изтичане на гной от операция след секцио!

  • 28 807
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 781
Не е нормално нищо да тече от раната Naughty
Отиди за второ мнение, как така 4 месеца са минали от секциото и сега тече гной ooooh! аз в края на първия месец бях забравила, че съм оперирана.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 262
Бързо отивай в болницата, това със сигурност не е безобидно  ooooh!
Стискам ти палци всичко да е наред  Hug Praynig

# 47
  • Мнения: 1 045
Нищо не ми е текло и не ми се струва нормално да тече.Имам и друга операция при която ми излязоха конците сами/това беше по старата технология/ и тогава пак нищо не ми е текло.

# 48
  • Мнения: 1 354
Не, не ми е текло нищо и съм на мнение, че не е нормално да тече гной.

# 49
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Изобщо не е нормално подобно състояние.Иди възможно най-скоро в друга  болница.

# 50
  • Мнения: 9 436
Изобщо не съм имала проблеми след секциото Peace
Това ти състояние не е нормелно!Потърси лекарско мнение!

# 51
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
10 дни след операцията, разреза ми все още беше много зачервен и болезнен. Лекарката мислеше да ми маха конците, но след като видя че раната не е затворена се отказа. По същият начин имах някакви "течове" и тя ми сложи дренажи.
Промивах със спирт, слагах компреси с тетра, пръсках с Бивацин..и така постепенно зарастна. два месеца по късно се презорих с едни пазарски чанти и раната ми се отжори на 2 места.Дупчиците бяха колкото глажичка на топлийка. Тогава приложих пак същите процедури..

# 52
  • Мнения: 332
 newsm78, отиди на доктор, мила, не е шега работа тази гной.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Цитат на: svetlitsa
Аз също имах две дупчици на раната, от които изтичаше по малко гной, някъде около 40 - 50 дни след операцията. На мен също ми каза лекарят, че няма нищо страшно. Слагах няколко дни марля с йодасепт на мястото и я залепях с лейкопласт.  Оправи се без проблем.

Същото и при мен се случи.Надявам се че всичко е наред след прегледа!

# 54
  • Мнения: 8 917
здравейте момичета, искам да Ви попитам някоя от вас, която е раждала със секцио дали се е сблъскала с този проблем. Преди 4 месеца роди със секцио, второ подред, и към втория месец на две места от раната започна да ми тече гной, 8и имах две дупчици.Ходих в болницата, където раждах, промиха ми раната и казаха, че е нормално до 70 ден да има такова изтичане. Сега обаче вчера пак имах гной, бях с едни по тесни дънки и може би от самото притискане на раната е потекло, но значи все пак може би вътре имам гной, и от натиска просто е потекло.
не знам вече какво да си мисля.


Споко. Най-вероятно и ти си като мен - организма ми не можеше да приеме концито, които при всички други се разграждат сами, капсулова ги и се опитва  да ги изхвърли. При мен 7 или 8 месеца след секциото успя да избута всичко - запазила съм си 5-те възелчета.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 789
Не е нормално толкова време след секциото да ти изтича гной. Моят съвет е да отидеш в др. б/ца или при друг лекар. На мен след около месец след секциото ми "просълзиха" двете странични дупчици, отидох при моята акушерка, прегледа ме, каза че това сълзене е нормално, явно организмът ми не приемаше конците и се опитваше да ги "изхвърли". Слагах няколко дни след това немибацин/ топоцин върху "дупчиците" и спря.

# 56
  • Мнения: 2 334
На мен не ми се е случвало и мисля че е най добре да се консултираш и с друг лекар.

Общи условия

Активация на акаунт