Влияе ли?

  • 9 272
  • 202
  •   1
Отговори
# 195
[quote author=**Rbaby1** link=topic=342042.msg9231424#msg9231424 date=1226840564
Питам се,как мъжете които са присъствали на вашите раждания са понесли безпомощността си да ви облекчат страданието???? Thinking newsm78[/color]
[/quote]

Е, не е точно така. На мен и двата пъти и двамата ми давах кураж и дори беше по-лесно с тях. Аз бех без упойка, ама като се замисля не беше толкова болка, колкото усещането за нещо дето трябва да изтласкам от себе си и беше най-трудно с главата. При мен доктора не ми се караше, дори мога да кажа, че нищо не правеше а само беше там за да поеме детето и от време на време даваше по някое наставление. Но не е чак такъв ужас за мъжете.

# 196
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз си мисля, че не трябва да влияе присъствието на мъжа при раждането. И според лекарите е така. Нека да види през какво се минава за да се даде един живот.

# 197
  • Мнения: 3 034
Питам се,как мъжете които са присъствали на вашите раждания са понесли безпомощността си да ви облекчат страданието???? Thinking newsm78[/color]

аз бях секцио със спинална, но мъжът ми веднага изприпка да поеме бебето щом го извадиха, тоест видял ме е отворена. изобщо не се е травмирал. говорили сме какво е видял, знам как е зиглеждало, но той най-вече бебето е гледал и ми го донесе, в общи линии бебето е фокусът.
да ти кажа, че и тук се ражда в стая - от началото до края (вагинално раждане имам предвид). само родилката и мъжа. ако има нещо, идва сестра. акушерката се появява чак когато е време за напъване, а доктор - само ако има защо. и като гледам не са травмирани мъжете никак. още на курсовете за родители ги учеха мъжете какви масажи да правят, как да поддържат родилката - тук те са също активна страна в процеса и нямат много време да се травмират. не е като да седят и да чакат, и да гледат само отстрани - съществена част от подготовката за раждането пада именно върху тях - както физическа, така и психическа помощ за родилката.

# 198
  • Мнения: 2 013
Сексуално не знам до колко би му се отразило на моя мъж,но психически  Shocked
Братовчедка ми ми каза че плакал през цялото раждане,понеже бяха в коридора,а нощем е супер тихо и всечко се 4ува.А аз в един момент наистина си виках на умряло,защото така се и чувствах и си мисля сега че милия,наистина не би понесал гледката и щеше да припадне там,камо ли пък после на шиенето,което също беше без упойка и си увиках болницата.Колкото и да имах нужда от присъствието му (за кураж) си мисля че не беше за там.Щеше да се ужаси и да му остане болезнен спомен.Така си мисля..... ooooh! Sick

# 199
  • Мнения: 961
Според мен е строго индивидуално. Ако мъжът иска, хубаво е да присъства. Ако не иска, няма смисъл да се насилва да гледа нещо, от което наистина може после да няма сексуално желание към жената.

# 200
  • Мнения: 755
По темата: Всичко е строго индивидуално , до възприятие и нагласа.
Няма полова закономерност щом е мъж вън от родилното, за да не се травмира. Просто жените щом ще стават родители нямат избор да не присъстват Mr. Green , а мъжете го имат , но пък те нямат избор по принцип в перспектива, защото да си баща е не по-малка отговорност. Не мисля , че трябава да се насилва някой да прави нещо , ако сам няма желание затова. Ако бях мъж и аз нямаше да искам да присъствам в родилна зала. Mr. Green Е към днешна дата нямам избор първият път присъствах, и вториятпът, живот и здраве пак съм там! Laughing bowuu Laughing

# 201
  • Мнения: 2 658
По темата, НЕ, категорично не е повлияло на сексуалното му желание, поне при нас.  Повлия в мнооооого положителни други насоки  Peace . Никога няма да zабравя тоzи миг   Heart Eyes , а мъжът ми каzва същото. И двамата съжаляваме, че първия път не беше с мен. Но насила не съм го карала, дори мислех като някои от вас, че не искам да бъде. Сега си мисля, че съм била много глупава. И никак не е истина, че няма с какво да помогне. Мъжът ми помогна много, раzтриваше ми гърба с една специална въzглавничка, а подкрепата е неzаменима. Не zнам дали zаради него, но родих много по лесно от първия път. Първото ми раждане си беше лесно, имайте в предвид. Раzбира се, нека си е въпрос на личен иzбор, но искрено се надявам повече хора да иzбират това, нямате представа колко е прекрасно  Peace

# 202
  • EU
  • Мнения: 164
Ако влияееше на сексуалния живот би трябвало всички акушер-гинеколози мъже да са гейове или  да не работята тази работа, а бе това са за сексуалния живот са простотии, измислени от бъзльовците мъже, не че и моя не е от тях Mr. Greenю
Като кажат че може да не искат да правят секс с теб повече и естествено, ние не настояваме, защото все пак имаме намерение да го правим и след като родим Laughing И так се измъкват Mr. Green А всъщност се страхуват повече и от родилката Joy

Общи условия

Активация на акаунт