Хитринки и магийки в кухнята ви

  • 24 247
  • 124
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 952
marulka_s - благодаря за страхотната тема.   bouquet
Наистина много полезни хитринки има тук и дори магийки.

-  печени патладжани директно в МФ, така си спестявам ужасната миризма

Ерика би ли споделила как печеш патладжаните - на каква мощност, колко минути. Снощи пекох в чушкопека 6кг и направо ми писна в един момент. Заради миризмата в цялата къща, не за друго.

# 16
  • Мнения: 27 524
- печени патладжани директно в МФ, така си спестявам ужасната миризма

Е, как ужасна?  Shocked Миришат на пушено, на село, на огън, на зима, на предвкусване за топли вечери с червено винце...  Blush
Ерика, недей така  Hug Няма по-хубаво нещо от опушения аромат на печени патладжани, чушки, филийка, царевица, кестени...  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 175
Аз като правя баница с готови кори, сиренце, кисело мляко и яйца, винаги слагам по малко бакпулвер в сместта, така баницата си бухва, няма дъх на сода, но е и пухкава!

Много приятни предложения!

# 18
  • Мнения: 737
Аз пък,когато пържа риба слагам два резена картоф в мазнината,за да не мирише толкова.Също като готвя кисело зеле слагам половин филийка хляб най-отгоре по същата причина-да събира миризмата Peace

# 19
  • varna
  • Мнения: 676
Когато пека риба на скарата,я приготвям във фолио.Предварително съм я овкусила с подправки,малко зехтинче и я увивам добре във фолиото.Таха се задушава и запича едновременно.а и почти няма миризма при приготвянето.

# 20
  • Мнения: 7 474
Когато готвя зеле първо го намачквам със сол-става по-крехко и вкусно.
В боба слагам лъжица ракия.

# 21
В сместа за кюфтетата освен кис.мляко слагам и малко сода,така наистина не спадат,освен това и лъж.кетчуп и лъж.горчица-стават мн. вкусни.Относно пърженето-за да не пръска-съм си купила спец.капак като мрежа,ама мн.ситна и така не пръска .

# 22
  • Мнения: 2 156
Мда, и аз проблемът с пръскането съм го решила с капак - мрежа.  Peace

# 23
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Ехеее Блонди, хич не ми е романтично цялата ми къща да мирише на пушек, за съжаление нямам двор  Simple Smile

Иначе как ги пека- надупчвам ги с вилицата на няколко места, режа им капачетата и ги слагам на 8 мин, на пълна мощност. Ако има нужда и повече, зависи от патладжаните.

# 24
  • Мнения: 11 607
Използвам хартия за печене, при бутер тестото така установих, че не стават мазни.

Аз слагам винаги сурови кайма и ориз за сърми и пълен пипер. И винаги в сместта слагам и вода. Така плънката става винаги сочна, а не се свива.

И друго - на дъното на фурната имам от тези правоъгълните тави, които си вървят с фурната. Винаги си седи там и ако евентуално нещо изтече от готвенето - отива там. И по-лесно се мие тава, отколкото фурна.

Марулке, смятах да пускам подобна тема! Благодаря ти!

# 25
  • Мнения: 293
Много полезен форум.Ето и някои мои хитринки:  Wink
- лука за каймата намачквам с малко сол. Аз също добавям кисело мляко за да са по-сочни пържените кюфтета и когато ги пържа ги обръщам многократно за да са по-бухнали.
- ако варя кокошка или петел /стара птица/ добавям във водата ракия или измити пръчки от черница - ускорява варенето /но най-бързо става в тенджерата под налягане/.
- когато застройвам супа ползвам само жълтъци с малко оцет - никога не ми се пресича. Другата застройка, която правя - с кисело мляко и яйца - варя предварително и добавям към супата.
- прясното зеле за готвене и аз като  L e o намачквам много добре със сол за да омекне - времето за готвене се съкращава значително.
- след като изхвърля първата вода от фасула го слагам в тенджера под налягане с лука, доматчето, чушката. Много бързо се сварява, след което правя запръжка от 1 глава лук , червен пипер, добавям и джоджен .
- когато приготвям сместа за палачинки, отделям около 1 чаша мляко , разбърквам всичко останало- получава се доста гъста смес и накрая добавям отделеното мляко - така никога не се получават топчета в тестото.
...за сега това е...

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 11:57 от nela_66

# 26
  • Мнения: 293
Ехеее Блонди, хич не ми е романтично цялата ми къща да мирише на пушек, за съжаление нямам двор  Simple Smile

Иначе как ги пека- надупчвам ги с вилицата на няколко места, режа им капачетата и ги слагам на 8 мин, на пълна мощност. Ако има нужда и повече, зависи от патладжаните.
Аз пък нямам чушкопек и патладжаните си ги пека или във фурната / в една стара тава/, или на  електрическия котлон /директно на плочата - котлона ми е отвън/, или на огън - имам отвън огнище.
Защо не опиташ да махнеш миризмата от пушек с намокрени кърпи с вода и оцет?

# 27
  • София
  • Мнения: 1 341





- 1 картоф при варене на боб обира газовете.
- когато ми трябва малко лим.сок,лимона го дупча с вилица и изстисквам - така се запазва лимона.
- когато ми остане хляб,го слагам във фризера - ползвам го за каймата.
- ако нямам сладкарски бои - оцветявам със СТЕП,съвсем малко.Така може да стане и плодово мляко.

# 28
  • Мнения: 175
.......

И друго - на дъното на фурната имам от тези правоъгълните тави, които си вървят с фурната. Винаги си седи там и ако евентуално нещо изтече от готвенето - отива там. И по-лесно се мие тава, отколкото фурна.



ей, това никога не съм се сещала, а все се гъзурча, да я търкам пущината, ще пробвам с тавата, така и така не я ползвам, поне да ми предпазва печката, пък да нагаря тя!

# 29
  • Мнения: 175
Хм, прочетох си горния пост!

Малко е двусмилен, но пущината е печката, а гъзурестата ,съм АЗ!

Общи условия

Активация на акаунт