Спазвате ли правилото за новите/стари дрехи?

  • 3 002
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 210
..Имало френска поговорка или правило- всеки път като си купуваш нова дреха, да изхвърляш или махаш от гардероба си една стара?
Спазвате ли подобен род правило?
Питам по конкретен повод  Mr. Green
От сутринта целият ми гардероб е в/у спалнята и правя жалки опити за сортиране и подреждане. От една страна имам много дрехи, които вече не са ми по-мярка, и други, които
при всяко подреждане оставям с идеята, че все някога ще облека, макар и за веднъж, но установявам, че това време не е дошло и този път ги махам завинаги.
Сантиментите и псевдо-практичността  ("няма да хвърлям тези дънки, с два номера над актуалния ми размер, защото мога да си ги нося ако забременя втори път или ако, уви пак нашишкавея  Twisted Evil") са другото , което прави гардероба ми да се пръска по шевовете.
Как се справяте с тези казуси Hug?

# 1
  • Мнения: 77
Аз съм чела ,че е не само за дрехите ,а и за всички стари вещи.Във фън шуи пише ,че ненужните вещи само затормозяват собственика си и енергията в дома неможе да се възстановява.Ей такива разни работи (аз им вярвам ама дома ми е пълен с дрехи от преди да надебелея) трябвало периодично целия дом да се прочиства

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Не веднага след като си купя нова дреха хвърлям стара...но един път месечно ме обхваща манията да си сортирам гардероба...всичко, което няма да нося повече или нещо, което не съм слагала 1 година например отива в една торбичка до боклука... много ми е приятно да го правя това "изчистване" ... имам обаче едно чекмедже с дрехи, които по един или друг начин не стават за носене, но са уникални модели  Crazy

# 3
  • Мнения: 2 388
Не го спазвам. Резултатът е препълнен гардероб с дрехи, които не нося, обаче не хвърлям, защото са почти нови.

# 4
  • Мнения: X
В началото на всеки сезон си преглеждам гардероба/а и тези на мъжа и детето/ и изхвърлям всичко,което съм убедена,че вече няма да нося/или съм спряла да нося от няколко години и все го прескачам в прочистването с надежда,че може все пак да му дойде реда да го сложа/.Жал ми е обаче да ги изхвърля директно,за това ги оставям до кофите за боклук,може пък на някой да са му от полза.На дъщеря ми обувките,които вече не й стават традиционно оставям някъде около блока,бързо си намират нов притежател. Simple Smile

# 5
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Хвърлям всичко старо,което не нося и не употребявам...излючение правят обувките ми,купувам всеки чифт ,в който се влюбя,без значение дали после ги обувам или стоят не пипнати по кутиите или обувани по 1,2 пъти,също не хвърлям и дънки от колекционерски серии независимо колко са стари или дали ги нося...

# 6
  • Мнения: 2 161
Изобщо не го спазвам.Купувам качествени дрехи,които харесвам не само за един сезон.Винаги една дреха може да бъде възприета като нова,ако я комбинираш с различни неща.Не ми е приятно да си изхвърлям дрехите,не говоря за дънки и други подобни.Изпитвам голямо уважение към целият си гардероб.

# 7
  • Мнения: 3 376
Наскоро се преместихме и направих голяма чистка.И аз съм на вълна фън шуей,но дрехи,които си казвам "Все някога ще го облека това" или не съм носила от година-две ги отделих.

За да не ми е жал ги давам в домовете за децата и знам,че ще бъдат носени и в крайна сметка не са просто изхвърлени.

# 8
  • Мнения: 2 229
Не го спазвам, но е добра идея 2 пъти годишно да се прочиства гардеробът...

# 9
  • Мнения: 1 027
Не го спазвам толкова стриктно, но както е казала Serendipity два пъти годишно го прочиствам. Естествено, защото се налага да сменя летни и зимни  Mr. Green Но и аз си имам такива, които може да не ги нося, но си ги обичам и не ги хвърлям. Иначе не хвърлям в буквалния смисъл, а с торбичка до кофите, за да им се радва друг  Grinning
Като стана въпрос...........време е вече и това да направя, че летните едва ли ще ги облечем скоро  ooooh!

# 10
  • Мнения: 4 068
Не го спазвам това правило и в резултат и моя гардероб ке пръска по шевовете и вече мисля за още един, но пък няма къде да го сложа. Няколко пъти годишно предприемам чистка и уж изхвърлям доста, но пак остават неща, които уж все някога ще облека и никога не обличам. Ама като са съвсем нови и чак ме е яд да ги хвърля.

# 11
  • Мнения: 408
Като пресортирам гардероба давам в две торби старите дрехи на майка ми да ги занесе в Котел-едните да раздаде, а другите да постоят известно време/чунким им дойде модата отново/ и като мине година-две и тях раздава  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 4 451
Не го спазвам. Изхвърлям по всяко време. Mr. Green Периодично си преглеждам гардероба и ненужните неща събирам в торби. Част от тях подарявам на една жена, другите отиват в казана.

# 13
  • Мнения: 1 282
Скоро направих такава чистка. Много ми е добре да си отворя гардероба и да знам, че всичко, което е в него сега става за носене.  Mr. Green Но на такава чистка се навивам много трудно. За тази събирах смелост около година.  ooooh! Обичам си дрехите, дори и тези, които знам, че няма да облека повече.  Tired

# 14
  • Мнения: 6 607
Постоянно разчиствам не търпя ненужните вещи.

Общи условия

Активация на акаунт