Колко сок давате на дете на 1год.

  • 1 574
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 95
Незнам дали темата ми е за тук  Embarassed но ще ви попитам.Моето дете заспива със сок, независимо дали е на обяд или вечер.Проблема идва от там че за да заспи изспива по 2 шишета сок(300мл), като през ноща се буди 2 пъти и пак пие по 1 шише сок.Пробвала съм всичко но плаче до"скъсване".След 3-4 месеца ще я давам на ясла и се чудя  newsm78 как ще заспива сама.Благодаря предварително на всички за отговорите  bouquet.

Мила,мисля че наистина имаш проблем и колкото по-скоро го решиш/тоест махнеш сока вечер и нощес/,толкова по-добре и за детенце и за теб. Rolling Eyes
Моят съвет е да процедираш,както се процедира с премахването на биберона или нощното хранене.Просто една вечер махаш сока и повече не го даваш/вечер имам предвид/...плаче не плаче-ще свикне,ти си мама-ще измислиш нещо. Mr. GreenТя явно го ползва,като биберон-залъгалка. SickНе е добре нито за стомахчето/и като количество,и по принцип...,нито после за ясла....,става лош навик,който трудно е премахнеш,като поумнее още.Успех! Hug

# 16
  • Мнения: 2 100
Не пробвай да махаш всички наведъж. Едно по едно. Щом ще тръгва на ясла, най-добре махни първо сокчето на обед. Ще се тръшка, но трябва да си твърда.  Rolling Eyes

# 17
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не пробвай да махаш всички наведъж. Едно по едно. Щом ще тръгва на ясла, най-добре махни първо сокчето на обед. Ще се тръшка, но трябва да си твърда.  Rolling Eyes
Peace

# 18
  • Мнения: 575
Аз на твое място щях да започна да разреждам постепенно сока с повече вода и така, докато започне да пие само вода.

# 19
  • Мнения: 2 960
НЕ давай сок през нощта .А иначе от навършване на годинка и нещо давам по 200 мл.сокче-за целия ден!!!

# 20
  • Мнения: 554
На 1 годинка не пиеше сок, но сега си пийва по един на ден, който е 200 мл.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сок през ноща Не

# 22
  • Мнения: 59
Благодаря на всички за отговорите  bouquet.
От 2 вечери спрях сока от раз, реших пак да пробвам дали няма да пие кис. мляко и за моя радост стана newsm44. Заспахме с КМ, през нощта естествено се събудихме за сок но не дадох. Плака , плака и като видя че неи давам друго освен КМ го изпи и заспа. Снощи пак заспа с КМ, но още си чака сока през нощта. Следобед пробвах и прясно мляко с него по лесно заспива и повече и харесва но и препълнихме памперса. Затова още веднъж благодаря, а ние продължаваме борбата с КМ и сока.

# 23
  • Мнения: 173
Не давам сокове Peace
Особено вредно за зъбите е да заспива по този начин и през нощта да му се дава пак.Пробвай с АМ Peace
newsm10
Абсолютно съгласна и против соковете!Само химия,оцветители,консерванти и захар. smile3513

# 24
  • Мнения: 502
Давам вода. Лятото научих бебто да пие сок/на бебевита/  и после чиста вода не искаше да пие. Сега отново е на водя и не мисля да си правя повече опити.

# 25
  • Мнения: 764
Аз запчнах да давам сок около 5-я месец, защото синът ми не искаше да пие чиста вода. Слагах по 20 мл. сок и разреждах с по много вода. Ние бяхме същата работа като вас. Преди следобедното заспиване, озпиваше чутовни количества - давах около 150-200 мл. течност (сок + вода). Вечер беше на АМ, а когато се будеше през нощта, давах водичка с малко чайче на ХИП. Казват, че вечер и през нощта не е хубаво да се дава сок. Моят син и до ден днеше пие много сок с вода.

Общи условия

Активация на акаунт