Кредитна карта?

  • 7 627
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 575
Напиши дебитна карта онлайн в Гуглето - излизат доста. Избери както ти казаха вече - Виза или Мастер. /например на ОББ https://ebb.ubb.bg/reg/new_cards.asp/ Попълни и изпрати. Ще ти се обадят да попитат в кой клон ти е удобно да си я вземеш след седмица. Отиваш, взимаш я, слагаш си сумичка, пазаруваш си онлайн. Това е!!!
Е, момичето първо пита за кредитна. Второ - споменава, че иска да я ползва за пазар в нета. А това точно не става само с картите на ОББ/дебитни/.  ooooh!
 Home raider  е дала линк, общо взето много неща са видни.....така че има избор. А това за липсите на такси ми звучи малко като приказка за шоколадова къща. Че от кво се издържа тая банка - няма такси по кредитни карти, най-ниски лихви по кредити, най-високи лихви по депозити  newsm78, ако беше така отдавна да са фалирали....

# 16
  • София
  • Мнения: 1 456
Спокойна, разбирам те защото и аз така реагирах.
Предложиха ми преди няколко дни подобна карта без съответните такси и аз като един Тома Неверни сто пъти попитах това условие само за първата година ли е или по принцип. Потвърдиха ми, че евалидно по принцип. Така или иначе не ме интересуваше защото имах една кредитна карта и си пазарувам с нея навсякъде. Е, стига да има парици в нея! Mr. Green

# 17
  • Мнения: 7 947
Защо да не става с карта от ОББ, аз имам такава...

# 18
  • София
  • Мнения: 4 575
Спокойна, разбирам те защото и аз така реагирах.
Предложиха ми преди няколко дни подобна карта без съответните такси и аз като един Тома Неверни сто пъти попитах това условие само за първата година ли е или по принцип. Потвърдиха ми, че евалидно по принцип.
О, да, при тях всичко е по принцип докато подпишеш договора. След няколко месеца учедомяват клиентите, че едностранно са променили условията. Това не е специално за тази банка. По принцип - много действат така, като при скл на договора формулират писмено правото си на промени. Т.е. ние сме запознати, след като се подписваме. Аз лично не ползвам кредитна карта, пазарувам с дебитна. По ми е лесно да имам пари, вместо да харча тези, които още не съм изкарала/ освен ако мъж ми не сподели неговата карта  Mr. Green/. Знам, че сега са много модерни, може би съм изостанала.
viliko , каква имаш дебитна ли?
Хубава тема, ако може да се включи и някой, който ползва - на коя банка, кви лихви и т.н.   bouquet

# 19
  • Мнения: 7 947
Visa Electron - дебитна и Visa Galaxy - кредитна, които ползвам за покупки в чужбина, тоест когато пътувам. Мислех, че и в онлайн магазините съответно ще може с тях, затова питам.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 575
Visa Electron - дебитна и Visa Galaxy - кредитна, които ползвам за покупки в чужбина, тоест когато пътувам. Мислех, че и в онлайн магазините съответно ще може с тях, затова питам.
Ами в ЛаРедут примерно не става. Дебитната имам предвид. За кредитните няма проблем.

# 21
  • Мнения: 491
С

Хубава тема, ако може да се включи и някой, който ползва - на коя банка, кви лихви и т.н.   bouquet
Тая тема е предъвквана поне 5 пъти, ама хайде пак.
Принципно картите, които можете да ползване за плащане в Интернет са:
- Maestro- стават само за български сайтове;
- Visa Electron- стават и за чужди, но не за всички, трябва да проверите в самия сайт!!!
- Visa  и Master- кредитни карти, с които може да се плаща навсякъде. Те от своя страна могат да са чисто кредитни и "кредитни тип дебитни" (създадени май само за България  Grinning).
Чистите кредитни карти се отпускат на база доход. Майчинството и детските не са доход.
Имат годишна или месечна такса ( от 30 до 50 лева). В някои банки таксата започва да тече от втората година.
Имат също гратисен период- до 40-45 дни. Това значи, че ако възстановиш похарчените пари в рамките на гратисния период, няма да имаш лихва. Самата лихва е в порядъка на 15-18% годишна. Това ще рече, че примерно на 500 лв., месечната лихва е около 7,50 лв.
Питайте, ако ви интересува още нещо.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 833
Спокойна, май ставаше сума за дебитни карти без такса, а не за кредитни.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 456
За дебитните карти няма такси, освен стнадартните на банката за съответните транзакции.
Годишите такси са единствено за кредитните карти, които както е писала Vok, варират между 30-50лв.
Аз плащам ежемесечно по 3,80 или общо за годината ми се вързва 45,60. Само първата година не плащах такса. При теглене в брой плащам също процент.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 553
И аз пазарувам с дебитна международна Виза Електрон на Уникредит.
За 1 седмица беше готова, никакви такси не дължа, само трябва да си поддържам наличност.
С кредитната все пак може да си надхвърлиш наличните пари, но ще си платиш и не малко за това.





Каква е таксата на Уникредит за тази карта?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 686
yaz, няма такса., като изключим обикновените такси при теглене на ПОС или АТМ, като за теглене на АТМ на банката няма такса. За теглене на ПОС, сиреч вътре в банката таксата е 1 лев.

Виж на сайта им - влез на дебитни карти, може да си изпринтиш условията, както и заявление за издаване.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Сънчо   bouquet.

# 27
  • Мнения: 2 818

- Visa  и Master- кредитни карти, с които може да се плаща навсякъде. Те от своя страна могат да са чисто кредитни и "кредитни тип дебитни" (създадени май само за България  Grinning).

Може ли една карта да е и Visa, и Мaster едновременно?

Има ли значение каква международна карта имам аз за някой, който иска да ми прати пари например от Щатите?

И пак да благодаря  Hug

# 28
  • Мнения: 491

- Visa  и Master- кредитни карти, с които може да се плаща навсякъде. Те от своя страна могат да са чисто кредитни и "кредитни тип дебитни" (създадени май само за България  Grinning).

Може ли една карта да е и Visa, и Мaster едновременно?

Има ли значение каква международна карта имам аз за някой, който иска да ми прати пари например от Щатите?

И пак да благодаря  Hug

Не може да е и Visa и Master!
Няма никакво значение каква е картата, дори не нужно да е международна, дори не е нужно да имаш карта.
Просто трябва да отидеш в някоя банка, да си откриеш сметка и да изпратиш IBAN и SWIFT code. После теглиш парите от самата банка.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 575

Може ли една карта да е и Visa, и Мaster едновременно?

Има ли значение каква международна карта имам аз за някой, който иска да ми прати пари например от Щатите?

Моята е дебитна Виза Електрон, само, че еврова. В нея ми превеждат от Европа, а и я ползвам за и-нет пазар.

Общи условия

Активация на акаунт