Какво се случва в Кремиковци?

  • 4 951
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 836
Знаете ли?
Тази вечер чух по новините, че ситуацията в завода била "аварийна". Доста притеснително ми прозвуча. Говореха за преустановяване на дейността, фалит...
Имате ли информация, какво са забъркали там?



# 1
  • Мнения: 212
Знаете ли?
Тази вечер чух по новините, че ситуацията в завода била "аварийна". Доста притеснително ми прозвуча. Говореха за преустановяване на дейността, фалит...

Дано ... Чул те Господ. Искрено се моля  Praynig тая последна комунистическа недомислица и язва в Софийското поле, тровеща милиони хора около себе си, най-сетне да се затрие от лицето на Земята.

# 2
  • Мнения: 2 401
Ръководството на „Кремиковци" АД съобщи, че започва поетапно извеждане от експлоатация на Доменни пещи N 1 и N3 и на коксохимичните батерии, в случай, че не бъдат осигурени необходимите количества доставки.

Това се налага в резултат на едностранното решение за прекратяване на споразумението за работа на ишлеме от страна на „Ворскла Стийл България", след което доставките на суровини към кобината са редуцирани под безопасния минимум.

По-късно обаче от РИОСВ - София съобщиха, че експертите им са установили, че към момента няма опасност от аварийна ситуация в "Кремиковци" АД.

Проверката, разпоредена от министър Чакъров, е засегнала производствените мощности застрашени от спиране.

Установено е било, че към настоящия момент е отложено спирането на доменните пещи, за което по данни на ръководството са осигурени 1500 т. кокс и 2000 т. коксуващи се въглища, необходими за работата на доменното и коксохимичното производства.

Получено е и уверение, че се водят преговори за осигуряване на суровини, необходими за поддържането на съоръженията работещи в непрекъснат режим.

Подаването на природен газ е непрекъснато, като се осигурява технологичният минимум до 20 000 нормални куб. м. за час работа на съоръжението.

От РИОСВ - София гарантират, че ще продължат да осъществяват непрекъснат контрол на комбината.

В декларацията, разпространена от "Кремиковци, се казва, че от страната, предприела едностранно прекратяване на споразумението, не е предоставен междинен период, в който да бъдат договорени нужните доставки.

В изявление на Кремиковци се казва, че се прави се всичко възможно да бъдат своевременно доставени желязорудни суровини от други доставчици, като нужното количество коксуващи въглища се очаква да бъде получено днес.

Към настоящия момент това ще предотврати необходимостта от аварийно спиране на агрегатите.

Ако те интересува въпроса с безопасността, то не се притеснявай, всичко е политика тук..

# 3
  • Мнения: 6 417
Положението там е аварийно поне от 2 месеца. Спомням си, че в "Телеграф" излезе едно заглавие "Кремиковци-ще гръмне, няма да гръмне!".  Shocked

# 4
  • Мнения: 212
Ако Кремиковци най-сетне гръмне това ще е избавление за милионите хора населяващи Софийското поле.
Проблема е че проблема е политически а не технически. Нищо няма да гръмне просто плашат хората...

# 5
  • Мнения: 2 550
чакайте вие да гръмне или да преустанови дейност...  Tired

# 6
  • Мнения: 39
Случва се това,че някой си играе със съдбите на много хора.

# 7
  • Мнения: 212
Винаги съм се чудил кое е по-важно: Това че няколко стотин души ще останат без работа или това че 2 милиона души постоянно страдат от замърсяванията от Кремиковци. И докога 7 милиона души ще продължаваме да дотираме частния завод Кремиковци с нашите данъци за да могат в него да работят няколко стотин души.

# 8
  • Мнения: 2 550
Винаги съм се чудил кое е по-важно: Това че няколко стотин души ще останат без работа или това че 2 милиона души постоянно страдат от замърсяванията от Кремиковци. И докога 7 милиона души ще продължаваме да дотираме частния завод Кремиковци с нашите данъци за да могат в него да работят няколко стотин души.

няколко стотин? имаш предвид над 10 000...
със спирането на кремиковци, замърсяването няма да изчезна, защото софия е пренаселена от боклучави коли
ама все пак ще е нещо де 

# 9
  • Мнения: 212
Винаги съм се чудил кое е по-важно: Това че няколко стотин души ще останат без работа или това че 2 милиона души постоянно страдат от замърсяванията от Кремиковци. И докога 7 милиона души ще продължаваме да дотираме частния завод Кремиковци с нашите данъци за да могат в него да работят няколко стотин души.
няколко стотин? имаш предвид над 10 000...
със спирането на кремиковци, замърсяването няма да изчезна, защото софия е пренаселена от боклучави коли
ама все пак ще е нещо де 

Добре поправям се. 7 милиона души дотираме всеки Божи ден последното останало недомислие на комунизма в България, за да може агонията му да продължава само и само 10 000 души да имало къде да работят. Това е чудо невиждано по цял свят - държавата дотира едно абсолютно частно предприятие с пари от нашите данъци.

# 10
  • Мнения: 104
А имат ли шанс работещите в Кремиковци да си намерят работа в други подобни предприятия? Сериозно питам, не съм запозната дали има и други предприятия занимаващи се със същата дейност в България...

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Винаги съм се чудил кое е по-важно: Това че няколко стотин души ще останат без работа или това че 2 милиона души постоянно страдат от замърсяванията от Кремиковци. И докога 7 милиона души ще продължаваме да дотираме частния завод Кремиковци с нашите данъци за да могат в него да работят няколко стотин души.

със спирането на кремиковци, замърсяването няма да изчезна, защото софия е пренаселена от боклучави коли
ама все пак ще е нещо де 

точно

# 12
  • Мнения: 2 550
А имат ли шанс работещите в Кремиковци да си намерят работа в други подобни предприятия? Сериозно питам, не съм запозната дали има и други предприятия занимаващи се със същата дейност в България...

не, с металургия се занимава само стомана перник, но там няма как 10000-15000 човека да работят, излизат на пазара на труда, обаче това няма да се случи

# 13
  • Мнения: 836
Ако Кремиковци най-сетне гръмне това ще е избавление за милионите хора населяващи Софийското поле.
...

Искаш да кажеш от...


.... Ако те интересува въпроса с безопасността, то не се притеснявай, всичко е политика тук..
Дано, дано!


Какво значи "да гръмне Кремиковци"? Какъв е най-лошият сценарий?

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
А имат ли шанс работещите в Кремиковци да си намерят работа в други подобни предприятия? Сериозно питам, не съм запозната дали има и други предприятия занимаващи се със същата дейност в България...

не, с металургия се занимава само стомана перник, но там няма как 10000-15000 човека да работят, излизат на пазара на труда, обаче това няма да се случи

 6000 са работниците и служителите им.

Общи условия

Активация на акаунт