Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 345
Момичета, на някои от вас случвало ли им се техните половинки да изпитат страх от появата на новороденото и най-вече от факта, че то ще се превърне в център на внимание и че малкото същество ще ги измести от сърцето на любимата им жена. Знам, че има мъже, които помагат страшно много на жените си и не се страхуват да прегръщат и целуват децата си, но съм сигурна, че има и такива които нямат представа как да изразят обичта си. Според вас защо е така?

# 1
  • Мнения: 698
Абсолютно нормално е да се страхува от появата на бебето. И аз съм се страхувала и двата пъти! Това значи, че е отговорен и разумен човек. Не разбрах дали ще имате бебе, или вече го имате, но дай малко време на таткото да свикне. Peace

# 2
  • Мнения: 2 374
Спокойно това ще отмине,когато види бебето ще забрави всичко и ще го обича не по-малко от теб,тогава дори ти би могла да ревнуваш.Няма такива бащи,които нямат представа как да изразят обичта си,просто в началото го нямат чувството на бащинсто,постепенно ще се появи.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 592
 Shocked
Ужасно го беше страх да не го счупи някак. Връчих му го още в болницата, та да свиква. Стоеше като вкаменен, да ме би да мръдне и нещо да стане с мъничкото същество в ръцете му. Обаче... предния ден аз бях същата, така че...  Heart Eyes

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е, моя мъж не беше от тези татковци. И двамата го очаквахме с нетърпение Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 1 554
не се е страхувал Peace

# 6
  • Мнения: 2 336
моят мъж не се страхуваше, даже беше нетърпелив да се роди повече от мен Grinning

# 7
  • Мнения: 6 713
И нашият тати го беше малко страх в началото, ама то и мене така! Laughing

# 8
  • Мнения: 518
В началото се страхуваше да я държи - беше толкова мъничка! Но сега са първи приятели! Носи я, прегръща я, целува я, говори й - всичко, което прави и мама!  Heart Eyes

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
моят мъж не се е страхувал  Peace

# 10
  • Мнения: 4 335
моят мъж не се страхуваше, даже беше нетърпелив да се роди повече от мен Grinning
И при нас беше така Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 386
Може би и моят тайничко се страхува, може би и аз също...
 Все пак това е човешко същество и ти трябва да носиш пълна отговорност за него- незнаеш дали ще се справиш, дали ще станеш добър родител....

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Не познавам мъж, който да се страхува, че собственото му дете ще му отнеме любовта на съпругата.  Shocked
Познавам мъже, които се страхуват от далеч по-прозаични неща - смяна на пампперси, къпане, хранене, дори гушкане.
За щастие мъжът ми не се страхуваше от нищо от изброеното, много приятно бях изненадана и всеки ден ценя смелостта му.  Grinning

# 13
  • Мнения: 46 511
Митове разни  Crazy
Важното е от първия ден да си поеме задълженията по детето и всичко си идва по местата Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 367
Ми нормално е може би да изпитват някакъв страх в началото.Все пак това е огромна отговорност,по-различна от всяка друга.За отнемане на любовта на майката не си струва да се говори.Всеки разумен мъж би разбрал за какво става въпрос.Моят съпруг не се е страхувал да гушка сина ни,когато той беше съвсем мъничък.По-скоро преди да се роди сме си говорили как ще се справим като родители и сме се убеждавали един друг,че няма начин да не се справим,щом сме заедно.

# 15
  • София
  • Мнения: 23 093
Предполагам, че е нормално. Ти не се ли страхуваш? Моят мъж обаче е от тези, които за нищо на света не биха си признали, че се страхуват от нещо и да го покажат. Малко мрънка, че не му обръщат много внимание  Mr. Green Но пък иска още деца, което е отговор и на въпроса ти  Peace

# 16
  • Мнения: 544
моят мъж не се страхуваше, даже беше нетърпелив да се роди повече от мен Grinning
И при нас беше така Heart Eyes
И при нас.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 139
Аз се страхувах повече от предстоящото,той твърдеше че ще се справим.
Така и стана.
Сега сме щастливи мама и татко. Heart Eyes

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Сигурно защото не са уверени в себе си  newsm78  Това е мнението ми за "някои" татковци. Всеки иска да е №1 особенно мъжете  Wink Повечето обаче се справят успешно, без да изпитват страх и колебания.

# 19
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами мъжете искат винаги да бъдат на първо място в сърцето на любимата. Към тях да бъде насочено нейното внимание. А това се променя. Предполагам на това се дължи всичко. Обаче с времето /по-бързо или по-бавно/ всичко си идва на мястото.

# 20
Вероятно изживяват някакво леко усещане, че загубват позиции, но после би следвало всичко да се стабилизира до естествения ход на нещата и да се чувстват спокойни и осъзнаващи факта, че нещата са много различни като чувство и не могат да се слагат под общ знаменател Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 674
Не съм имала подобни проблеми вкъщи.Нашият татко не се е страхувал/и двата пъти Mr. Green/

# 22
  • Мнения: 540
Може би и моят тайничко се страхува, може би и аз също...
 Все пак това е човешко същество и ти трябва да носиш пълна отговорност за него- не знаеш дали ще се справиш, дали ще станеш добър родител....
абсолютно вярно
подкрепям те

# 23
  • Мнения: 2 960
Нашият татко никога не е показал да се "страхува "от децата си като новородени.Винаги е показвал силата,волята ,нежността от която сме се нуждаели в моментите на поява на новия живот в нашето семейство.Естествено е вътрешно всеки да има притеснения от тази нова ,непозната ,отговорна задача -каквато е новия живот....Важното е да покаже на любимата си ,че ТЯ може да разчита на НЕГО,че той не се е панирал ,че е насреща за да помага в трудното ,,да е силното мъжко рамо и прегръдка ,които да ни приютяват и приласкават.
Иначе само съм чувала за мъже ,които искали да заемат първо-второ или n-то място в сърцето на любимата.Според мен мястото ,отредено за любимия мъж  и това за децата е напълно различно и нямат нищо общо.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Мъжа ми не се страхуваше.На моменти даже ме ядосваше с прекаленото си спокойствие, сякаш или не осъзнаваше какво ни очаква или не му пукаше.Естествено, че много добре си осъзнаваше и си му пукаше на човека, ама и мен здраво ме беше тряснал хормона и се чудех за какво да се тревожа. Laughing
Когато бебето се роди и най-вече когато майката излезе от следродилната депресия всичко си идва на мястото.

# 25
  • Мнения: 873
абе те майките се страхуват също,ама си го крият,понеже ако им проличи,роднините ще ги гледат с укор Peace

# 26
  • Мнения: 236
И аз се притеснявах да не се променят отношенията ни. Трябва да признаем, че има жени, които съвсем забравят за мъжете си, когато се роди детето.
Поговорихме и се разбрахме да запазим вниманието един към друг, въпреки бебето. Нещата се получиха.

# 27
  • Мнения: 1 817
Моят мъж беше притеснен някакси, но се стараеше да не го показва. Винаги ме успокояваше и ми вдъхваше кураж, ако имах нужда. много ми помага и разбира.
И двете ни момчета са планувани и желани. Чакани с нетърпение Heart Eyes Heart Eyes
Като наближаваше моментът мъжът ми беше доста шашнат, но бързо се стегна. То и аз бях много притеснена , особено втория път, та за него ред не остана Laughing

# 28
  • Мнения: 1 477
И нашият тати не се страхуваше.Чак бях приятно изненадана.Като знам каква паника беше  ooooh!Някак  бързо свикна с малкия и всичко си дойде на мястото.Сега като се сетя аз бях много по-уплашена  Blush

# 29
  • София
  • Мнения: 112
ами да споделя и аз. Sadвлизам в трети месец и днес цяла сутрин ревах..може и параноя да ме гони,но ми се струва,че бъдещия татко се отдалечава от мен.има фикс идеята да пътува(ако няма с кои и сам)сега,защото после не се знае...аз чак виновна се чуствам,че толкова исках дете Sadи мен ме е страх от хиляди неща,но основно искам да си бременея спокоина и обичана.не е много,нали?

# 30
  • Мнения: 4 292
Хич не го беше страх. Първия път защото не знаеше какво точно предстои, а втория - защото знаеше.  Laughing Laughing Laughing

# 31
  • Мнения: 925
Моят приятел не се страхуваше. Виж, аз се страхувах, че той се страхува и си правех едни такива сценарии в главата...говорех му, че детето ще е много важно и за двама ни, че ще ни промени живота в положителен аспект и пр, а човекът ме гледаше и се чудеше, що му дудна врели-некипели  Crazy Така че не го мисли много таткото, той ще се оправи. И за мъжете понякога има следродилна депресия, но я преодоляват, като посвикнат с малкото човече  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 3 743
И за мъжете понякога има следродилна депресия, но я преодоляват, като посвикнат с малкото човече  Heart Eyes

Напълно съм съгласна Peace

# 33
  • Мнения: 329
Защото, за разлика от нас, тях не ги тресат хормоните, които да те карат да изпдаш в еуфория от мисълта за зараждащия се живот в теб... За сметка на това ги тресат едни други хормони... Simple Smile

Спокойно, с времето ще се настроите на една вълна   bouquet

# 34
  • Мнения: 3 929
Ами, те мъжете са си едни деца. А ние, жените, като се омъжим, им ставаме втори майки, грижим се за тях и когато се появи бебето на бял свят, напълно нормално е да изпитват някаква ревност, че от този момент нататък вниманието основно ще бъде към бебето. Така си мисля аз.
Друго, което си мисля, е, че те не носят бебето 9 месеца. А през това време майката е създала контакт с детето в себе си и близостта между тях е на съвсем друго ниво. На някои мъже затова им трябва повече време, за да свикнат с появата на бебето, за да се сближат.

# 35
  • София
  • Мнения: 112
"моят" татко последните няколко дена е доста по любвеобилен,гушка ме повече,секс повече,търпимостта му доби нови измерения...с една дума търпи развитие Grinningвчера доиде с мен на лекър и видя бебчо и целия засия...и се надявам това да е края на параноята ми Grinning

# 36
  • Мнения: 345
Благодаря ви момичета! Бебето скоро ще дойде, а ние сякаш още не осъзнаваме какво ни чака. Надявам се, че всичко ще се нареди и ще успеем да преодолеем началния тежък период. Поздрави на всички  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 866
Благодаря ви момичета! Бебето скоро ще дойде, а ние сякаш още не осъзнаваме какво ни чака. Надявам се, че всичко ще се нареди и ще успеем да преодолеем началния тежък период. Поздрави на всички  Simple Smile
Ама за какви тежки периоди говориш? Какво има да се нарежда? И какво има да осъзнавате? Ако човекът до теб е отговорен, ще бъде такъв и като се роди детето. Ако е някое разглезено момченце, то тогава не мога да те мисля. Не мога да си представя мъжът ми да вземе да ми разиграва сценки на ревност или да ми подсмърча, че детето го било изместило и тем подобни. Отглеждането и възпитанието на децата изискват време и енергия, която и двамата родители трябва да са готови да дадат. Хайде не го мисли толкова мъжа си, както и какви хипотетични проблеми можели сте да имали, а се концентрирай върху позитивното. Чакате детенце, което е най-хубавия подарък, който може да ви даде съдбата. Радвайте му се и му се наслаждавайте и ще видите, че скоро изобщо няма повече да можете да си представите живота без създанието до вас. Любовта ви ще стане още по-силна, защото ще имате едно съкровище, за което ще сте готови на всичко, за да го направите щастливо. Това се случва в нормалните семейства. В другите, в които с идването на детето връзката започва да се разпада, причината изобщо не е в детето, а в проблеми, които двойката си е имала така или иначе. Появата на още една отговорност просто кристализира тези проблеми и затова уж периодът бил критичен. Може крайно да ти прозвучи, но това е моето мнение. Пожелавам ти много усмивки и най-вече здраве на теб, на бебчето, а и не на последно място на таткото, за да е силен и да ти бъде опора.

# 38
  • Мнения: 826
Ами то си е за шубе - по големи отговорности... Вече няма тях да ги глезят най-много. Няма да си кривя душата, според мен и всяка бъдеща майка, освен нетърпението и радоста от появата на бебо, мъъъничко я е страх какво я очаква и дали ще се справи. Нормално е и е човешко Peace

Общи условия

Активация на акаунт