Въпрос към разведените?

  • 5 786
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 197
Въпросът ми е към разведените/разделените, особено към тези от по-дълго време.
Промениха ли се мъжете ви след развода? Създадоха ли ново семейство или нови връзки и промени ли се отношението им към жените и въобще начинът им на живот? Или продължиха в същия дух с новите завоевания newsm78 Дали поведението им се променя със смяната на партньорката?

# 1
  • Мнения: 2 175
Не, не мисля че има съществена промяна..
Все същият си е..)
Чакам "другата" да видя кога ще се "светне" за реалността..

# 2
  • Мнения: 589
Не се интересувам специално как се развива след развода,не ме засяга.Разведохме се заради сегашната му жена,така,че сега е с нея,т.е. създал е ново семейство.Когато е бил с мен се е държал лошо,няма да ме "стопли",ако знам,че е станал по-загрижен,по-разбран,по-толерантен и по-малко арогантен.Но понеже заради децата така и така общуваме,подразбирам,че на 40 години няма как тотално да си промени нито нрава,нито навиците.Заради КАКВАТО/КОЯТО и да е жена.Въпросът за нея е доколко е наясно с кого точно си има работа...

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Семеен е, има дете. Идея си нямам дали се е променил, не ме и интересува.
Не се интересува и за дъщеря си, нито се чува с нея. Затова сега тя сама (навърши 18 години) води дело за издръжка и е настроена много срещу него.

# 4
Моят се промени,вече след 6 мес.раздяла той е отдаден на купони и сбирки с мъже и жени не пропуска удобен момент да се забавлява и съм сигурна че търси следващата съпруга......

# 5
  • Мнения: 6 703
Не мисля, че се е променил все същия си е.Замина за чижбина, но си е същата дребна душичка. Има си приятелка тук в БГ, а тя е една мила девойка на която обясних основните положения и изисквания на миличкия. Тя ме гледаше тъпичко, ама простено и е , млада е още  Joy

# 6
Същия неудачник, търсещ вината в другите. То вълка козината си мени, нрава не....

# 7
  • Мнения: 385
Ние сме разведени от скоро, но за сега си е същия. До момента няма нова връзка, защото според него това, че сме разведени е само на документ, но всъщност аз не съм свободна и ние с детето сме неговото семейство  Tired

# 8
  • Мнения: 126
 Разведена съм вече повече от 2 год., промяна в него не виждам да има. Същия си е - безгрижен, отдаден само на себе си и на хобитата си. Семейство няма, знам че смени няколко жени, но не искал да се обвързва.

# 9
  • Мнения: 165
Мда... май само стойките му са по-големи! А иначе и аз вярвам в поговорката за вълка и козината, и т.н.

# 10
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
От 5 г.сме разведени. Имаше моменти, когато си мислех, че се е променил. Заблуда, дълбока при това.
Същият си е- на  работата лекото, на хляба мекото.

# 11
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Разведена съм от 5г. През 2007г аз сключих брак. За да не остане по назад след многобройни случайни връзки и той сключи същата година брак. Намерил жената на мечтите си /мнооого богата/. Премести се в друг град и въобще не потърсва щерката. Явно си е останал същият непрокопсаник.
За радост имам един прекрасен човек до себе си, който е и баща и съпруг  и приятел. Надявам се час по скоро да забременея и да сбъдна мечтата и на трима ни.

# 12
  • Мнения: 6
Моя бивш съпруг е същия като съпруга на беки от 2006 няма промяна хобита та му и личния му живот а от малката не се интересуваме .

# 13
  • Мнения: 37
той се ожени имат си детенце, мисля че ги гледа, но не се е променил като характер чъдя се какво съм намерила в него

# 14
  • Мнения: 48
аз съм разведена от 1996 година ,бившия има 2 деца,но не се е променил изобщо

# 15
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Аз не искам пък да знам дали се е променил.. Икам само да е жив и здра,заради дъщеря ни, иначе бих била по-спокойна ако има дама на света, която да му влезе във въображаемата рамка Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 011
Разведох се преди  2 г , сега живея с мъж но без брак. Бившият ми ...от начало мислех че се е променил и  е станал по - сериозен и отговорен но  не.... Прави мили очи и се подмазва, но виждам че се преструва защото като му удари 2 ракии и си показва истинската  същност заради която се разведох! Добре , че сега след като знае че съм сериозно обвързана с друг мъж ни остави  малко на мира - пък и си идва в БГ веднъж годишно за 1 месец... Хич и не ме интересува дали ще се променя или не - само да е здрав заради детето ни! bowuu

# 17
  • Мнения: 310
Моят бивш вече почти 10 г. откакто се разведох не се е променил изобщо, което показва колко правилно ми е било решението да го напусна и за децата е много по-добре така.

# 18
От 3 години сме разведени ,доколкото знам още няма никоя.Постояно ми се обажда и реве колко се е променил,колко ме оби4ал,колко във всяка друга търсел мен,колко искал пак да се съберем и да си бъдем семеиство.Но пък не знае 4е аз съм наново омъжена,искам да подържам добрият тон заради детето.Сина ми живее с мен и крие от баща си .
Има моменти в които ми става жал за него,но тои сам си го направи за което си го признава.Пък се 4удя ако му кажа 4е съм се омъжила наново дали няма да му изникнат рога и да по4не да ме плюе и да си намери друга???.

# 19
  • Мнения: 165
От 3 години сме разведени ,доколкото знам още няма никоя.Постояно ми се обажда и реве колко се е променил,колко ме оби4ал,колко във всяка друга търсел мен,колко искал пак да се съберем и да си бъдем семеиство.Но пък не знае 4е аз съм наново омъжена,искам да подържам добрият тон заради детето.Сина ми живее с мен и крие от баща си .
Има моменти в които ми става жал за него,но тои сам си го направи за което си го признава.Пък се 4удя ако му кажа 4е съм се омъжила наново дали няма да му изникнат рога и да по4не да ме плюе и да си намери друга???.

Извинявай, ама какъв е смисълът да криеш от него, че си се омъжила?
И изобщо как може да се скрие такова нещо?
От кое се притесняваш повече, че ще те плюе или, че ще си намери друга?
И в двата случая не би трябвало да ти пука, щом като си си устроила живота без него, пък и детето е на твоя страна.
Май-май на теб не ти се иска бившия ти да спре да ти се обяснява - нещо такова усещам, ако греша, поправи ме. Твоята ситуация е "и валкът сит, и агнето цяло", ама така не може да останат нещата за дълго. Thinking
И още нещо - казваш, че искаш да пазиш добрия тон newsm78 Добре де, ами той като разбере, че си крила брака си от него, как ще реагира според теб? Мисля си, че той би се ядосал, освен за това, че не знае за новия ти мъж, и за това, че си го оставила да се унижава като те моли да се връщаш при него и т.н. (защото бъди сигурна, че ще го приеме като унижение предвид ситуацията)

# 20
  • Мнения: 184
Разделени сме от 12 години, от 3 години сме и разведени, имаме син на 11.
Практичен човек съм и не ме интересуват  посоките на промяната в характера му.
Не си поставям за цел сравнения от типа ПРЕДИ/СЛЕД, не вярвам на думите му от типа "За мен ти ще си останеш най-страхотната жена на света". Според мен анализа на която и да е приключила връзка не води до нищо добро за анализиращите я ... разсъждения от типа на " Ама защо така стана, не можеше ли по друг начин, ами ако...., не трябваше ли в името на...." не ми се нравят. Считам, че човек който взема такива съдбоносни решения трябва да е обмислил добре ПРЕДИ ТОВА последиците от тях, начина по който ще процедира при новите обстоятелства и дали всичко ще е по силите му. В противен случай му остава да се оплаква и да търпи...тъй като когато любовта си отиде... единственото което остава е търпението.
За разпадането на една любов вината винаги е в двамата...
В добри отношения сме, не сме спорили за нищо по време на развода ( по чл.100 от СК)
В момента съм с човек, когото много обичам, от връзката си имаме бебенце. Бившия ми съпруг знае за това, дори като го видя в количката му остави 100лв. и каза, че сина ни си има много хубаво братче.
Уважавам бившия си съпруг, поради тази причина не го анализирам, не коментирам поведението му, не сплетнича и не слушам непоисканите мнения на околните /а любопитни коментатори дал бог/.


# 21
  • Мнения: 2 011
Разделени сме от 12 години, от 3 години сме и разведени, имаме син на 11.
Практичен човек съм и не ме интересуват  посоките на промяната в характера му.
Не си поставям за цел сравнения от типа ПРЕДИ/СЛЕД, не вярвам на думите му от типа "За мен ти ще си останеш най-страхотната жена на света". Според мен анализа на която и да е приключила връзка не води до нищо добро за анализиращите я ... разсъждения от типа на " Ама защо така стана, не можеше ли по друг начин, ами ако...., не трябваше ли в името на...." не ми се нравят. Считам, че човек който взема такива съдбоносни решения трябва да е обмислил добре ПРЕДИ ТОВА последиците от тях, начина по който ще процедира при новите обстоятелства и дали всичко ще е по силите му. В противен случай му остава да се оплаква и да търпи...тъй като когато любовта си отиде... единственото което остава е търпението.
За разпадането на една любов вината винаги е в двамата...
В добри отношения сме, не сме спорили за нищо по време на развода ( по чл.100 от СК)
В момента съм с човек, когото много обичам, от връзката си имаме бебенце. Бившия ми съпруг знае за това, дори като го видя в количката му остави 100лв. и каза, че сина ни си има много хубаво братче.
Уважавам бившия си съпруг, поради тази причина не го анализирам, не коментирам поведението му, не сплетнича и не слушам непоисканите мнения на околните /а любопитни коментатори дал бог/.




 Peace Peace Peace

# 22
Ами моят мъж първо беше много агресивно настроен към мен,но след това новата му девойка го осмири  Laughing Мисля,че сега е малко по-улегнал,и дори се сеща,че има дете.

# 23
  • Мнения: 1
Въпросът ми е към разведените/разделените, особено към тези от по-дълго време.
Промениха ли се мъжете ви след развода? Създадоха ли ново семейство или нови връзки и промени ли се отношението им към жените и въобще начинът им на живот? Или продължиха в същия дух с новите завоевания newsm78 Дали поведението им се променя със смяната на партньорката?

# 24
  • Мнения: 1 023
най-първо - не знам.
второ - не искам и да знам.
трето - каквото и да е, то няма отношение към мен, следователно не ме касае.
4етвърто - след като си затворил врата отвън, какъв е смисъла да надни4аш през клю4алката?! - нулев.
пето - няма.
 Laughing

# 25
  • Мнения: 1 959
От 3 години сме разведени ,доколкото знам още няма никоя.Постояно ми се обажда и реве колко се е променил,колко ме оби4ал,колко във всяка друга търсел мен,колко искал пак да се съберем и да си бъдем семеиство.Но пък не знае 4е аз съм наново омъжена,искам да подържам добрият тон заради детето.Сина ми живее с мен и крие от баща си .
Има моменти в които ми става жал за него,но тои сам си го направи за което си го признава.Пък се 4удя ако му кажа 4е съм се омъжила наново дали няма да му изникнат рога и да по4не да ме плюе и да си намери друга???.

Това е отвратително!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 320
Дали се е променил,незнам! Аз обаче се промених спрямо него. Преди му вярвах, сляпо, а сега дори и истината да ми казва, просто не отдавам значение на думите му и не му вярвам за нищо.
Има си приятелка, но дори и сега не посмя да бъде мъж и да си признае. Понякога забравя, че вече не съм му никаква и си позволява някакъв свойски тон да ми държи. Разделени сме вече една година и от 2 месеца имаме и развод. Все още се опитва да ме обвинява за всичко, дори намеквайки, че детето ще порасне и ще вида аз тогава! Живеех дълго време с тази вина, заради сина си, забравих, утърсих се от това чуство и разбирайки много неща в последствие си дадох сметка, че няма как да изпитам вина защото съвестта ми е чиста, няма как да изпитам вина заради един лъжец. И да се променил сега, мен не ме интересува! Не искам да диша въздуха ми, не искам да прекрачва личното ми пространство!

# 27
а бе момичета чета и немога да ви разбера
Какво значение има дали се е променил или не,нали не сте заедно вече,би трябвало това вече да не ви вълнува.

А, и ми е интересно защо ги плюете и ги обиждате,все пак вие  сте живяли с дадения човек

# 28
  • Мнения: 2 660
Аз пък вярвам в максимата, че всеки си намира майстора. Убедена съм, че един ден моят мъж ще си има и друго семейство и че е възможно в това семейство той да се държи прилично като съпруг и баща. Възможно е да намери жена, за която други да са приоритетите в живота или просто да съумява да не изважда лошите му черти на повърхността и да провокира добрите. Аз не успях.

# 29
  • Мнения: 2 011
а бе момичета чета и немога да ви разбера
Какво значение има дали се е променил или не,нали не сте заедно вече,би трябвало това вече да не ви вълнува.

А, и ми е интересно защо ги плюете и ги обиждате,все пак вие  сте живяли с дадения човек
Като че ли има някакво значение - винаги оставаме свързани по някакъв начин с бившите или те с нас - заради децата! Има една приказка , знам я от една баба:
" Съпруг- ама бившІ Бивш , ама съпруг. " #Cussing out
Предпочитам дса  се е променил към по-добро и както каза една съфорумка " не искам да ми диша въздуха и да не навлиза в личното ми пространство!  Peace

# 30
  • Мнения: 8
аз пък исках да си намери приятелка, за да ме остави на спокойствие. това стана чак след година и половина, през което време все ми досаждаше и ме притесняваше - така и не разбра, че след всичките му глупости не го искам повече. и вече от година и половина не се е обаждал - дори за да пита за детето!

# 31
  • Мнения: 390
Определено си е същия.Има ново семейство и с жена си се отнася по същия начин както с мен се отнасяше.Мен, обаче ме интересува отношението му към мен.Сега ме уважава повече и се съобразява повече, може би защото не вярваше, че ще поискам развод и ще го преодолея  Mr. Green Ееех, тези мъже.
Най-важното е, че е нормален човек и си обича децата и моето и от каката. Благодарна съм, че разсъждава като нормален човек и се разбираме(то и аз имам заслуги за това!  Simple Smile ) та да не страдат децата.Нали всичко е за тях в крайна сметка  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 1 444
Разведох се през 2005г. Сега поддържаме много близки отношения, чуваме се всеки ден и се виждаме често.Получи се така лятото, защото за два месеца починаха майка му и брат му и той остана сам.Естествено погребенията и битовизмите около домът му поех аз и голямата ни дъщеря и всичко това ни сближи още повече.
Иначе като характер се е променил доста, макар на моменти да си показва рогата.Има връзка с една жена, която не му цепи басмата като мен и това видимо му харесва.Не ме очудва, тъй като при раздялата ни той ми каза, че през всички години чакал да му кресна, да го наругая ако е нужно а не да мълча и да го търпя.............отговорих му, че подобни дивашки взаимоотношения с крясъци и обиди не са ми по вкуса, но явно на него му харесва жената да му се опре.Жив и здрав, жалко за жената до него, която не е имала брак и деца, на 35г. е и сигурно таи надежди, на което той отговаря категорично че деца има и друг брак не му трябва, че щял да я сиктирдоса.....т.н. и я използва финансово, което не му прави чест, но си е част от него.Иска му се да го прибера отново и го виждам как само чака малко поне да поддам и все си прави устата, дори след няколко пийвания ми счупи телефоните цяла нощ да реве и да ме моли да се съберем отново.Не му пука от мъжът, с когото живея, смята че съм негова и едва ли не има права върху мен.
Не бих направила тази грешка, надявам се поне да не оглупея така.Нямам му вяра че се е променил, дори мисля, че ако се съберем ще ми изкара през носа годините раздяла.

# 33
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Аз пък вярвам в максимата, че всеки си намира майстора. Убедена съм, че един ден моят мъж ще си има и друго семейство и че е възможно в това семейство той да се държи прилично като съпруг и баща. Възможно е да намери жена, за която други да са приоритетите в живота или просто да съумява да не изважда лошите му черти на повърхността и да провокира добрите. Аз не успях.

Това е и моето мнение. Съпругът ми е чудесен човек, добър и предан, но не е за мен. Просто не ни е било писано, явно. Мисля, че има някъде жена, която ще е щастива с него...

# 34
  • Мнения: 636
Разведена съм вече повече от 7 години. И през тях не видях поне 7 показателя по които да се е променил бившият.
Остана си същото мамино синче, дето се държи на мама за полата, не прави и крачка без да се съобрази с тях, трепери
да не го изгони баща му, че освен дрехите на гърба си няма нищо. Само един факт ще спомена - на 34г. е, а майка му
още му дава сиропа за кашлица с лъжичката в устата - видях го с очите си . Laughing
Дава всичките си пари на техните, дори на сестра си сега в столицата апартамент взеха............
няма лошо, живи и здрави да са, но май забрави, че има дете. Според майка му 50лв. са достатъчни за първокласничка и толкова.
 Иначе като я пусна в тях: "Ох на бабааа хубавицата".....ама едни лигавщини, едно лицемерие....повръща ми се чак.
 Купят и един Зрънчо за 15ст. и много велики се чувстват. Та те си бяха и си останаха ограничени откачалки.
А бившият - смени няколко каки - сред тях имаше доста стойностни, но много бързо се изнасяха от живота му........защо ли  newsm78
Една се задържа повече от година, но в момента в който я запозна с семейството си, като я заведе в тях - след седмица нямаше
и помен от нея Simple Smile В момента е намерил една доста по-възрастна от него, като двойка са - все едно с майка си е излязъл,
но на мене ми е смешно и не ми пука. Щом се чувства добре с нея, или по-точно казано: след като се чувства добре с нейното
щедро финансиране  Sunglasses
Не живеят заедно - той си остана с техните, тя живее с майка си и син - тинейджър. Ходят заедно на почивки, екскурзии.
Не съм наясно как се държи с нея, дали е същият кретен, дали и изневерява както на мене и дали лъже, но определено си наляга парцала той - за да има коледен подарък лаптоп за над 1000лв, и скъпи почивки из цялата страна.........наши стари общи познати казват само едно " ...и да си жиголо не е лесно...". И са прави. Но какво ми пука за него, важното за мене е да се отнася добре с дъщеря си, да не я пренебрегва заради тази стара чанта и да си плаща редовно мизерната издръжка.

Аз съм благодарна на Човека, който в момента е до мене и се грижи и за двете ни страхотно !!!!
  Hug

# 35
Разделени сме от 1г.5м а разведени от 1г. Не се е променил ма никак даже общи приятели казах че на новата кака изневерява с друга това не ме учудва типично за него. Децата си не е виждала от 4месеца а от 6не плаща и издръжка. 

# 36
  • Мнения: 30
Разведена съм от 18 години. Децата ги отгледах сама. След толкова години, нямах време да създам наново семейство улисана в трудности и неволи. Аз постигнах спрямо децата си най-доброто, кой знае , но за себе си не съм успяла. Аз определено след развода съм се променила, това ме радва, но и изискванията ми към мъжете са се променили. Бившия след десетата години искаше да се съберем отново, чудеше се как така съм се променила, но жалкото беше, че той не се е променил. Трудностите каляват характера и променят възгледите. Не съжалявам за живота си, че го пропилях сама, моето семейство бяха и си остават децата. Но не искам да си мисля за утрешния ден, когато те ще отлетят от семейството, а аз ще си остана сама. Тогава моите мисли ще са други. Съвет за това не бих дала на никой. Хубаво е човек да се променя и да става по-мъдър и по-разумен.

# 37
  • Мнения: 910
Цитат
В момента съм с човек, когото много обичам, от връзката си имаме бебенце. Бившия ми съпруг знае за това, дори като го видя в количката му остави 100лв. и каза, че сина ни си има много хубаво братче.
Благородно ти завиждам.

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Разведена съм от 18 години. Децата ги отгледах сама. След толкова години, нямах време да създам наново семейство улисана в трудности и неволи. Аз постигнах спрямо децата си най-доброто, кой знае , но за себе си не съм успяла. Аз определено след развода съм се променила, това ме радва, но и изискванията ми към мъжете са се променили. Бившия след десетата години искаше да се съберем отново, чудеше се как така съм се променила, но жалкото беше, че той не се е променил. Трудностите каляват характера и променят възгледите. Не съжалявам за живота си, че го пропилях сама, моето семейство бяха и си остават децата. Но не искам да си мисля за утрешния ден, когато те ще отлетят от семейството, а аз ще си остана сама. Тогава моите мисли ще са други. Съвет за това не бих дала на никой. Хубаво е човек да се променя и да става по-мъдър и по-разумен.
Имам чувството, че чета собствените си мисли и чувства....

# 39
  • Мнения: 1 809
Не ме интересува как се развива в личния си живот.Аз имам свое мнение и виждане за него,не ми допада и съм го изхвърлила от живота си.А щом няма място в моя живот,нищо свързано с него не ме касае и вълнува.

Общи условия

Активация на акаунт