Печено пиле с розмарин и лимон

  • 7 953
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 952
Печено пиле с розмарин и лимон



Рецептата за това страхотно пиле видях в блога на gerbera. Въпреки, че се пече цяло пилето става вкусно, сочно и нежно, а коричката му е хрупкава.

Продукти:

2 клонки розмарин
3-4 скилидки чесън
1 ч.л. балсамов оцет
4 с.л. зехтин
1 пиле
1 лимон
сол

Вътрешноста на пилето се посолява и натрива със счукания чесън, червения пипер и балсамовия оцет. В пилето се слага една клонка розмарин и нарязания на кръгчета лимон(в зависимост от пилето отива около половин лимон).
Отгоре пилето се посолява и се намазва със зехтина. Краката на пилето се вързват, а отгоре се поставя другата клонка розмарин.
В тавичка слагаме малко зехтин и поставяме пилето. Печем в загрята на 200 градуса фурна, като на всеки 15 минути обливаме пилето с образувания сок.

Аз сложиш и вода в тавичката, като добавих и картофи - предварително посолени и поръсени с червен пипер.
Моето пиле бе разрязано и затова го пекох легнало по корем  Laughing. Ако изберете този начин на печене имайте впредвид, че картофите може да останат по твърди заради лимона.

Вариации: вместо розмарин - естрагон, вместо лимон - портокал.

 

Да Ви е сладко!

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 21:52 от Ralfieta

# 1
  • Мнения: 52
Ралфи много апетитно изглежда!Благодаря   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 550
Ралфи, много обичам такива рецепти- лесни и вкусни eat
Мерси Hug

# 3
  • Мнения: 952
amiga - не само изглежда, но и си беше такова. Бързо свърши, а и се хареса на останалите вкъщи.  Wink

Милен@ - бързичко стана, а пък и аз реших докато пиленцето се пече и гарнитурата да му прави компания.  Laughing

Дано Ви хареса момичета.

# 4
  • Мнения: 2 926
Ralfieta    bouquet
Тази рецепта е великолепна!

# 5
  • Мнения: 2 803
Много ми допадна рецептата, ще я пробвам. Изглежда доста апетитно.  bouquetМерси.  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 306
ще го пробвам  Peace 
с пържолки дали ще стане  Thinking

# 7
  • Мнения: 3 641
Аз мисля да я пробвам с гърди,че бутчета не обичам. Благодсаря за рецептата, страхотно изглежда  bouquet

# 8
  • Мнения: 952
черен шоколад - може да пробваш с пържолки, просто под тях в тавата сложи лимоновите резени и розмарина. Няма да е същото все пак. Обаче ако смяташ да слагаш картофи по-добре ги сложи в друга тавичка, да не останат твърдички заради лимоновия сок.

Jeny_Cherry - сподели като я направиш, как са се получили гърдите.

Момичета радвам се, че Ви е допаднала рецептата на вид. Дано и на вкус да Ви удовлетворява  Wink

# 9
  • Мнения: 2 926
Аз днес ще го правя, даже извадих пилето да се размразява  Peace

# 10
  • Мнения: 952
Карамел` - може да видиш тази идея за печене на цялото пиле.

Дано Ви хареса.  Hug

# 11
  • Мнения: 1 877
Изглежда супер вкусно! и аз ще пробвам!

# 12
  • Мнения: 3 641
Ralfieta , днес ще купя гърдичките и ще докладвам  Hug
Утре ще ги правя,че за днес едни чушки ме чакат отдавна., ще вземат да се развалят Crazy

# 13
  • Мнения: 4 433
Изглежда вкусно Wink  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 926
Да дам отчет:
Пилето стана превъзходно, ужасно е вкусно.
Благодаря Ralfieta    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт