Бременност и лупус

  • 118 067
  • 222
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 31
Браво, значи си в сигурни ръце. Защо казваш, че ти е активен лупуса? Имаш и антифосфолипиден синдром ли? Затова ли Фраксипарин?


# 31
  • Благоевград
  • Мнения: 20
При последните имунологични изследвания които ми правиха в МА антинуклеарните антитела ми бяха много завишени - при норма 1:80, моите бяха 1:1280, а фраксипарина е за завишени La.

# 32
# 33
  • Мнения: 14
Здравейте!Аз също съм болна от тази ужасна болест и съм бременна вече в 28 гестационна седмица.При мен освен лупуса,са засегнати и бъбреците.Но слава Богу засега всичко е наред.Пия дехидрокортизон,бия си Фраксипарин и аспирин Протект.Моята бременност протича под постоянни лекарски наблюдения,тъй като съм от Бургас пътуваме редовно.Ако някой има някакви въпроси относно бремменността с лупуса-може да пита.Аз с радост ще отговоря.

# 34
  • Мнения: 14
Здравей,   bouquet !Подкрепям темата, отдавна мисля, че трябва да има такава. Поздравления. И аз съм като теб, желая второ дете, на 33 години съм, но още не съм се решила, защото имам няколко здравословни проблеми, които трябва да изчистя. Това, което знам засега е , че трябва да си в ремисия поне от 6 месеца, да се правят често изследвания.Иначе знам за много успели мами. Ще се радвам ако обменяме опит и се надявам и други мами с лупус да се престрашата и да се включат с повече практически съвети.
Ти отдавна ли си в ремисия? Приемаш ли някакви медикаменти?

Може би късно ти отговарям на въпроса,но аз съм с лупусен нефрит и съм бременна ва средата на 7 месец.При мен нещета са малко сложни,защото освен че има опасност лупуса да се обостри,съяото важи за бъбреците.Засега всичко е наред,но ме следят големи специалисти от Майчин дом и Александровска.Тъй като съм от Бургас ми се налага да пътувам често,а следващия месец оставам в Сф,понежже трябва по-редовни консултации и следене.Аз съм на лечение с дехидрокортизон,който сега дори ми го увелечиха на 4 таблети,инжекции Фраксипарин и Аспирин протект.Незнам кой те следи,но при лупуса точно заради Антифосфолипидния синдром се помята и не може да се забременява.Тъй че би трябвало и ти да взимаш поне по 1 аспирин вечер.Не мога да ти кажа как са протекли нещета,тъй като не са завършили все още.Надявам се след като родя всичко да е нормално при бебето и да ти пиша повече,а вече и успокоена,че всичко е приключило с Happy end.Но все пак ако искаш да питаш нещо-аз съм насреща.Извървяла съм мн дълъг път и съм почти специалист по въпроса с лупуса.

# 35
  • Мнения: 14
Здравейт, аз съм с диагноза лупус и съм бременна в 5 седмица, но не съм в ремисия.
Някой бил ли е в това положение и може ли да ми дадете някакъв съвет.
Благодаря на всички предварително.
Аз също съм бременна с лупус и то в 28 г.седмица.Моята имунология също не беше изчистена,но вече не ми се чакаше за бебе и решихме да рискуваме.Ами мога да ти кажа че засега всичко протича нормално като изключим постоянното притеснение,че може да се случи нещо,но ако те следят специалисти по принцип няма проблеми.Аз съм при гинеколожка от Майчин дом.Много е добра.ти пиеш ли някакви хапчета?Зная че е аздължително да си биеш фраксипарин.Моето лечение е фраксипарин,дехидрокортизон и аспирин протект.Разбира се има вероятност от преждевременно раждане,но това е при всеки индивидуално.Моята лекарка е изкарала докрай болна с лупус,който не е била в ремисия и сега тя и бебето са наред.Ако искаш да попиташ за нещо,с радост ще ти отговоря.Също така ако Ro-антителата ти са положителни,както при мен,задълвително до 20 седмица отивай в Трета градска за да прегледат сърцето на бебчо при доц.Павлова.Приема от 14 часа.Хайде,успех!!!!!

# 36
  • Мнения: 2
Zdraveite na vsi4ki.Sajaliavam 4e pi6a na latinica no zasega niamam kirilica.Iskam da spodelia ne6to za lupus i da vi popitam sa6to taka.Sestra mi e s lupus ot godini.Predi pove4e ot  tri godini zabremenia i rodi mom4ence.Malkia e dobre,6te stane na 3 dekemvri.No tia ne se 4uvstva nikak dobre.Iskam da vi popitam dali  niakoia ot vas mili dami e izpolzvala lekarstvoto KALAWALLA.Tova e lekarstvo ekstrakt ot bilka koiato podsilva imunnata sistema.Ta molia vi ako niakoi go e probval,molia da spodeli opita si.Blagodaria vi!!!
Eto tova e saita im http://www.organichope.com/canada/english/kalawalla.php

# 37
  • Мнения: 14
Zdraveite na vsi4ki.Sajaliavam 4e pi6a na latinica no zasega niamam kirilica.Iskam da spodelia ne6to za lupus i da vi popitam sa6to taka.Sestra mi e s lupus ot godini.Predi pove4e ot  tri godini zabremenia i rodi mom4ence.Malkia e dobre,6te stane na 3 dekemvri.No tia ne se 4uvstva nikak dobre.Iskam da vi popitam dali  niakoia ot vas mili dami e izpolzvala lekarstvoto KALAWALLA.Tova e lekarstvo ekstrakt ot bilka koiato podsilva imunnata sistema.Ta molia vi ako niakoi go e probval,molia da spodeli opita si.Blagodaria vi!!!
Eto tova e saita im http://www.organichope.com/canada/english/kalawalla.php
Здравей,мила!За съжаление не съм пробвала това лекарство,но пия витамините на Алое Вера и самото Алое вера.Фирмата е Форевър ливинг продукт.Алоето засилва имунната система.Ако желае сестра ти може да си поръча.Влезте в сайта.Надявам се да и помогне.Поне е нещо изпитано.

# 38
  • Мнения: 14
Zdraveite na vsi4ki.Sajaliavam 4e pi6a na latinica no zasega niamam kirilica.Iskam da spodelia ne6to za lupus i da vi popitam sa6to taka.Sestra mi e s lupus ot godini.Predi pove4e ot  tri godini zabremenia i rodi mom4ence.Malkia e dobre,6te stane na 3 dekemvri.No tia ne se 4uvstva nikak dobre.Iskam da vi popitam dali  niakoia ot vas mili dami e izpolzvala lekarstvoto KALAWALLA.Tova e lekarstvo ekstrakt ot bilka koiato podsilva imunnata sistema.Ta molia vi ako niakoi go e probval,molia da spodeli opita si.Blagodaria vi!!!
Eto tova e saita im http://www.organichope.com/canada/english/kalawalla.php
Също така се сещам да попитам дали си е правила имунология?Някой специалист следи ли състоянието и?Ако не-по-добре да не чака а да отива на Урвич.Там ще получи компетентно лечение и ще се почувства мн по-добре.

# 39
  • Мнения: 31
Здравей, Танита!  Hug
Много се радвам се, че си добре и ти желая успех.
Благодаря ти за отзивчивостта, сигурна съм, че ще си много полезна и на други мами.
 

# 40
  • Мнения: 2
Blagodaria ti Tanita za otgovora.Sega imunologiata i e dobre no zaradi edno lek kakvo e tova Urvich.Tia jivee v provinciata i ima lekar koito ia nabliudava.Pozdravi....

# 41
  • Мнения: 14
Blagodaria ti Tanita za otgovora.Sega imunologiata i e dobre no zaradi edno lek kakvo e tova Urvich.Tia jivee v provinciata i ima lekar koito ia nabliudava.Pozdravi....
Е,щом имунологията е добре няма за какво да се протеснявате.Урвич е улица в Сф,където има клиника по ревматология.Но може би няма смисъл да се разкарва до там.Дано лекаря да е свестен,защото тази болест не е позната на всички в детайли и мисълта ми е да не я объркат.Аз също не съм от Сф,но ходя само там на прегледи,защото лекарите в Б-с нияо не разбират горките. Laughing

# 42
  • Мнения: 90
здравейте, какви симптоми имхахте преди да влезете в ремисия? лекарите все още се чудят какво да изследват при мен, а симптомите напомнят на много други автоимунни болести. вече така или или иначе имам едно автоимунно заболяване и сега се съмняват за второ!?!

# 43
  • Благоевград
  • Мнения: 20
Здравей Танита, в момента съм в 19 седмица и слава богу всичко с мен и бебето за сега е наред.
На мен също ми предстои посещение в Майчин дом и съм насочена от гинеколожката си и раждането да бъде там, тъй че мога ли да те помоля да ми кажеш при коя докторка ходиш там и как мога да се свържа с нея. В момнет иначе съм на 2 таблетки метилпреднизолон на ден и си бия Фрагмин. Благодаря ти предварително за отговора и ти желая успех и всичко с теб и бебето да е наред.

# 44
  • Мнения: 14
Здравей Танита, в момента съм в 19 седмица и слава богу всичко с мен и бебето за сега е наред.
На мен също ми предстои посещение в Майчин дом и съм насочена от гинеколожката си и раждането да бъде там, тъй че мога ли да те помоля да ми кажеш при коя докторка ходиш там и как мога да се свържа с нея. В момнет иначе съм на 2 таблетки метилпреднизолон на ден и си бия Фрагмин. Благодаря ти предварително за отговора и ти желая успех и всичко с теб и бебето да е наред.
Здравай!По принцип към която и лекарка да се обърнеш от Майчин дом,ще те лекува адекватно,така че не се притеснявай.Всичко ще е наред.Ти в ремисия ли си?А иначе лекарката ми се казва доктор Стойкова.Преглежда на частно в медецински център "Св.Димитър",който се намира зад Пирогов,но не знам адреса.Ако отидеш при нея не казвай че аз съм те препоръчала,че не се знае как ще реагира че и пращам още пациенти с лупус.Ако имаш въпроси-питай.Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт