Нова мода-рекет с инжекции по домовете

  • 3 229
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 417
Рекетьори плашат семейство с отровна инжекция
 News.dir.bg
Двама студенти по медицина са били задържани в Пазарджик за изнудване на млада жена и нейното семейство.
Измамната схема се разиграла преди дни, когато на вратата на жилището на 21-годишна жена от града се позвънило, съобщи Дарик.
Мъж, представящ се за лекар я информирал, че трябва да се подложи на задължителна безплатна имунизация. Жената се съгласила и поканила мнимия доктор в апартамента, където била извършена имунизацията. Малко по-късно на мобилния телефон на майката на младата жена, били получени смс-и с информация, че на дъщеря и е инжектирана отрова и ако желае да получи противоотрова и да я спаси трябва да закупи няколко “златни кода” на стойност 200 000 лева.
Пред вратата на жилището било открито и писмо с подборни указания за закупуването на т. нар. “кодовете”. Семейството и техни близки потърсили за съдействие полицията. На потърпевшата са били направени пълни медицински изследвания. Оказало се, че все пак момичето е инжектирано с физиологичен разтвор, съобщи bTV.
Задържани за 24 часа в ареста са 24-годишен мъж от пазарджишкото село Ивайло и неговият 23-годишен колега от Стара Загора. И двамата са студенти по медицина в Пловдив, а единият от тях е бил много близък на семейството. Районната прокуратура в областния град е удължила срока на задържането със 72 часа и се очаква да бъде поискана постоянна мярка "задържане под стража" за двамата рекетьори, заяви говорителят на Областната полиция в Пазарджик Мирослав Стоянов.

Как така ще ти звъннат на вратата Сульо и Пульо, ще ги пуснеш в дома си и ще ги оставиш да ти инжектират нещо. Не го разбирам, чесну.

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
Щом е безплатно в комбинация със задължително все ще се намерят жертви.

# 2
  • Мнения: 2 401
 ooooh! ooooh! психясва тая младеж..

# 3
  • Мнения: 2 032
Все по-рано и по-рано в кариерата започва лекарският рекет, а?
Да ме извинят всички некорумпирани лекари.

# 4
  • Мнения: 1 149
Тя ,че младежта психясва спор няма ама как ще дадеш непознат човек да те инжектира с "нещо" doh колкото и безплатно да е то?

# 5
  • София
  • Мнения: 642
Аз на Джипито давам да ми бие инжекция с хиляди пазарлъци (ако мога да я избегна), та камо ли на Сульо и Пульо да дам. Чак пък и вкъщи да ги пусна  newsm78. Те пък за много хитри се мислят.
Задължителните имунизации се правят в мед. заведение, на всеки е ясно.
Ако ми звънне някой на вратата с такова предложение ще има  #2gunfire

# 6
  • Мнения: 17 402
Е, крайно време беше да сменят изтъркания си сценарий с ПТП-то. Жалко, че това са бъдещи лекари
Сега пак голям зор ще е да убеждаваме бабите  и по- възрастните си родители, че безплатни имунизации по домовете няма.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Момичето хич не е малко, на 21 г. да си толкова заблуден трудно ми е да повярвам:roll: И явно,че не са бедни,за да им искат 200 000 лв. Дали  ще искат от някой на заплата такива пари Thinking

# 8
  • Мнения: 17 402
Стига бе, Боре! Дядо, лека му пръст, два, или три пъти се върза на подобни тъпотии- последният път държал телефона 3часа отворен, щот тъй му казал "адвокатът". Не е като да не бяхме го предупреждавали многократно.

# 9
  • Мнения: 4 585
Може би ключовата дума тук е, че единият от младежите е бил много близък на семейството.
Иначе и аз съм се изкушавал, но не съм се потдал все още на изкушението, да тръгна по
домовете да извършвам безплатни и задължителни мамографски прегледи.

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 15 913
Гледах го по БТВ. Щом има толкова лековерни богати хора - защо да не им вземат парите? Каква е тази 21 г. студентка по медицина, която дава да и слагат инжекция с какво ли не колеги.
Случило се веднъж, може и момичето да е било замесено да изцедят парички от мама и тате в комбина, ама късополите репортерки започват да всяват паника в зрителите.  Сташно е, хванат микрофона и въртят очи - едва ли не утре всички ще го изпитаме.

# 12
  • Мнения: 5 468
Вече лафа не е "Шамар да е - аванта да е"  Naughty, а "Инжекция да е - аванта да е"  hahaha
Звъннали на вратата, ваксината моля... о, да - заповядайте бута. Стига бееее  Joy

# 13
  • Мнения: 2 792
 Добре де как така ще позволиш на някой непознат да ти бие инжекция? От малки ни учат храна от непознати да не взимаме, а да дадеш и подобна манипулация да ти извършват, ми се струва меко казано глупост.

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Уж ни учат, но в следващия момент ни учат, че трябва да имаме уважеиние и да слушаме авторитетите, били те в полицаи, учители или лекари. А сега става още по-зле - децата започват да вземат от разни промоцийки и т.н.

# 15
  • Мнения: 2 477
Добре де как така ще позволиш на някой непознат да ти бие инжекция? От малки ни учат храна от непознати да не взимаме, а да дадеш и подобна манипулация да ти извършват, ми се струва меко казано глупост.

Ееее безплатно е. Laughing

А сега сериозно!Наистина е меко да кажеш глупост на тази върховна простотия и елементарност!
Но е напълно възможно и това,което казва Aisha.

# 16
  • Мнения: 3 306
ужас  ooooh!  как може да има толкова наивни хора Confused

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Вълчо го написа, но вие не четете. Единият младеж бил много близък на семейството, т.е. момичето го е познавало. Надявам се двамата студенти да не завършат медицина, все пак.  Confused

# 18
  • Мнения: 17 402
А, що, бе, ако са познати и всички са в схемата/и девойчето/- нека си завършат, кво.

# 19
  • Мнения: 6 417
Ама то имало инфлация и при рекета. До вчера врънкаха за 1000-2000 лева, днес искат 200 000.  Shocked

# 20
  • Мнения: 2 792
Вълчо го написа, но вие не четете. Единият младеж бил много близък на семейството, т.е. момичето го е познавало. Надявам се двамата студенти да не завършат медицина, все пак.  Confused
Е и аз имам много близки хора занимаващи се с медицина/разбирайте лекари, част от тях известни/ , но не намирам за нормално да ми бият инжекции при дружеските ни срещи. Всъщност до сега не ми се е случвало някой да се насочи към мен с иглата и аз да го приема на приятелско доверие.
 п.п. Нямам медицинско образование
 п.п.п. Не мога да приема за нормално вкарване на игла в чужда вена само заради доверие, супер малоумно е. Вие си търсете оправдания, щом ви кефи.

# 21
  • Мнения: 183
Аз чух, че са ги хванали двамата " лекари".
А иначе на домашни адреси пълзят всякакви екземпляри.
Преди 3-4 години ми звънна у дома на вратата една лелка, твърдейки, че е от топлофикация.
Търсеше някаква фирма на нашия адрес, убедена, че към тях на този адрес, абонат се води въпросната фирма.
Пък аз получавам бележките и все пак знам на чие име идват те. Идват на старите собственици, не на фирма!
Разбра тя, че сме нови собственици и ме пита дали сме си прехвърлили партидата на наше име.
Казвам и, че още не сме.
А тя - ми дайте едно копие на нот. акт аз ще ви свърша тази работа, да не се разкарвате вие и да не висите по опашките.
Ей, че "услужливи" излязоха тези хора бе да му се не види.
Поисках и служебна карта да се легитимира все пак, взе да се тупка по джобовете да пуфти да гледа уж виновно и гузно и накрая изстреля - останала ми е в служебната чанта!
Ми викам, вие не сте ли служебно тука или минавате на път за вкъщи, ей така от любов към спорта?
Да ви кажа не я видях кога взе завоя по стълбите. Повече не е идвала! Щях да я призная, ако пак ни беше наобиколила. Определено!
Отклоних се малко от темата, но нека всички да си имат едно на ум не само към " ваксините" по домовете, но и към всякакви странно отзивчиви служители, които проявават нескрит интерес към документите ви за собственост и държейки да се сдобият макар и само с копие от тях!

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 00:27 от Vasilina

# 22
  • Мнения: 2 792
 На мен би ми било интересно колко хора от тук списващите биха подложили вена, заради някой почукал на вратата им, ей така заради доверието.
  Аз лично подлагам под съмнение цялата първоначална информация.
 

# 23
  • Мнения: 2 477
На мен би ми било интересно колко хора от тук списващите биха подложили вена, заради някой почукал на вратата им, ей така заради доверието.
  Аз лично подлагам под съмнение цялата първоначална информация.
 

Аз също newsm78

# 24
  • Мнения: 17 402
Е, ваксините не се слагат венозно, бре Mr. Green Кифле, колкото и да е чудно, сигурна съм, че ще има.
Сега се сещам, в пети курс имахме мисия да обикаляме дечица, болни от варицела- за да снемаме епидемиологичната анамнеза, или както точно му се казваше. Облечени, строени, на другия край на града- звъним, чуват се шумове, но никой не отваря. Аз лично два пъти съм ходила, без резултат. Има предпазливост, все пак.

Добре, заглавието на темата е подвело мислите ми в грешна посока. Приемаме, че толкоз малоумни хора няма и това е частен случай просто

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 01:06 от Дренка

# 25
  • Мнения: 2 792
Е, ваксините не се слагат венозно, бре Mr. Green Кифле, колкото и да е чудно, сигурна съм, че ще има
Добре да се абстрахираме от венозно, да се ограничим до човек със спринцовка и игла, не вярвам чу е е случило ей така. Други интереси има там.

# 26
  • Мнения: 2 131
Измамната схема се разиграла преди дни, когато на вратата на жилището на 21-годишна жена от града се позвънило, съобщи Дарик.
Мъж, представящ се за лекар я информирал, че трябва да се подложи на задължителна безплатна имунизация. Жената се съгласила и поканила мнимия доктор в апартамента, където била
Измамници - как да е, има ги навсякъде и всякакви. Ама как така 21-годишно момиче може да е толкова наивно, че да ги покани в дома си?! Че и да се съгласи на ваксина?! Това намирам за пълен абсурд. Че аз на непознат човек нито отварям, нито ме интересува за какво звъни, па камо ли да влезе вътре. Ето това мен ме изуми в цялата история.  #Crazy
Не прочетох цялата тема, но предполагам, че и преди мен има подобни мнения.

# 27
  • Мнения: 4 965
...
Че аз на непознат човек нито отварям, нито ме интересува за какво звъни, па камо ли да влезе вътре. Ето това мен ме изуми в цялата история.  #Crazy
Не прочетох цялата тема, но предполагам, че и преди мен има подобни мнения.

Хайде, преди да коментираш /твърде далеч от темата/, се върни и прочети другите мнения.
 Naughty
Какви непознати, какви 5 лв.???
Въпросните "изнудвачи" са студенти по медицина. "Жертвата" - също - т.е. възможно е да са състуденти. В същото време, едното момче е "много близко" на семейството...
Версията на Айша и на мен ми звучи много правдоподобно. Не вярвам, че девойката таа лесно се доверява да й бият какво ли не колегите й...
Просто журналистите надуват нещата и дават хубави идеи на други кандидат-изнудвачи...
Имам 3 приятелки лекарки /ендокриноложка, гинеколожка и офталмоложка/ - никоя досега не е изразявала желание да ми дойде на гости и да ме "лекува"  Joy.

# 28
  • Мнения: 5 370
На мен би ми било интересно колко хора от тук списващите биха подложили вена, заради някой почукал на вратата им, ей така заради доверието.
  Аз лично подлагам под съмнение цялата първоначална информация.
 
Абсолютно. И даже допускам версия , че госпожицата може би е била и във връзка с тях.
Да ме прощават журналистите, ама като видя "сензационна новина", и гледам слънцето де изгрява. Whistling

# 29
  • Мнения: 2 131
azaf, хайде не с такъв тон, моля. Коментирайки това, което е написала в началото авторката на темата, съвсем не мисля, че съм "твърде далеч" от нея.
Вярно, не прочетох останалите мнения, както всъщност вече написах преди малко.

# 30
  • Мнения: 4 965
azaf, хайде не с такъв тон, моля. Коментирайки това, което е написала в началото авторката на темата, съвсем не мисля, че съм "твърде далеч" от нея.
Вярно, не прочетох останалите мнения, както всъщност вече написах преди малко.

Никакъв тон не ти държа. Просто темите във форума търпят развитие, но редовно има потребители, които четат само първия пост и коментират само него, което "отдалечава" темата или я връща в "изходно положение". Нали идеята не е само да си чешем клавиатурите? Peace

# 31
  • Лондон
  • Мнения: 403
ИЛИ
1.Момичето има богата майка и е с умствени  увреждания .
ИЛИ
2.Идеята за ваксинацията е на същото момиче."преписала" как да освободи майка си от многото парички.

# 32
  • Мнения: 38
Вълчо го написа, но вие не четете. Единият младеж бил много близък на семейството, т.е. момичето го е познавало. Надявам се двамата студенти да не завършат медицина, все пак.  Confused

е да,но какво от това като ги е познавало
едва ли това го е използвало като коз-нали все пак ако е така той ще е разобличен веднага?

да,за съжаление повечето ни "сензации" са крадени!
от една страна се радвам,че не е станало при нас,но от друга се ядосвам на нашата...преса  ooooh!
както например и в dnes.bg-толкова са зле горките...като започнем от правописните им грешки,минем през бъркане на думи и факти...бе трагедия

# 33
  • Мнения: 4 585
Защо да го разобличава, нали ако го разобличи, той няма да й каже златния код, а тя ще умре.

# 34
  • Мнения: 38
имам в предвид,че ако аз отида при комшията и го рекетирам така-той ще ме види и познае и после ще ме заловят
едва ли онзи е бил толкова глупав и наивен да й каже-комшо,аз те инжектирах,дай някой лев,но ако проговориш-ще те убия!
е добре де,да предположим,че тя му даде пари,той я излекува онзи "лекар" ще се успокои,че тя няма да го издаде-не ми се вярва
филми не гледаш ли-там похитителя ходи с маска и когато случайно го види жертвата му тегли куршума  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 3 447
Вълчо го написа, но вие не четете. Единият младеж бил много близък на семейството, т.е. момичето го е познавало.
Доколкото разбрах от публикацията в "24 часа", познатият на семейството е измислил схемата, а другият е звъннал на вратата и т.н. Как си го представяте това - познатият да отиде лично, ами нали веднага ще го хванат, като го знаят кой е. Мислете малко, преди да пишете  Tired
На мен най-ми допадна следното изречение: "Преди 7 месеца Кристина станала майка и всичко й се видяло в реда на нещата"  Grinning И после - не се затъпявало от майчинството, да бе  Laughing

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ох,много са изобретателни бе. ooooh!

# 37
  • Мнения: 4 585
Мисля достатъчно. Ако аз съм те инжектирал, и ти искам 200 бона,
ако ти проговориш, мен ме опандизват, но ти си толкова наивна, че вярваш, че ще умреш, ако аз не проговоря.
Ще проговориш ли?
Ако успея, изчезвам, говори колкото искаш.

Ако пък само непознатият е предложил да я ваксинира, това е някакъв нечуван наивитет.
lottus, аз гледам филми, а ти гледаш много филми.

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 15:00 от Вълкът с дълъг ник

# 38
  • Мнения: 38
...ако ти проговориш, мен ме опандизват, но ти си толкова наивна, че вярваш, че ще умреш, ако аз не проговоря.
Ще проговориш ли?

ох нищо не ти разбрах  Crazy
да,но ако ти ме инжектираш,после аз се притесня и ти дам откупа и ти обещая да не проговоря,след което ти ми биеш другата инжекция, "за да оздравея" и аз проговоря след това?какво-пак ще ме гониш да ме инжектираш за да не проговоря ли?  Laughing

не е до гледането на филми,а до обикновената логика мисля  Rolling Eyes (ако съм те разбрала правилно де)

# 39
  • Мнения: 4 585
Как ще проговориш, ако вярваш, че без златният код ще умреш.
Аз просто ще изчезна, приказвай каквото искаш.
Хората ще ти се смеят, че си толкова наивна.
Аз съм на 50г, 200 бона са заплатите ми за 400 месеца,
защо да продължавам да живея в твоя град?
Достатъчно е да се потопя в софийските потайности и да стана неоткриваем.

п.п. Намали си снимката в аватара, по-голяма е от допустимото в правилата на форума.

# 40
  • Мнения: 38
кой ще ми се смее и защо?
вярно е,че мисленето ми по твоите разсъждения са смешни,но те са резултат от учудването ми по това,което казваш

и това сравнение с 50 год. и заплатата му за 400мес. -за кандидат-лекаря,който мисли,че е инжектирал лекарството ли е?

# 41
  • Мнения: 4 585
Ще ти се смеят, че си наивна и лакома, при условие, че си богата да се
полакомиш за безплатна ваксина, която най-вероятно струва 10-15 лева.
Ще ти се смеят, че си броила 200 бона за златен код.

Предния ти постинг бе обръщение към мен, затова ти отговарям за себе си, че аз през останалата част от живота си най-вероятно няма да изкарам 200 бона и са ми
достатъчни да изчезна.

# 42
  • Мнения: 38
да,но в момента нали иде реч за това дали този,който й е бил ваксина е познатия й или не.
това,че тя е наивна и глупава е едно на ръка
но мисля,че в тази акция този,който й е бил ваксината е незпознат за нея човек,който й се представил за лекар,защото ако е бил нейния познат би било много глупаво от негова страна и глупаците в случката-извършител и жертва стават двама
достойни за филма "от глупав,по-глупав 4"

# 43
  • Мнения: 2 229
И според мен има нещо много гнило в Дания. Laughing
Не може да си толкова тъп, просто отказвам да го повярвам. Българите сме толкова мнителни и за всичко се търси под вола теле, как ли пък не, някой ще иска да ти слага инжекция и ти ще кажеш "разбира се, няма проблем". Shocked Независимо какво са ти обяснявали и говорили, просто няма начин някой да ми позвъни на вратата и да му позволя такова нещо. Shocked Че аз непознат като звъни, не отварям никога, веднъж интернет доставчиците ме псуваха, че отказах да ги пусна вкъщи (но така и не ги пуснах Laughing), камо ли някой да ми бие инжекция с кой знае какво?! #Crazy
Просто със сигурност премълчават нещо, НИКОЙ, дори най-наивният глупак не може да е толкова малоумен...
(Като става въпрос за човек на 21 години, не 80-годишна баба..)

# 44
  • Мнения: 4 585
Ами гледайте БТВ новините в 19.00ч. - последните версии на полицията.

# 45
  • Мнения: 2 229
По новините на БТВ казаха, че едното момче е бил кум на инжектираното момиче и мъжа й, а другото е този, който е звънял на вратата и слагал инжекцията.
След това, кумът им се обадил и казал, че е чувал за такива измами в Русия и ги е убеждавал да платят, като казал, че може да ги свърже с изнудващите. #Crazy
Родителите на кума и жена му не могат да повярват и се чудят, как така някой идва в дома ти и иска да ти слага инжекция, а ти се съгласяваш. То и аз още се чудя. newsm78

# 46
  • Мнения: 25 447
Обратното - боцнатата и мъжът ѝ са кумували на въпросния Ангел.  Laughing
Изобщо, селска история.  Whistling

# 47
  • Мнения: 4 585
Ако е по сценарий на сапуненка, остава открит въпросът
кой е биологичният баща на бебето на Боцнатата.
Тая ще остане в града си с ника Боцнатата.
Кой кум, кой сват, кой на булката брат. Кака Сийка кръстница на Боцнатата.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 430
Обратното - боцнатата и мъжът ѝ са кумували на въпросния Ангел.  Laughing
Изобщо, селска история.  Whistling
Селска,селска ама с екшън край............... ooooh!

# 49
Защо така от това видео  реших,че боцната и  " веселяка на компаниите " Ангел  са в комбина за рекета? А дори и съпруга на боцнатата?
 
http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=120396

А и защо боцнатата отказва да застане пред камера? Наивна била,да бе да .Просто  боцнатата не е очаквала майка й да е  такава скрънза според мен. А и  случая  така да се  раздуха.

http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=120402 

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 19:18 от пловдивчанка

# 50
  • София
  • Мнения: 2 430
Защо така от това видео  реших,че боцната и  " веселяка на компаниите " Ангел  са в комбина за рекета? А дори и съпруга на боцнатата?
 
http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=120396

А и защо боцнатата отказва да застане пред камера? Наивна била,да бе да .Просто  боцнатата не е очаквала майка й да е  такава скрънза според мен. А и  случая  така да се  раздуха.

http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=120402 

Честно и на мен ми мина това през ума,ама е грехота ако е в действителсност така

# 51
  • Мнения: 25 447
Боже, боже, все е било, но такова селско поведение от репортери май не бях виждала.  ooooh!
Че БТВ стана лайняножълта телевизия, отдавна ми е известно, но не очаквах, че положението е толкова миризливо.  Sick
Как може репортер в ефир да пита хората имат ли пари? Това не е даже непрофесионализъм, това е крещяща липса на елементарно домашно възпитание!

Общи условия

Активация на акаунт