Уфф, пералня?!

  • 6 622
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 243
Мда, само дето сега си мисля дали при тези обороти шумът няма да е като от пикиращ самолет  Mr. Green Не пише, че е безшумна, а ми се ще! Но то не може всичко май. А до "транспортните дефекти" със сигурност ще идем!
Само искам да попитам какво ще рече ел. везна - когато искаш да сложиш да речем 3 чорапа да си изпереш и пералнята сама си преценя колко вода да сложи ли? newsm78 Както и АВТОМАТИЧЕН СЕНЗОР ЗА СУШЕНЕ - и това не ми е ясно точно за какво е.
 Hug

# 16
  • Мнения: 1 558
Аз съм твърдо против 2:1 - имах такова чудо/ Електролукс/,
няколко пъти е ремонтирана, подменяхме скъпи части, докато накрая изгоря моторът.
И аз нямам в кухнята място, затова сушилнята я сложих в килера.
А пералнята ми е като тази   Peace
Преди месец си взехме тази: http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09030100 Много съм доволна. Аз отдавна съм си набелязала тази марка специално за пералняSimple Smile
Само че когато я купувах имаше някаква промоция с допълнителна гаранция,
та гаранцията и е 48 месеца.
Аз лично съм доволна, а и предпочитам пералня с по-високи обороти.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Моята е ето такава, само че 800 оборота.

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026877

Ползвам я от четири години и съм страшно доволна от нея.

# 18
  • Мнения: 950
Аз съм страшно доволна от Зануси , от 9 години я имам досега ми служи безпогрешно Peace Peace Peace ,не знам в момента дали ги има ?!

# 19
  • Мнения: 1 632
Аз съм страшно доволна от Зануси , от 9 години я имам досега ми служи безпогрешно Peace Peace Peace ,не знам в момента дали ги има ?!
Последната ми пералня е такава Зануси-Електролукс,и аз съм доволна!

# 20
  • Мнения: 1 243
Ивка, а предната, за която беше споменала, комбинираната 2:1, каква марка и модел беше и какво не ти харесваше в нея?  Hug

# 21
  • Мнения: 179
Аз съм доволна от нашата пералня, на Wirlpool, мисля подобна на показаната на първата страница, изобщо не е шумна,и има доста програми Simple Smile

# 22
  • Мнения: 66
Ами аз специално от 6-тото чувство на Whirlpool'a имам много лоши впечатления. Имам такова животно в къщи на 800 оборота. Още след първото пускане на детските дрешки страничните им ръбове стават по диагонал, т.е. десния и левия ръб отиват към средата на дрехата (не знам дали успях да обясня нещо). Нашите издържат малко повече  - около 5-6 пранета преди и те да се изкривят. Много и се ядосвам  Twisted Evil
Кумовете ми имат и те такава. При тях е по-зле положението - има някакъв фабричен дефект явно и прискрипва дрехи м/у барабана и гумения уплътнител, в резултата на което имат доста накъсани дрехи.
Изобщо сме късметлии  Rolling Eyes

Засега, да чукна на дърво нямам такива оплаквания. Само отвреме на време ми остава някой друг чорап за уплътнението Joy
Моята е с 1200 оборота и вече 5години, нямам никакви проблеми. Е да това с  чорапите и при моята се случва понякога.

# 23
  • Мнения: 1 632
Ивка, а предната, за която беше споменала, комбинираната 2:1, каква марка и модел беше и какво не ти харесваше в нея?  Hug
Индезит- много мачкаше дрехите при сушене,но и беше супер шумна.Не я препоръчвам!

# 24
  • Мнения: 1 632
Аз съм доволна от нашата пералня, на Wirlpool, мисля подобна на показаната на първата страница, изобщо не е шумна,и има доста програми Simple Smile
Такава имах когато не живеех в БГ.Моята беше много обикновена-500 оборота,но переше страхотно и имаше гаранция 8 години.Тази пералня и до ден днешен работи без проблем,вече 13 години.
Лошото е,че тук се вкарва техника с не много добро качество,и поради тази причина се орентирахме към магазините с транспортен дефект.

# 25
  • Мнения: 179
Ивка, аз имам една малка пералня също от около три , четири години втрота употреба,а встриййска в София, и съм много доволна от нея. така, че май сте на прав път да търсите нещо внос, само не знам, с тези транспортни дефекти, как ще е.

# 26
  • София
  • Мнения: 607
Аз имам 2 в1 - на Конелиано. Купена е преди 7 години. Няма досега повреда, освен водна помпа, сменена преди 3 години. Доволна съм от сушилнята - никога не я пускам на 90 градуса например. Достатъчно е на по-ниски и за малко по-дълго време.
Няма в нея електроника, държах много на това.  Peace
Единствен минус - пере 5кг, но суши 2,5 кг. Ама аз по принцип повече детските дрехи суша и бельото на мъжа ми, че все няма.  Embarassed Защото пера 1 път в седмицата.  Joy
И е малко шумна, но при нас е в кухнята, а тя е отделна стая и там никой не спи или стои постоянно.

# 27
  • Мнения: 3 675
Нашата е Уърпуул и сме доволни.500 оборота е, купена е преди 6 години.Вчера писах,че имаме проблем с нея, но повредата не се дължи на нас с мъжа ми, а на майка ми, която от както е купила не е чистила филтъра. CrazyМаксималното пране е 4 кг.Без електроника, максимално опростена.Ние перем всеки ден или през ден, чудя се още как работи тази пералня.Понеже видях, че пишете за транспортен дефект, навремето ни е продадоха за 300 лева, защото капака беше пукнат, на нас това не ни пречи, зависи какъв е дефекта, ако е някакъв незначителен, си на голям кяр понякога и спестяваш едно 150-200 лева.

# 28
  • Мнения: 3 675
Сори, че пиша, но и моята приятелка не беше доволна от Индизит, не стига че мачка и усуква дрехите, ами на няколко пъти й късаше чаршафите.От пералните най-хубави според мен са марките на Уърлпуул и Самсунг.

# 29
  • Мнения: 5 914
Имам Аристон-600 лв.-5 кг. пране клас АА от 2 години.1000 оборота.Родих се.Защо избягвате електроника?Като преценя-намалявам си оборотите-аз не обичам високи обороти.Трябва да е зима и т.н. да я оставя на 1000.Не е шумна.Има отложен старт.Това е чудесно,защото старата ,която нямаше такава възможност-лятно време,когато е бивало много топло и я пусна да пере в 22 часа и не я изчакам за да простра-сутринта дрехите миришат на лошо.Сега си я програмирам да включи към 4 часа.Ставам и простирам.Има бутон за съкращаване времето на прането и програма за вълнени дрехи.Единствения недостатък и е,че няма функция допълнително изплакване.Купих я по препоръка на близък,работещ в Технополис.Но коментарът му беше,че все пак всички уреди са направени така,че да се сменят често.Не можем и да очакваме подвизите на Перла и Татрамат,които имаха живот 30 години почти без ремонт и биваха сменяни работещи.

Общи условия

Активация на акаунт