Проблем с пералнята, ако може помогнете

  • 6 778
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Пералнята от известно време прави проблеми.Спира и не иска да тръгне в определен момент от програмата, а той е свързан с изпомпването на водата.Като пълни с вода спира, а след това не изпомпва.Питахме познат, който разбира от такива работи и ни каза че може филтъра на пералнята да е затлачен.Ако е това, ще се почисти и всичко ще окей.При каква повреда според вас може да възникне нашия проблем, дали може пералнята да се спаси или трябва да се купува нова.Благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 1 632
Нещо ти е запушило филтъра.
Намира се на предната страна,долу.
Отвори го и го почисти.

# 2
  • Мнения: 3 675
Аз сега съм на работа,но майка ще се справи със задачата.Проблемът е, че пералнята вече е пълна с вода/защото сутринта я пуснах/, явно трябва по някакъв начин да се отвори и почисти.Пералнята е Уърлпул, не знам дали има значение модела.Сега чакам да разбера дали дефекта е именно този и дали ще ни се размине купуването на нова пералня.Все пак мерси на ивка.

# 3
  • Мнения: 1 632
Аз съм почти сигурна,че това е проблема.
Извадете прането и се опитайте да изкарате водата,защото като отвориш филтъра ще потече водата.Ако имате плочки и канал,няма проблем да се изтече и от там водата,и след това да почистите филтъра.
Пиши после да кажеш какво е станало,моля!

# 4
  • Мнения: 3 675
Да, на всяка цена ще пиша какво е станало.Пералнята е в кухнята, вързана е към мивката.Долу пода е теракот, не знам дали в леген водата ще се събере.Да, изчистихме филтъра и пералнята за сега се оправи, но не знам колко ще продължи да работи.За сега се крепи положението, дано купуването на нова се отложи във времето.

# 5
  • Мнения: 1 632
Да, на всяка цена ще пиша какво е станало.Пералнята е в кухнята, вързана е към мивката.Долу пода е теракот, не знам дали в леген водата ще се събере.Да, изчистихме филтъра и пералнята за сега се оправи, но не знам колко ще продължи да работи.За сега се крепи положението, дано купуването на нова се отложи във времето.
Моят син редовно ръга нещо в пералнята и се запушва филтъра.Имам мнго опит в това,така че споко,пералнята ще пере и няма да има нужда от нова.

# 6
  • Мнения: 3 675
Много често мъжът ми забравя разни стотинки  по джобовете, те нали не могат да развалят пералнята?Засега сме решили да я пускате само, когато сме си в къщи, за да не стане пак някакъв сакътлък с нея.Мерси за всички съвети на Ивка. Hug

# 7
  • Мнения: 1 632
За нищо!
Пак заповядай! Flutter

# 8
  • Мнения: 3 675
Искам да попитам още нещо, което няма отношение към темата, но ще ви бъда благодарна, не искам да пускам нова тема.В кухнята имам упорити петна от мазнина по печката, които са "невъзможни" за премахване.Какъв препарат да купя, за да ги почистя освен обезмаслител?Мисля си да взема Бингозил на прах, дали ще помогне.Лошото е, че покритието на печката вече започва да пада, милата е в окаяно състояние.Някаква идея как да я почистя?Мерси

# 9
  • Мнения: 646
А какво е покритието на печката?
Аз чистя с Циф намазвам, изчаквам, ако се наложи търкам леко и е готова.
Ако говориш за фурната има препарати за фурни. Уточни.

# 10
  • Мнения: 3 675
Става въпрос за горната част на печката около котлоните.Там при готвенето са се наслоила мазнина, точно нея искам да отстраня.Някой случайно да е ползвал Медикс грил, този препарат става ли за тази цел?

# 11
  • Мнения: 3 675
Става въпрос за много упорити петна и наслагване на мазнина.Не знам някакъв препарат на прах ли да взема от рода на роли или бингозил об или като медикса?Какво ще ме посъветвате? Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 3 675
С пералнята се оказа, че е филтъра, но според думите на майка ми тя не го е почиствала от 6 години, нормално е при това положение пералнята да не работи.В упътването пише, че трябва да се почиства от 2 до 3 пъти годишно, защото в пералнята се наслоява мръсотия, попадат монети и какви ли не още работи. Mr. Green

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Добре че се е оправила пералнята. За котлоните - Зебра оставяш да се накисне или със сода поръсваш и търкаш с гъба.  Загоряло и мазно съм махала със сода.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 268
"Медикс"-а за фурни или грил (не помня точно) е доста силен препарат. Много съм доволна. Трябва да работиш с ръкавици. Доколкото помня за по- добър ефект, може лееекичко да загрееш котлоните или фурната. Ако не стане от първият път, опитай отново след ден. Сигурна съм, че постепенно всичко ще изчезне. И още нещо, забелязала съм, че препарата трябва да е "пресен", скорошно производство един вид. А също така и да се разклати добре преди употреба.
Малеее, стана като палтена реклама на "Медикс"! Laughing Ама аз много си го "уважавам", почти всичко мръсно чистя с него.

Общи условия

Активация на акаунт