Какво мляко след 1 година?

  • 8 233
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Ве4е сме по4ти на годинка и се 4удя с какво мляко да продължа. Става въпрос за АМ. Например на Нестле Джуниър? А има още едно на Нестле пак за след годинка? Пълномаслено или нискомаслено да избера? Общо взето искам мнения, 4е съм в 4уденка  Crazy

# 1
  • Мнения: 27 524
Може което и да е АМ за тази възраст, може и обикновено прясно мляко. И двете са ок и майката преценява и избира.
До 3-годишна възраст детето трябва да приема пълномаслени млечни продукти.  Peace

# 2
  • Мнения: 690
да, Нестле Джуниър е добро - поне е "чисто" и не е сладко и "плодово"  Peace

# 3
  • Мнения: 4 433
аз ползвах на Нестле Джуниър

# 4
  • by the sea
  • Мнения: 98
Големия ми син до 2 1/2г беше на Нестле Джуниър.  Малкия смятам обаче да го продължа с Нутрилон, че гледам вече са пуснали ''тройка'' за след годинката.

# 5
  • У дома !
  • Мнения: 700
и ние наближаваме годинката и аз съм в същата чуденка......до сега съм давала Нутрилон 1 и 2,но се замислям за Нестле Джуниър  newsm78 или да продължа с Нутрилон 3....какво ще ме посъветвате,а мами?

# 6
  • Мнения: 2 131
Аз давам Фризо 3.  Grinning Макар че, някои отричат тройките.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 541
Аз давам Фризо 3.  Grinning Макар че, някои отричат тройките.
И аз ! Защо да ги отричат за първи път чувам Thinking

# 8
  • Мнения: 165
Аз започнах с  Нестле Джуниър 1+.

# 9
  • Мнения: 565
Аз давам Фризо 3.  Grinning Макар че, някои отричат тройките.
Хм, ние сме на две години и още си го пием вечер Фризо 3.

# 10
  • Мнения: 262
А каква е разликата между Нестле Джуниър 1+ и Нестле, което не се води Джуниър, пише че е пълномаслено мляко за след годинка. По състав са почти едни и същи двете млека, т.е. обезмаслени. Е, тогава как да давам пълномаслени, когато специалните млека за тази възраст са обезмаслени, нещо не мога да разбера  Crazy Или не правя разлика между обезмаслено и пълномаслено -  Rolling Eyes  Thinking

 А иначе за чистото прясно мляко ще изчакам още малко, може би след година и половина.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Ве4е сме по4ти на годинка и се 4удя с какво мляко да продължа. Става въпрос за АМ. Например на Нестле Джуниър? А има още едно на Нестле пак за след годинка? Пълномаслено или нискомаслено да избера? Общо взето искам мнения, 4е съм в 4уденка  Crazy



Щом е бил на НАН досега, значи продължаваш с Нестле Джуниър 1+
Досега Нестле Джуниър си беше едно мляко за деца над 1 годишна възраст. След като направиха проучвания от компанията решиха и направиха леки промени в състава на млякото за деца от 1 до 2 години. И затова сега са разделени Джуниър 1+ и 2+
По същество колосална разлика със старото Джуниър няма.

# 12
  • Мнения: 27 524
Всички детски млека са обезмаслени. Затова в доста страни педиатрите препоръчват след годинката да се премине на обикновено, пълномаслено прясно мляко.  Peace

# 13
  • Мнения: 4 784
След навършване на годинката минахме на Аптамил 3.

# 14
  • Мнения: 690
По същество колосална разлика със старото Джуниър няма.


само дето намалиха  грамажа  Rolling Eyes сори за отклонението  Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 2 734
Вярно е,че детските формули са от обезмаслено мляко,но за да се набавят необходимите мазнини,са добавени растителни такива.В състава на млеката на опаковката са отбелязани.

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Може което и да е АМ за тази възраст, може и обикновено прясно мляко. И двете са ок и майката преценява и избира.
До 3-годишна възраст детето трябва да приема пълномаслени млечни продукти.  Peace
Абсолютно подкрепям!  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 415
Може което и да е АМ за тази възраст, може и обикновено прясно мляко. И двете са ок и майката преценява и избира.
До 3-годишна възраст детето трябва да приема пълномаслени млечни продукти.  Peace
Абсолютно подкрепям!  Peace
(
И за киселото ли важи това?  newsm78 Защото нашето педи ни каза да даваме с до 2% масленост. И аз се зачудих ама.....

# 18
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 332
Емма е на Джуниър 1+. Добре си го приема.

Според някои лекари е добре обезмаслено(малките нямали някакъв ензим и заради това по-трудно го усвояват, отделно че калция по-лесно се приема, когато е нискомаслено млякото), други пък са за пълномасленото(децата имат повече нужди, когато растат). За себе си приех, че е по-логично първото, най-вече заради приема на калций.

# 19
  • Мнения: 262
Да, и за киселото мляко се отнася това, но педиатрите са от "старата" школа и препоръчват нискомаслени. Аз лично не ги слушам за много неща, свързани със захранването и съм ЗА пълномаслените.

Последна редакция: чт, 30 окт 2008, 13:35 от Su Arzu

# 20
  • Мнения: 262
Вярно е,че детските формули са от обезмаслено мляко,но за да се набавят необходимите мазнини,са добавени растителни такива.В състава на млеката на опаковката са отбелязани.

 Да, именно това ме притесняваше, че са обезмаслени, пък е по-добре да се дават пълномаслени. Та се чудех кое мляко е по-добро. Мерси за разясненията.  Hug

# 21
  • Мнения: 173
Аз на малкта й давам само кисело мляко.Адаптираното съм го спряла от една годишна възраст.Да не би да греша? Thinking

# 22
  • Мнения: 313
Аз давам АМ вечер преди сън , прясно и кисело 3.25% през деня (средно дневно се събира около 600 + мл общо ).
Тук препоръчват пълномаслени млека за деца. Дори известно време давах йогурт с 6% масленост, понеже само този вид харесваше. Доста майки дават 10% йогурти. НО имайте предвид , че става дума за 100-150 мл йогурт на ден , не за големи количества. Тук повече се пие прясно.
Синът ми е на 1г и 3-4 месеца.

Аз на малкта й давам само кисело мляко.Адаптираното съм го спряла от една годишна възраст.Да не би да греша? Thinking

Не мисля , че грешиш. Полезно е, а и щом на детето му харесва няма проблем според мен.

# 23
  • Мнения: 240
След годинката продължава да пие Лактана Био 3 сутрин и вечер, а през деня хапва и кисело мляко понякога. Прясно не иска да пие изобщо.

# 24
каква е тази глупост напоследък чувам от мами около мен че да не давам вече мляко стигало им на хлапетата вече да отвикват? говорим за деца на годинка.....хайде сутрешното той май сам си го спира ама вечер не можем без мляко

# 25
  • Мнения: 1 062
каква е тази глупост напоследък чувам от мами около мен че да не давам вече мляко стигало им на хлапетата вече да отвикват? говорим за деца на годинка.....хайде сутрешното той май сам си го спира ама вечер не можем без мляко

Ами чети и сама се информирай, не слушай "мамите" около теб. Явно "мамите", са леко не наред.
Аз редувам АМ и прясно мляко. Харесва и двете, понякога сутрин давам прясно мляко, а вечер АМ, понякога обратно.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
До 1г6м давах АМ

# 27
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Аз също се чудя да минаваме ли на 3-ката. До сега давам Celia 2 и гледам състава на 3-ката, че е по-ниско калоричен?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Дъщеря ми ядеше Нестле Джуниър до 2 годишна. Мисля си обаче, че няма голяма разлика в състава на пълноценните млека за малки деца, които са на пазара. С други думи което и да избереш, няма да сбъркаш.

# 29
  • Мнения: 337
Аз давам Нестле Джуниър

# 30
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 558
Аз давам Фризо 3, и по малко кисело мляко.

# 31
  • Мнения: 88
Айде и аз да се включа, че тъкмо това ме вълнуваше...
Малката е на 1,5 год. и спря да пие АМ към 1годинка и сега реших отново да я пробвам, понеже вечер докато заспи изпива по 300-400мл вода и направо ме побърква. Не иска кисело мляко, не иска сок..а прясно мляко чисто още не ми се дава понеже е с алергии и ме е страх  Blush
Та взех на Хип 3-ка, много хора ми казаха да не давам защото вече била голяма и да съм я отвиквала от шишетата с биберон... Thinking
Кажете си вашето мнение моля ви че вече ми омръзна от "компетентни хора по улиците"  #2gunfire

# 32
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 332
За шишето с биберон съм съгласна с "хората". Това и мен ме притеснява-не заспива без шишето с АМ. Иначе мляко нека си пие и до пенсия, ако иска. Лошо няма в пиенето на мляко/АМ.

# 33
  • Мнения: 313
И при нас се заспива със шише АМ -150-200 мл.

# 34
  • Мнения: 262
Добре, че сте засегнали и следващият наболял въпрос, как и кога да се спира шишето. Малко се притеснявам как ще го спрем и кога точно.

 А за млякото, май ще се престраша да давам 50/50% - прясно/АМ, най-вече поради финансови причини.

И друго забелязвам от 2-3 дена, сутрешното мляко не иска да го пие, вместо 180мл., изпива 100мл.  Thinking А той много обича мляко, явно като им дойде времето сами решават кога и колко да пият  Wink

# 35
  • Мнения: 4 433
до 1 год и 3 месеца беше на АМ.

# 36
  • Мнения: 3 312
аз давам Нестле Джуниър 1+

# 37
  • Мнения: 698
Кисело мляко, домашно заквасено. АМ - Фризо 3, с вкус на ванилия. Затова може би отказва нормално прясно мляко, но това не е беда. Смятам след 3 да давам само кисело. Голямата ми дъщеря имаше алергия към прясно мляко и доста съм чела, над 3 години има повече минуси в пиенето на прясно мляко, отколкото плюсове.

# 38
  • Мнения: 262
angel? Може ли по подробно да обясниш в какво се изразяваше алергията към прясното мляко, защото на мен все ми се струва, че вади единични по-едрички пъпки, зачервени, след като е ял примерно кремче с прясно мляко. Но не съм съвсем сигурна дали е от млякото. Та при вас в какво се изразяваше?

# 39
  • Мнения: 698
Алергията към млякото може да се диагностицира чрез кръвен тест /на тази възраст/. Има различни начини на изразяване. Може да са пъпчици, може и да е дихателна /в съчетание с други дразнители/, каквато беше при голямата ми дъщеря. С много усилия и хомеопатия я преборихме и наскоро пак започнах да й давам прясно мляко сутрин, тя обича. Забелязах обаче, че всяка сутрин има секрети в нослето и спряхме прясното мляко. Изчисти се. Отказахме се от прясното мляко в този вариант. В кремове, в кексове и като кисело мляко не я дразни.
По принцип се твърди, че след 3 годишна възраст организмът не може да усвои добре прясното мляко и препоръчват замяна с кисело. Но детето ти е още малко. 
Пъпчиците му може да са от какво ли не. Няма как да си сигурна, че млякото има нещо общо.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 294
Нестле Джуниър 1+ и след това 2+  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 843
 Почнах с Нестле  Джуниър да обаче му изтеглиха продукцията от Китай после и в съседна държава, Фризото се оказа със същия проблем пробвах Нутрилона  не го хареса направо повърна та най-накрая стигнах до Милумил 3 с него поне няма проблеми. Опасенията ми към него бяха, че ще мирише като 2-ката /2-ката когато и я взех  ми я отказа категорично/ но се оказа,че няма мирис и малката го приема добре.

# 42
  • Мнения: 367
Ние сме на Милумил 3 - пие само вечер по около 200 мл. Мисля да му го давам поне още няколко месеца. Иначе съм въвела кисело мляко вече и му давам следобед с плод или бисквити. За прясното ще изчакам поне до година и половина.

# 43
  • Мнения: 165
Алекс е на 1 г. 2 м. и още вечер пие Милумил 3.
Наистина, кажете на каква възраст и как отказахте шишето. А с какво им давате млякото?

# 44
  • Мнения: 9 973
АМ отказа и сега прясно или кис.мляко

# 45
  • Мнения: 161
Откакто навърши годинка давам кисело мляко, понякога прясно, понякога Фризо 3 . Нямаме алергии, затова си позволявам да давам всичко. Той най-мног си харесва Фризото, но понякога не издържам финансово и затова давам и от другите видове млека. Blush

# 46
  • София
  • Мнения: 2 044
От както навърши една година е на Нестле Джуниър и не мисля да му го спирам,да си го пие ако иска до 1 клас Laughing

# 47
  • Мнения: 48
Към въпроса какво мляко и аз добавям въпроса с какво друго да даваме млякото, освен биберон? Моето синче не приема биберон, а в най-скоро време ще го отбия и остава големият въпрос какво мляко да давам и как да става това ooooh!
Приемам всякакви съвети  Praynig , защото малкия пие много малко вода и трябва да компенсирам недостатъка на течности Sad

# 48
  • Мнения: 51
Фризо 3-много го обича. Пробвали сме и други млекца, но не ги хапва с такъв апетит Simple Smile

# 49
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 558
Моето синче не приема биберон, а в най-скоро време ще го отбия и остава големият въпрос какво мляко да давам и как да става това ooooh!

Синът ми също не искаше биберон, докато го кърмех, но постепенно свикна, споко, няма да се оставят жадни и гладни  Grinning Друг вариант е чаша с накрайник.

# 50
  • Мнения: 681
От годинката дъщеря ми е на Нестле Джуниър  Peace

# 51
  • Мнения: 3 376
Фризо 3 му давам.

# 52
  • София,
  • Мнения: 4 267
Към въпроса какво мляко и аз добавям въпроса с какво друго да даваме млякото, освен биберон? Моето синче не приема биберон, а в най-скоро време ще го отбия и остава големият въпрос какво мляко да давам и как да става това ooooh!
Приемам всякакви съвети  Praynig , защото малкия пие много малко вода и трябва да компенсирам недостатъка на течности Sad
Аз съм давала Нестле джуниър1+, давам и прясно и кисело и то с висок процент4,5%, сега сме на Милумил 3. И също не го пием с биберон или течно - абсурд, така сме от 10 месеца. През деня киселото и го давам с лъжица, затова и давам и толкова висок процент, че е по гъсто, иначе онези айрани от 2 % как се дават с лъжица, знаете ли Sick. А понеже детето има много нужда от мляко и млечни продукти слагам адаптираното мляко в някои от манджите. Например сутрин в попарата слагам по две лъжички от адаптираното мляко + сиренето Naughty, а ако има кус - кус или макарони ги приготвям и пасирам с прясно мляко. ВЕчер също в супата и слагам от адаптираното. Често и правя и от кашите все още, и винаги слагам в тях и от адаптето! Hug Успех!

# 53
  • Мнения: 2 960
Хипп -пробиотик 3

# 54
  • Мнения: 1 006
Фризо 3 или Нестле Джуниър.

# 55
  • Мнения: 34
ние онзи ден направихме годинка и аз се чудех с какво да продължа - досега беше на АПТАМИЛ и мисля да взема 3-ката

# 56
# 57
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Джуниър 1+

# 58
  • Мнения: 1 817
Nan 2 , обогатено с желязо

# 59
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Celia 3 - пробиотик.

# 60
  • Мнения: 438
Гледам, че много от мамите тук дават Нестле Джуниър.Моля ви, кажете какъв вкус има - като обикновено сухо мляко или е с някакъв аромат.
Доскоро бяхме на Фризо 3, но има вкус на ванилия (а аз не искам детето да живее в заблуда, че млякото по принцип е с такъв вкус Laughing).Започнах да му давам Нидо, но 2-3 вечери се буди със страшни газове и плач.Питах доки дали е възможно това да е от млякото, но тя каза, че не би трябвало.
Затова реших да ви питам за Нестле Джуниър, или за някое  друго мляко, което не е ароматизирано, че да сменим Нидо-то.

# 61
  • Мнения: 1 477
Милумил 3

# 62
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 332
Гледам, че много от мамите тук дават Нестле Джуниър.Моля ви, кажете какъв вкус има - като обикновено сухо мляко или е с някакъв аромат.
Доскоро бяхме на Фризо 3, но има вкус на ванилия (а аз не искам детето да живее в заблуда, че млякото по принцип е с такъв вкус Laughing).Започнах да му давам Нидо, но 2-3 вечери се буди със страшни газове и плач.Питах доки дали е възможно това да е от млякото, но тя каза, че не би трябвало.
Затова реших да ви питам за Нестле Джуниър, или за някое  друго мляко, което не е ароматизирано, че да сменим Нидо-то.


Не пробвам бебешки манджи  Sick

# 63
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз заради това избрах точно Нестле Джуниър-че е една от малкото тройки,която не е толкова сладка и без някакъв аромат.Аз също не исках да давам мляко с несвойствен аромат и вкус.
Нидо-то е обикновено сухо мляко,без добавени витамини и т.н.

# 64
  • Мнения: X
Не е задължително млякото да се пие с биберон. Голямата смени изцяло бибероните с чаша с накрайник на 9м. за водата и на 10м. за млякото.
Малката вече пие вода от чаша с накрайник, след месец - два ще и давам и млякото само с накрайник. Аз съм много против пиенето от биберон след годинка и отървавам децата от тях до 1г. Не, защото ще им развали зъбите, самата аз съм смукала бибероон до 3г., а имам чудесни зъби, а защото смятам, че бибероните са за бебетата.

Общи условия

Активация на акаунт