Няколко въпорса за осиновяването

  • 3 000
  • 17
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Здраейте,
наши роднини от порвинцията се решиха да си осиновят детенце. С  тази задача и проучване се захванах аз, но нищо не знам. Та въпросите са ми е следните - те са от Монтана, осиновяването по район на живеене ли става или може и от София? Кои са домовете за сираци ( сори, но изобщо не съм наясно кои са и къде се намират), какви докумненти са им нужни. С една дума моля ви да ми кажете кои са стъпките по които се минава и къде трябва да отидат.

# 1
  • Мнения: 901

Първо по местоживеене се отива в
отдела за закрила на детето, където се подава молба и след това служителите ще предоставят по нататъшна информация.


ГОРЕЩИ ВРЪЗКИ

ПАКЕТ ДОКУМЕНТИ ЗА КАНДИДАТ-ОСИНОВИТЕЛИ

# 2
  • Мнения: 441
Здравей,
В самите документи, които ти е посочила Марабу има заявление, което те си попълват и там отбелязват градовете. Могат да пишат и други градове, освен Монтана, най-добре цялата страна, защото шансовете им се увеличават. Като посетят отдел "Закрила на детето" в Монтана, там ще им обяснят всичко. Социалните работници са обикновено много любезни. Не е сложно, но е много мудно, да се заредят с търпение. Ако има нещо друго - питай Simple Smile

# 3
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ако твоите роднини недържат детенцето да е бебе-шансовете за по-бързо разрешаване на осиновяване и намиране на дете, са и по-големи.Успех в начинанието newsm10

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
а за бебе по-бвана ли е процедурата и изобщо колко време трябва да чакат?

# 5
  • Мнения: 901
Процедурата по осиновяване е една и съща независимо от възрастта на детето .
В молбата се посочва какво дете иска да бъде осиновено от семейството.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
Дано не бъркам, но да колкото знам осиновяването на бебе е по-бавно т.к. повечето от кандидат осиновителите предпочитат бебе. Колкото повече са изискванията към детето /за етничиски произход, здравословно състояние, възраст и т.н./ респективно толкова повече намалява броят на евентуално възможните за осиновяване деца и съответно процедурата се удължава /но всичко е предимно късмет/. Чакането е много относително - може да е седмици, месеци, години, но най-грубо казано е около 1 - 1,5 г.

# 7
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Така е Лекси,по-голямата част от кандидат-осиновителите искат бебе и става по-бавно.За по-големите няма толкова много желаещи.Тук има хора,които скоро са осиновили деца-дано се включат с по-достоверна и прясна информация!

# 8
  • Мнения: 772
Дано не бъркам, но да колкото знам осиновяването на бебе е по-бавно т.к. повечето от кандидат осиновителите предпочитат бебе. Колкото повече са изискванията към детето /за етничиски произход, здравословно състояние, възраст и т.н./ респективно толкова повече намалява броят на евентуално възможните за осиновяване деца и съответно процедурата се удължава /но всичко е предимно късмет/. Чакането е много относително - може да е седмици, месеци, години, но най-грубо казано е около 1 - 1,5 г.
 

  202uu

# 9
моят съвет е:оставете вратички в изискванията си.пишете че допускате и смесен произход на детето.не ограничавайте до минимум,моето момченце което ще взема е от майка туркиня,но е прекрасно.обожавам го и го чакам с нетърпение на 11 август.успех

# 10
  • Мнения: 441
maiabee,сподели моля те колко е голямо детенцето и колко време чака след подаване на документите? На нас също ни предлагат да пишем смесен произход и се колебаем... Желая ти щастие с малкия ти син Simple Smile

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
а заплаща ли се нещо за осиновяването?

# 12
  • Мнения: 441
Не, не се заплаща. Има минимални разходи по изготвянето на документи и узаконяването.

# 13
Само за информация бих казала, че познавам адвокат, който може да помогне точно в Монтана. Ако проявяват интерес мога да има кажа координатите му. Тогава, обаче, ще бъде срещу заплащане.

# 14
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Момичета, каква точно е ролята на адвоката? Документите ли изготвя и оформя?

Общи условия

Активация на акаунт