Наистина ли мислите, че...

  • 3 155
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
лошите свекърви разделят семействата. Напоследък във форума има безброй теми за свекърви и много често се пише как свекървата разделила семейството и каква зла жена. Това ми се вижда направо абсурдно. В смисъл, не мога да си представя как нормален мъж, който си обича семейството ще го напусне, заради майка си. И това ме кара да се чудя, как съпругите им са си избрали тези мъже, защото не е възможно те и преди брака да не са били облъчени от майките си и луди???
Съдейки по моя брак, това ми се вижда просто невъзможно. Знаех и преди да станем семейство, че няма да имаме нищо общо с родителите си, а ще сме отделно семейство. Виждаме се и си общуваме, разбира се, по празници и поводи, но е тема табу някои от тях да ни дава насоки в живота. Според мене, това се създава от самите хора, които участват в това семейство?!
Това което ми е безкрайно интересно за жените претърпели такъв край на брака си е - Нищо ли не подозирахте преди това???
Не искам да обидя никого, нито да се заяждам, просто тези въпроси винаги са ме занимавали като чета историите за свекърви тук.

# 1
  • Мнения: 2 556
Радвай се и си трай според мен. Аз самата нямам никакви проблеми с родителите на мъжа ми, но напълно вярвам, че свекърва, която си е поставила за цел да раздели семейството на сина си, може да успее да го стори без особени затруднения.

Представям си ако бях близка с родителите си примерно, а те денонощно намират кусури на мъжа ми, ами ако съм някое мамино детенце сигурно тях ще избера накрая, а на мъжа ми ще дам пътя (говоря хипотетично).

# 2
  • Мнения: 32
Дааа, напълно съм съгласна с тебе, но ако си мамино детенце то ти личи от самото начало на връзката. На мене ми е интересно като перспективата е да се ожениш за такъв мъж не си ли даваш ясно сметка в какво приключение ще попаднеш и не те ли е страх да му раждаш деца или пък се надяваш, че той изведнъж ще се промени?!

# 3
  • Мнения: 94
За мен това също е абсурдно Thinkingпросто не мога да си го представя.
Благодаря на господ, че имам най-прекрасната свекърва на света!Обичам я точно толкова колкото обичам майка ми. С разликата, че със свекърва ми си прекарвам страшно добре, мога да си говоря с нея на абсолютно всички теми все едно е най-добрата ми приятелка. С мъж ми живее отделно от свекърите. Но страшно много обичам специално да съм със свекърва ми, много ми е на сърце тая жена и никога не ми е давала акъл, никога не ми се е месила в отношенията със сина й и т.н. Тъй като и двете с нея не работим гледам всяка свободна минута да си я прекарам с нея. Но немога да си представя как в следствие на свекърва ми може да ми се разпадне брака #Crazy #Crazy

# 4
  • Мнения: 1 404
Много често и тъщите са толкова виновни колкото и свекървите...

# 5
  • Мнения: 145
Зависи от много неща. По някога е и голяма доза късмет.

# 6
  • Мнения: 32
Честно да си призная, аз намирам вина само в семейството, което се разделя.

# 7
  • Мнения: 2 556
Какво значение има чия е вината, ако нещата тръгнат зле. Според мен трети човек може да разбие семейство и това е факт.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 850
Още нямам свекърва, но майката на приятеля ми е самият ужас! Непрекъснато се меси! Навсякъде! Дори се опитва да ми избира дрехите, а когато нещо, което тя ми предложи, не ми хареса, как само се цупи и сърди... Когато готвя, нищо, че същото нещо съм го правила десетки/ако не стотици/ пъти преди това и без нейните съвети, тя пак ще се намери да каже някой съвсем "добронамерен" съвет, който ме изкарва от кожата ми! Хубаво е да ми дава съвети, ако не знам кое как се прави или да ми каже нещо ново и интересно, но тя ... винаги ми казва неща, които дори дете знае! Пред мен не се меси в отношенията м/у мен и приятеля ми, но винаги, като ме няма, си намира повод да говори за мен, при това не с добро... Веднъж се изказах нелицеприятно за една от братовчедките му, а след 1 ден същата братовчедка ми вдигна скандал... Направих изказването пред майка му и баща му и него самия. Баща му и него ги изключвам веднага по ред причини - баща му е изключителен човек, разбран... винаги, като тя почне да се меси, той й казва: остави ги, не са малки, и сами могат да се справят. Ако те питат, тогава давай съвети, иначе не се меси....
Приятелят ми пък не е конфликтен и много се дразни, като има караници, така че не е и той... Е кой, питам аз, освен тя, може да е казал на братовчедка му? Някое птиченце вероятно...
Извинявайте, че се оплаках тук, ама... зачекнахте много болна тема Wink
Та, да, свекървата може да провали семейството.. :]

# 9
  • Мнения: 32
Още нямам свекърва, но майката на приятеля ми е самият ужас! Непрекъснато се меси! Навсякъде! Дори се опитва да ми избира дрехите, а когато нещо, което тя ми предложи, не ми хареса, как само се цупи и сърди... Когато готвя, нищо, че същото нещо съм го правила десетки/ако не стотици/ пъти преди това и без нейните съвети, тя пак ще се намери да каже някой съвсем "добронамерен" съвет, който ме изкарва от кожата ми! Хубаво е да ми дава съвети, ако не знам кое как се прави или да ми каже нещо ново и интересно, но тя ... винаги ми казва неща, които дори дете знае! Пред мен не се меси в отношенията м/у мен и приятеля ми, но винаги, като ме няма, си намира повод да говори за мен, при това не с добро... Веднъж се изказах нелицеприятно за една от братовчедките му, а след 1 ден същата братовчедка ми вдигна скандал... Направих изказването пред майка му и баща му и него самия. Баща му и него ги изключвам веднага по ред причини - баща му е изключителен човек, разбран... винаги, като тя почне да се меси, той й казва: остави ги, не са малки, и сами могат да се справят. Ако те питат, тогава давай съвети, иначе не се меси....
Приятелят ми пък не е конфликтен и много се дразни, като има караници, така че не е и той... Е кой, питам аз, освен тя, може да е казал на братовчедка му? Някое птиченце вероятно...
Извинявайте, че се оплаках тук, ама... зачекнахте много болна тема Wink
Та, да, свекървата може да провали семейството.. :]

Е добре де!!! Кажи ми ако знаеш, че ще живееш в бъдеще с тази жена и сина й се влияе от нея, ще създадеш ли семейство с този мъж!!??? То ще е така до края на живота ви, освен ако вие не го промените.

Какво значение има чия е вината, ако нещата тръгнат зле. Според мен трети човек може да разбие семейство и това е факт.

Трети човек е нещо различно от свекървата. Аз трети човек казвам и на любовница и на дете от предишен брак и на какво ли още не...

# 10
  • Мнения: 2 556
Аз визирам всички други хора по земята, вкл. свекървите

# 11
  • Мнения: 6 648
Честно да си призная, аз намирам вина само в семейството, което се разделя.

Права си, но ............... Не всички са достатъчно финансово независими, когато създават семейство за съжаление. И се започва "нашите направиха това, пък вашите не" и подобни грозни сцени.
Също така за много хора е трудно да приемат, че само с рогата напред не става. Да приемат, че добри или лоши, тези хора са родители на най-близкия ти човек, а оттам и твои близки. Трудно е и да се поставиш на мястото на другия дори и да твърдиш, че страшно го обичаш, защото за мен е недопустимо да нараняваш любимия човек с грозни думи за тези, които са го отгледали.
И така колелото се завърта, но семейства които са се разпаднали САМО заради родителите аз не познавам.

# 12
  • Мнения: 22 407
Третите лица винаги могат да скапят едно семейство, ако то не е достатъчно сплотено или е съвсем скоро създадено. Дали ще е свекърва, тъща, любовница, или някой друг е без особено значение.

# 13
  • Мнения: 1 289
Ами предполага се, че се жениш само за мъжа, а не в комплект с майката. Според мен по-вероятно е да се случи това, ако връзката преди брака е била или кратка и бъдещата свекърва и жената не са могли да се опознаят добре (че в някои случаи дори хич не се познават), или пък просто в новото амплоа на съпруга да не оправдаеш свекървенските очаквания примерно. Та за това май някои жени остават "приятно" изненадани след брака.

п.п. Друг фактор е съжителство - родители+ново семейство, тогава конфликтите са неизбежни. Ако не веднага, то след време. Пък дали ще устои брака е съвсем друго нещо.

# 14
Да, наистина го мисля защото за съжаление имам горчив опит по темата. С мъжа ми бяхме гаджета 7 год. преди да се оженим /първата ми любов/ и смело мога да заявя че не съм познавала родителите му.  Проблемите ми с тях започнаха около година след брака ни. Всъщност аз усетих че нещо не ме долюбват особено, малко преди сватбата. открит човек съм и не понасям недомлъвки и шушукания, а неговото семейство се оказа точно от този тип. На третата година от съвместния ни живот с техния "мил" син , свекърва ми ми спретна такъв грандиозен скандал, с толкова много обиди и закани. Аз онемях /и може би по добре, защото нямаше да и остана длъжна/ а най- лошото беше че и мъжа ми онемя.....замълча си като  абсолютна .....! За всичко което стана тогава разбира се и аз имам вина, просто бях напълно откровена с нея и това не й хареса.Както и да е...но истината е че ДА, наистина мисля че могат да развалят семейство . Моето вече не е същото.....все едно прогледнах. Любовта наистина е сляпа и моята е била. Не бих могла да забравя обидните и думи и най-вече неадекватната реакция на мъжа ми /който даже си ги изпрати до тях след скандала , че беше тъмно, ха-ха-ха/
Та така момичета, отваряйте си очите докато е време, после става късно....
хайде чао!

Общи условия

Активация на акаунт