колко деца може да има една майка,при раждания със секцио?

  • 9 637
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
колко деца може да има една майка,при раждания със секцио
и колко време след първото може второ,ще ми е интересно ако се включи и някой който е родил нормално след секцио Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Ами принципно лекарите препоръчват не повече от три. При това третото с малко уговорки. Но тук във форума има една мама, която преди няколко дни роди четвъртото си дете със секцио.

Най-добре е да се изчака 2 години след първото секцио.

# 2
  • Мнения: X
В Кувейт имаше жена  с осем! секциа.
Това, което аз знам е до три, има случаи и на четири.
Аз имам две секциа, второто е точно три години и половина след първото, защото исках такава разлика за децата си, не защото са ме спирали някакви медицински причини за по-рано.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
свекърва ми има 3 деца и трите секцио

# 4
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Кумата ми има 3 деца които са раждани секцио.Мисля че поне 2г. трябва да се изчака.

# 5
Лекарите препоръчват до 3 раждания секцио с разлика между тях поне 2 години. Но всяко правило си има и изключения.

# 6
  • Мнения: 2 950
Една моя съседка има 3 пъти секцио и общо 4 деца.  Grinning

Моя приятелка роди скоро секцио и много иска вторият път да роди нормално, но е много рано да се каже дали ще има тази възможност. newsm78

# 7
  • Мнения: 2 960
Лекарите препоръчват до 3 раждания секцио с разлика между тях поне 2 години. Но всяко правило си има и изключения.
Peace

# 8
  • Мнения: 9 814
Лекарите препоръчват до 3 раждания секцио с разлика между тях поне 2 години. Но всяко правило си има и изключения.
Peace

 Peace

Имам позната, която роди в рамките на година и девет месеца два пъти със секцио и след още година и два месеца нормално.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 249
Родих преди две години и един месец със секцио и ако сега бебето ми се обърне както трябва доктора ми каза, че ще пробваме нормално. Но живот и здраве до януари има време много...Първото беше седалищно и с два пъти увита пъпна връв...

# 10
  • Мнения: 2 270
Лекарите препоръчват до 3 раждания секцио с разлика между тях поне 2 години. Но всяко правило си има и изключения.
Peace
и аз така съм чувала Peace

# 11
  • Мнения: 249
Тъкмо сега ги сметнах, значи моя позната роди двте си деца секцио, с интервал между ражданията 1г. 4 м. Имаше огромно желание второто да го роди нормално, но и казаха че при толкова малка разлика има рискове. Иначе е съвсем в реда на нещата при условие че няма медицински показания за секцио , второто ти раждане да протече нормално.

# 12
  • Мнения: 201
Аз сега чакам второто си детенце. Първото беше секцио и сега второто също ще е секцио. Разликата им ще бъде 2 години и 2 месеца. Лекаря ми каза, че няма проблеми Peace
И аз се надявам да мога да родя поне още веднъж след второто със секцио - натам сме се засилили Grinning да са ни тринки добринки Heart Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 3 688
Роди секцио и след 3 години пак така.Иска ми се да имам още едно детенце,но след време и тогава може и нормално да родя.
Знам че до 3 пъти, по изключение 4 пъти секцио.

# 14
  • Мнения: 8 999
В рамките на 1г. и 3 мес. родих два пъти със секцио. Докторът ме предупреди да изчакам поне 1г. и 6 м. преди да забременявам отново.
Ама си мисля, че две деца са ми напълно достатъчни.

Общи условия

Активация на акаунт