска парите от Roayl Mail. Минали са 15 дена и може веднага да пусне жалба, за да й възстановят парите. А тя е задължена да ти ги върне на теб - само си пусни диспут следващата седмица, за да не изпуснеш срока.
Моите пратки от Англия са като черна дупка. Получавам 1 от 5. Вчера сложих друг софийски адрес. Да видим как ще е там. Дали проблема е в пощата в Лозенец - макар че жените винаги ми дават каквото е дошло. Или е от софийски митници.

А за евтини обувки - зависи от цената на обувките - но пощенските разходи от Англия са по-малко.

# 51
  • Мнения: 1 883
Пате и Stryper     bouquet  bouquet  bouquet

# 52
  • у нас
  • Мнения: 660
Попадала съм в твоята ситуация. Имаш два варианта - да изчакаш и другата седмица (няма да е късно да пуснеш диспут и след това, 40 дни е срокът), както те е посъветвал(а) продавача или веднага да пуснеш диспут. Вероятността да не ги получиш е мнооого голяма, щом уж са изпратени още на 27.09, но има вероятност и наистина да са изпратени и да обикалят някъде по света. Както и да е, по мое лично мнение, пускай диспут още сега.
Благодаря,ще изчакам още наколко дена и ако ги няма още ще пусна.
    А сега да се опача от пощите - днес получавам бележка и на нея пише че имам 5 пакета - и номерата на пратките - отивам и ми дават само 4 - 5тия го нямало - потърсиха малко и край - решиха,че тази,която го е писала го е объркала - кажете ми сега как да не изчезват пратките така - според мен или са го бутнали някъде и ги мързи да търсят или са си го присвоили.
  А за едни дънки от Англия,за които платих 10лири доставка,на пакета днес пишеше - 1.75 - гледайте как си печелят хората....
Аз ще ти кажа как изчезват пакетчетата---наскоро отивам в пощата за да видя колко пакета са пристигнали от чаканите от мен поне 10 и лелката ми вика--имаш 5 пакета.Тръшва ми ги и ми бута тетрадката да се разпиша и аз много добре видях че бяха описани точно 5 пакета.Взимам си пакетите и си тръгвам.Дъщеря ми от любопитство още в колата започва да разопакова и какво да видя--в единия пакет-маратонки Адидас  Shocked а аз не съм поръчвала подобно нещо.Чак тогава погледнах имената пърху пакета,а те на един съсед били маратонките.Отидох при човека и се разбрахме да отидем заедно до пощата за да им натрия носовете на онези патки  Close
Отиваме и той подава известието което иначе е получил в пощенската си кутия и онази лелка започва да гледа умно и да търси из тетрадката,на ама пакет на негово име нямааааааааа и тя започва да вдига рамене и му вика--ми нещо са объркали. #2gunfire Викам--сбърканата си ти,щото не можеш да опишеш и предадеш  пакет без да прочетеш че имената се други.  #2gunfire
И какво,вдигнах скандал,говорих и с шефката им и резултат едва ли ще има,защото няма много мераклийки да работят за тези мизерни заплати и шефката си ги глези и много,много не им се кара,за да не остане без служителки  #2gunfire

И на мен ми се бавят 3 пакета от Англия вече 15 дни,но ще изчакам и тази седмица,пък дано пристигнат  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 5 288
Не мога да повярвам, днес получих почти еднакви отговори от две англичанки

I am sorry but where is Bulgaria? I may if I could figure out where you are to get shipping rate. Thanks

Освен че сме в Европейския Съюз, дали нещо друго да не напиша? И какъв е този zip код?

# 54
  • Мнения: 1 655
Не мога да повярвам, днес получих почти еднакви отговори от две англичанки

I am sorry but where is Bulgaria? I may if I could figure out where you are to get shipping rate. Thanks

Освен че сме в Европейския Съюз, дали нещо друго да не напиша? И какъв е този zip код?
Кода не е ли пощенския код на населеното място където живееш. Peace

# 55
  • Мнения: 5 288
Благодаря, dolores   Hug!

# 56
  • у нас
  • Мнения: 660
Не мога да повярвам, днес получих почти еднакви отговори от две англичанки

I am sorry but where is Bulgaria? I may if I could figure out where you are to get shipping rate. Thanks

Освен че сме в Европейския Съюз, дали нещо друго да не напиша? И какъв е този zip код?
Хахахаха,миналата седмица една англичанка ме попита--коя провинция на Канада сме  hahaha ................еееех де да бяхме.
Писах и че сме малко далеч от Канада и сме страна от ЕС и се намираме в Източна Европа.Тя ми се извини поне 5 пъти че е зле с географията и ми изпрати пакетчето скоростно--за 3 дни беше тук  Peace

# 57
  • Мнения: 5 288
Хахахаха,миналата седмица една англичанка ме попита--коя провинция на Канада сме  hahaha ................еееех де да бяхме.
Писах и че сме малко далеч от Канада и сме страна от ЕС и се намираме в Източна Европа.Тя ми се извини поне 5 пъти че е зле с географията и ми изпрати пакетчето скоростно--за 3 дни беше тук  Peace

 Joy

# 58
  • Мнения: 6 441
А според вас реална ли е тази доставка?  newsm78
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=S … item=260304413237
Трябва ми такова нещо,питам я ,но още нямам отговор,а ме е страх да наддавам.

# 59
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Защо не пробвате с доставката от Щатите да ползвате посредник? Аз така ако ще взимам от Щатския ибей, давам адреса на една фирма за доставки, нещата пристигат при тях и оттам те ми ги пращат. Цената за доставка ми излиза една и съща - дали продавачът ще ми ги пусне за Бг директно, или  от фирмата последник ще ги пуснат струва еднакво. А и така е много по-сигурно. Пристигат ми на вратата за една седмица. Днес си получих едни ботуши от щатския ибей, само че те бяха пуснати директно за Бг, на 19.10 са напуснали Щатите и на 25.10 дойдоха.
http://cgi.ebay.com/Timberland-WMNS-Irina-Brigade-Tall-Boot-BLK- … _trkparms=72:1205|39:1|66:4|65:12|240:1318&_trksid=p3286.c0.m14 - отдолу са

Иначе чакам и ето тези - http://cgi.ebay.com/TIMBERLAND-Black-Annime-KNEE-BOOTS-Womens-9- … rkparms=72%3A1205|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

Общи условия

Активация на акаунт