Крем за заличаване на белег при дете?

  • 14 732
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 244
Малката си сцепи брадата и ходихме да я лепят, но нищо не се получи. След два дена отново се беше ударила по брадичката и раната леко се отвори. В резултат сега има червеникав белег, дълъг около сантиметър. Знам, че има някакви мазила, които спомагат да се заличи белегът. Има ли такива, подходящи за деца под 2год? Моля ви, препоръчайте ми нещо!

# 1
  • Мнения: 437
За себе си съм ползвала Контрактубекс, а тук http://archives.bg-mamma.com/archive/000/008/066/8066/8066.html виждам, че става  и за деца.
За всеки случай се консултирай и с лекар.

# 2
  • Мнения: 4 335
И аз сьм ползвала Контратубекс и сьм доволна,ефект имаше PeaceКонсултирай се с лекар преди употреба.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Дерматикс е най-доброто ако ти се дават повече пари, защото струва към 80-90 лв.

# 4
  • Мнения: 1 545
 Има и едни силиконови лепенки. Казват се Цика кеър, но не са евтини. Много са ефективни. Задължително обаче питай лекар, защото тези мазила не се прилагат по всяко време. В смисъл раната трябва да е добре заздравяла, но в същото време не трябва да се допусне да твърда коричка там, където е счепено. На който и вариант да се спреш имай в предвид, че няма да се заличи белега седмица-две, аще трябва повечко време.Просто трябва постоянно да се маже.

# 5
Контрактубекс съм го ползвала за белег на моето лице, още преди 10 години,когато го нямаше в БГ.Белегът беше от три шева до окото и мога да ти кажа че мазилото го заличи за около 2 месеца.Доста ефективно е.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
По предписание на лекар мазах щерка ми с Контактубекс на 1г.и 2м., условието беше да започнем мазането поне седмица след като е паднала коричката от раната. Но при нас ефектът не беше много голям  Confused

Дерматикс е най-доброто ако ти се дават повече пари, защото струва към 80-90 лв.

За по - стари белези дали става?

# 7
  • Мнения: 1 545
Става, но лечението е по-продължително, а 80 лв са 15грама.

# 8
  • Мнения: 3 212
Дерматикс е най-доброто ако ти се дават повече пари, защото струва към 80-90 лв.

Ползвам Дерматикс за белези от шарка повече от два месеца и ефектът е 0. Това, че е най-доброто според мен се пише даради рекламите и цената му.

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119

Ползвам Дерматикс за белези от шарка повече от два месеца и ефектът е 0. Това, че е най-доброто според мен се пише даради рекламите и цената му.

Уфф, май ще се примиря, че няма заличаване вече  ooooh!

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 20:31 от bim_bam

# 10
  • Мнения: 162
За заличаване на белег съм ползвала Мадеказол.Цената е около 10 лв.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 294

Голямата щерка ползва Контратубекс в момента за заличаване на рана по ръката, предписан е от лекар  Peace

# 12
  • Мнения: 140
Измазах няколко опаковки Контратубекс с надеждата,че белега от операция на детето ще се заличи,но ефекта е никакъв!

# 13
  • Мнения: 27 524
Ползвах на Ла Рош за малкия за лицето:  Peace



Но все пак на толкова малки деца почти никога не остава белег, освен ако се касае за нещо голямо и сериозно, така че не се притеснявай  Hug

Общи условия

Активация на акаунт