Миома ... съвет?

  • 47 099
  • 40
  •   1
Отговори
Здравейте,
Включвам се във форума с молба за съвет. Наскоро ми откриха миома /63/52мм/. Лекарят ми препоръча незабавна операция /коремна , тъй като миомата е голяма/ имайки предвид че съм на 28 години и в следващите няколко години ще са опитам да имам детенце. Не страдам от никакви странични оплаквания, менструацията ми е по-скоро оскъдна и почти безболезнена. Направих консултация и с втори лекар, който препоръча да не бързам с операцията и според който дори да забременея нама сериозна опастност за бременността. Досега не съм правила опити да забременея и не знам дали миомата може да е пречка. За вида и знам че е от външната страна на матката и е на краче, така че отстраняването и няма да е трудна процедура. Бих се радвала ако можете да ми дадете съвет.
Поздрави!

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе ние тук не сме лекари, така че едва ли ще е много компетентно това, което ще ти кажем, но мен ако питаш с такава голяма миома аз лично няма да тръгна да забременявам, преди да я махна! Защо онзи е казал, да не правиш операция, аргументира ли се?

# 2
I az ne sum ekspert, no na moq priqtelka i otkriha mioma ot vunshnata strana na matkata i i preporuchaha da zabremenee, no i kazaha, che trqbva da rodi sus sekcio, za da izvadqt i miomata zaedno s bebeto. Kazaha i obache da zabremenqva po speshnost  Rolling Eyes

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: CaraBella
I az ne sum ekspert, no na moq priqtelka i otkriha mioma ot vunshnata strana na matkata i i preporuchaha da zabremenee, no i kazaha, che trqbva da rodi sus sekcio, za da izvadqt i miomata zaedno s bebeto. Kazaha i obache da zabremenqva po speshnost  Rolling Eyes


Ех, как звучи - по спешност. Е, айде де, и ние искаме така - по спешност, ама как да стане!!!  Laughing

# 4
Abe v interes na istinata i kazaha, che ako ne zabremenee v ramkite na edna godina, shteli da i vadqt gadnata mioma s koremna operaciq, a sled takava operaciq trqbva da mine dosta vreme predi da moje da zabremenee.   Imp

# 5
Все пак благодаря за мненията ...
Мисля че докторите се застраховат като препоръчват операция, за да се дистанцират от евентуални усложнения .. От няколко дена се ровя във всякакви чуждестранни сайтове и честно казано оставам с впечатление че всеки си решава проблема на своя отговорност Wink
Нито един не се обоснова  ... впрочем май това не е познато на българските лекари ... колкото и да са вниметелни май не им е присъщо обстойно обсъждане на проблема с пациентите ...

# 6
  • Мнения: 637
Иска ми се да ти кажа нещо конкретно, но така не може - от разстояние. Най - добрият ми съвет е да си намериш гинеколог, на когото да вярваш, да ти обръща внимание и да обсъжда с тебе проблемите. И да следваш съветите му.

За миомата - разположението при тебе е възможно най - благоприятното, ако мога така да се изразя. Има една такава малка възможност, не казвам че в твоя случай е така - ако си отишла при гинеколог на договор с касата, там има пътечка и обикновено миомите се оперират поголовно.

Все пак ако беше за мене, аз бих се поинтересувала от вариант за лапароскопска миомектомия. Но не знам по сегашния договор минава ли през касата.

# 7
  • Мнения: 7 716
Цитат на: Meli


За миомата - разположението при тебе е възможно най - благоприятното

Meli, моля те ако имаш представа  да напишеш кое разположение на миома е  относително благоприятно за забременяване и задържане и кое не - в общи линии.  Ако изобщо може така да се определи. Благодаря ти предварително.

# 8
  • Мнения: 637
Само в най - общи линии, като анатом и ембриолог, не като гинеколог. Най - неблагоприятно е разположението към вътрешността на матката (субмукозно) и в някои определени зони - например към рога, към шийката. Най - благоприятно е на краче и към външната страна (субсерозно). Колкото по - малко на брой възли и по - малки като големина, толкова по - добре. Но все пак е силно индивидуално, наистина.

# 9
  • Мнения: 7 716
Към задната стена - какво означава? Благодаря ти

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Мели, а какво означава калциране на миомата?

Благодаря Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 068
Додо,аз не че съм специалист,но мисля че калцирана миома означава че миомата не нараства.Което само по себе си мисля,че е добре.
Доно не бъркам.

# 12
  • Мнения: 2 655
Цитат на: ЕММ
Все пак благодаря за мненията ...
Мисля че докторите се застраховат като препоръчват операция, за да се дистанцират от евентуални усложнения .. От няколко дена се ровя във всякакви чуждестранни сайтове и честно казано оставам с впечатление че всеки си решава проблема на своя отговорност Wink
Нито един не се обоснова  ... впрочем май това не е познато на българските лекари ... колкото и да са вниметелни май не им е присъщо обстойно обсъждане на проблема с пациентите ...



Не съм лекар, но ще ти дам един съвет, ако позволиш.
Не бързай да лягаш под ножа. За това винаги има време. Консултирай се и с други специалисти.
Опитай с гладолечение. Вуйна ми имаше едентичен проблем. Изкара 30 дни на вода и после лекаря се чудил къде е. Wink
По добре си купи необходимата литература и прочети. Ако повярваш пробвай. Трябва старание и строго спазване на правилата. Още си много млада за такава сериозна операция.
КЪСМЕТ. Дано съм била полезна.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: renci
Додо,аз не че съм специалист,но мисля че калцирана миома означава че миомата не нараства.Което само по себе си мисля,че е добре.
Доно не бъркам.


Сега след като родих и отидох на първи преглед-ревизия се оказа че около миомата има бели участъци - лекарката ми каза че е започнала да се калицира.
Дано да е за хубаво Simple Smile

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
Дано dodo_dodo !  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт