Чимен ?

  • 23 274
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
sillsav ,виждам,че си от София... Hug
Ако намериш някъде...СВИРКАЙ!  Praynig

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мастер, да си призная нямам идея каква миризма има чимена.
взех семенцата заради шарената сол ooooh!
исках да правя и да подарявам Rolling Eyes

сега се оказва, че ми трябва друго Crossing Arms
и къде ще намеря сега зелената част  Thinking
ох, не е лесно ooooh!

аз купих чимена от азиатците Laughing
било съставка в кърито Peace

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 628


е добре де, аз си купих сминдух и са семена Shocked
исках шарена сол да правя.
какво се слага вътре в таз шарена сол: семената или зеленото?

Асе, в шарената сол се слага зелен смлян сминдух. Освен него се слага червен пипер, самардала, малко сол и чубрица. Поне аз така знам от баба и така си я правя.
Мастърчо, на пазара в Младост има една леля дето продава много готини подправки и има страшно много неща, ако ти е на път мини да видиш, може и да има (аз оттам съм купувала ванилия на шушулки, канела на пръчки, самардала, прясна чубрица и други). Има и сергия на самия пазар и павилионче в търговската част.  

# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Камамбер, аз друга рецепта намерих и си харесах...

чубрица, сминдух (къде ли ще го търся пак Confused), червен пипер, печена царевица за пуканки (неопуканите), тиквени семки, дива мащерка, сол и по желание джоджен.

ще потърся и зелената част на сминдуха, ако не намеря, слагам чимен Crossing Arms

# 19
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Камамбер, аз друга рецепта намерих и си харесах...

чубрица, сминдух (къде ли ще го търся пак Confused), червен пипер, печена царевица за пуканки (неопуканите), тиквени семки, дива мащерка, сол и по желание джоджен.

ще потърся и зелената част на сминдуха, ако не намеря, слагам чимен Crossing Arms
Ооо да, ами самардалата е див лук, може да е като вариант на дивата мащерка  Thinking А това за царевицата е вярно, аз обаче я пропускам, че е доста трудоемко да се пече и мели  Confused Джоджен на шарена сол аз не слагам  Rolling Eyes
Ама, този чимен е на зърна, ако се опиташ да го смелиш дали ще стане newsm78 Да ти пратя сминдух по пощата, само да не го помислят за друг вид трева  Mr. Green

# 20
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
знам какво е самардала, направих си тази година 150 гр.
но това не е подправка за всеки.
мащерката я харесват повечко хора.

не знаех, че тези семена са толкова твърди, смятах всичко в мелачката за кафе да меля.
ако не намеря зеленото на сминдуха, ще ти пиша на лични.
мерси за предложението  Hug

# 21
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
знам какво е самардала, направих си тази година 150 гр.
но това не е подправка за всеки.
мащерката я харесват повечко хора.

Тук си права, не се харесва на всеки самардалата, аз просто я обожавам, че и трудно се намира. Иначе, нямаш проблем да ти пратя сминдух, само кажи  Hug Аз обаче определено се навих пробвам и шарена сол с дива мащерка, заинтригува ме.

# 22
  • Мнения: 5 001
Много е ароматно,когато се сложи мащерка в шарената сол  Peace Peace Peace

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Много е ароматно,когато се сложи мащерка в шарената сол  Peace Peace Peace
Ти марш към пазара в Младост за чимен  Mr. Green Ако не намериш мога да преслушам родопските ми баби, но незнам кога ще е това, при всички случаи най-рано декември.

# 24
  • Мнения: 5 001
Ти марш към пазара в Младост за чимен  Mr. Green 
Слушам!


 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Абе все се надявам да открия някъде....Явно не търся на подходящите места.....

# 25
  • Истанбул
  • Мнения: 306
Здравейте  bouquetМалко да ви помогна.Чеменът е растение наречено Trigonella foenum-graecuМ,расте от Изток до Бяло море.На англ/е fenugreek на исп,Alholva ,Fenogreco на китайски hu-lu-ba,КАТО ПОДПРАВКА СЕ иЗПОЛЗУВАТ СЕМЕНАТА СТРИТИ НА ПРАХ/В Турция чемен чесън доматена паста се прави смес и с нея се обработват парчетата месо сушат се и така се приготвя пастърмата Laughing

# 26
  • Мнения: 5 001
haksev ,благодаря ти!    bouquet

# 27
  • Истанбул
  • Мнения: 306
Да ви пиша 1 бърза рецепта за чемен който може да се маже на филии,защото истинския е много миризлив Mr. Green #Cussing outусеща се даже в 00 и в потта ужас Sick Sickсега вземате 1 бурканче от детски храни пълно с лйутеница или апетитка ако е лйуто още по=добре ако е рядко добавете малко трохи или галета сложете кимион чесън и смлени орехи/става много вкусно всичко е на око според вкуса  bouquet

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
къде е чимена в последната рецепта?

толкова ли е миризлив чимена  newsm78
аз не се сещам какъв аромат или вкус има подправката,
а и още не съм отворила пакетчето... Thinking

# 29
  • Истанбул
  • Мнения: 306
Допълвам и поправям лъжлив чемен

Общи условия

Активация на акаунт