На море в Турция - all inclusive (тема 3)

  • 56 305
  • 466
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 311
 newsm51 да си ни жива и здрава и следващото лято толкова полезна тема да има.Благодаря ти

# 2
  • Мнения: 11 747
Записвам се, макар до сега да не съм ходила в Турция на ол инклузив, но следя темата с интерес. То сега ще започне новогодишното обсъждане на турските хотели...

# 3
  • Мнения: 1 544
Аз също да се запиша ,че следя темичката с интерес  Peace

# 4
  • Мнения: 3 695
хайде и аз в темата, за да съм в течение  Laughing

някой ориентирал ли се да ходи в Турция на нова година  Thinking

# 5
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Хоп! И аз!  Hug

# 6
  • Мнения: 1 440
Ние се върнахме от Кемер на 20.10...времето беше разкошно (с изключение на два следобеда) над 30'С...плаж, басейн...Хотелът беше 5*, но и аз го определям за около 3+ Зеленина навсякъде, простор, спокойствие...страшно ни хареса.
Минусите са основният контингент - руснаци и каменистия плаж и морско дъно. Но пък храната беше добра Wink
За сравнение в Египет анимацията беше по-развита и разходката с яхта - по-евтина и включваше целодневно гмуркане, барбекю на яхтата и повече емоции.
Ето малко снимки от Комфорт Флора Бийч (Кемер) - тук

# 7
  • София, България
  • Мнения: 5 574
Ей, много хубави снимки  Hug
много зеленина, много нещо  Peace
а какво ти се стори че не отговаря на звездите?

# 8
  • София
  • Мнения: 11 102
Narina, страхотни снимки.  Simple Smile

# 9
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Narina,много хубави снимки Peace.И аз искам да те попитам,какво те е накарало да категоризираш хотела 3+ звезди ThinkingИзглежда ми добре,още повече,че е на къщички,което аз лично предпочитам,но съвсем друго е когато се отиде на място,атмосфера.....интересно ми е твоето мнение Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 980
а аз искам да знам къде в Египет си била:)

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
На мен идеята "Нова година в Анталия" хич не ми допада.

# 12
  • Мнения: 1 440
Ами, не че нещо кой знае какво лошо съм намерила, но откъм детайли и вътрешен дизайн ми се стори по-обикновено....Не ме рaзбираjте погрешно, не търся супер-лукс, напротив...Но и египетския хотелски комплекс беше 5*, а за мен пак си изглеждаше 3. Това е защото знам какво преставляват 5*комплекси у нас и веднага правя сравнение...Някак нашите са много изпипани..помещенията са модерни, санитарните възли, рецепциите, баровете...В турския и египетския са заложили ужасно много откъм зеленина, площи, пространство..което у нас май вече липсва...Просто детайлите в нещата показват, че са някак през пръсти, а за мен това не е = на 5*. Ами, това е...иначе беше невероятно и на двете места...заслужава си всяка минутка там...

ПП. В Египет бяхме в Хургада, комплекс Golden 5 Peace

# 13
  • Мнения: 1 440
Сега пак като разгледах снимките и си мисля, че звездите на комплекса означават, че съответните изисквания за тази категория са спазени - брой, големина на басейните, размери, съоръженост на стаите, наличие на различни помощни помещение, изисквания към ресторантите, персонала, предлаганите услуги в комплекса и всякакви такива неща, на които човек не обръща чак такова внимание..или някои просто са "скрити" за нас...Сигурно затова звездите му са толкова...А и тези изисквания май са различни за различните държави...останалото е въпрос на лично възпрятие Peace

# 14
  • Мнения: 11 747
Тъкмо щях да пиша и аз, че звездите на един хотел се раздават за неща от рода на - нощна лампа, телефон в стаята, вана, минибар, брой басейни (задължително закрит басейн, за 4 *) и т.н. За да е един хотел 5* не е нужно нощната лампа да е чисто нова и модерна, условието е да я има. И ваната може да е малка, тясна, стара и напукана, но има ли я? Има я! - това е достатъчно за да бъдат дадени 4*!
Поради това не е много правилно да се казва, че еди кой си хотел не е 5*, а по-скоро 3+, защото категоризацията не се извършва на базата колко приятен и симпатичен е хотела (това е върпос на вкус), а по точно определени параметри. Изикванията, доколкото знам, са еднакви в цял свят.

Общи условия

Активация на акаунт