96 DE: Вампири, таласъми се разхождат по налъми.

  • 17 368
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 817
Кате, ЧРД  newsm59 newsm67 ! Бъди здрава, щастлива, късметът да не те напуска и дечурлигата много да те радват!   Gift  cook newsm51

Мате, за работата няма проблем да работи. След като се регистрира в бюргерамта, трябва да отиде до арбайтсамта и да ги пита дали без документ или със документ може да работи. Ако й трябва разрешение за Германия, то то ще е арбайтсерлаубнис еу, което е само проформа, тоест ще си попълни имената и адреса на място и до седмица ще й пратят тъпията. Не са необходими документи. Детски й се полагат от деня, в който се регистрира на територията на Германия, независимо от това децата с каква националност са. За социални и ерциунгсгелд не нам. Там е по-сложно, защото тия ерциунгсгелд ги няма вече, а новите елтърнгелд са само за 1 година за деца, който са родени след 1.1.2007. Що не звъннеш на каките във фамилиенкасето  Thinking ? Нали за това им плащаме заплати с данъците... Naughty
За фрайцюгигкайт ето тук  Peace :
http://www.berlin.de/buergeramt/index.php?dienstleistung=76556
http://de.wikipedia.org/wiki/Freiz%C3%BCgigkeitsgesetz

# 46
  • Мнения: 1 242
Мато, изплювам ти малко инфо за сдъвкване:
Wohngeld
Sozialhilfe
Sozialhilfe1

# 47
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Вечка да е честита, здрава и щастлива!

# 48
  • Мнения: 1 545
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН КАТЕ   bouquet  bouquet  bouquet
Да си жива и здрава и много да те слушат и да те радват юнаците и девойката!

# 49
  • Мнения: 3 423
Мато, някога имах една зелена карта, АЕ,
на която пишеше, че имам правата, дето
имат германците при почване на работа.
Такъв документ имаха и италианците. Сега
май вече ги няма тези документи, но всички
граждани на старите държави от ЕС могат
да работят безпрепятствено тука, както и да
получават всякакви социални помощи. Спокойно.

1. може ли да се пльокне в социаламта, да каже ей ме на, помогнете ми.
2. хаща ли я принципа, че за едно работно място първо е немецът, после е тя.

1. Да, може. Нямат право да й отказват.
2. Не, не я хваща.

# 50
  • Мнения: 4 138
и аз така си мисля, и затова смятам, че е най-добре да дойде в германия. по простата причина, че в италия ще и е по-трудно в началото, а все пак тез две деца трябва да ядат и е успокоително, че има някакви гаранции.
въпросът е кое е по-малкото зло. ученето бързо на немски, или социалната несигурност.
благодаря ви за информацията, ще чета и предъвквам, пък ще видим.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 153
Здравейте и от мен,
Тръгвам за интервюто,моля ви стискайте ми палци Praynig

# 52
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Честито Кате, да си здрава както и всички около теб!МНого усмивки и радост с твоите съкровища!!  bouquet
Дианджели стискам палци мила .Разбий ги!!!

# 53
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Дианджелиnewsm10 newsm10 newsm10

Леле, как мразя да ходя по интервюта - кога ли ще ми се дойде пак и това до главата....

Дианджели, разкажи после как е минало, какви въпроси е имало и т.н., че ми е интересно как преминава едно интервю в ДЕ - още не съм ходила тук  Flutter

# 54
  • Мнения: 3 521
Сърфи, доразкажи, де, как се разви историята? Joy

А нищо особено. Девойката си смота тигровия сутиен и придържайки "богатствата", изсумтя някакво "Скюз ми" и на тръст се изнесе. Пратиха някаква администраторка да налива кафетата, дъвката се изтърколи някъде под масата, а с викингите отидохме на ресторант. Пичовете се правеха на приятно разсеяни и не споменаха нищо, но с колегата бая квичахме докато разправяхме как са минали преговорите на шефовете Rolling Eyes

Дианджели, късмет и успех. Hug

# 55
  • Мнения: 3 880
Сърфи, тая мома нямаше ли презрамки? Joy

# 56
  • Мнения: 3 521
Цъ, сутиенът и беше без презрамки, а потничето с едни такива тънки, нежни от конче с мъниста по тях. Абе екшън си беше девойката Mr. Green.

# 57
  • Мнения: 166
Веч честито и от мен! Много хубави мигове на теб с цялото ти семейство.

Дианджели стискам ти палци за интервютата. Дано да стане и на двете места, та да можеш да избираш

Ох кажете как да се отърва от една натрапница от Шпаркасето. Да съм ходела при тях да видели дали всички застраховки са ми ОК. Сега с дете държавата подарявала много пари.  #Crazy
мраза да ме разпитват какви пари имам, какви застраховки и тем подобни от този род. Успях да я разкарам за 2 седмици, ама тя ще звънне пак, сигурна съм  #2gunfire

Форумът пак дави фира нещо Sick

# 58
  • Варна
  • Мнения: 153
Eхо,ето ме-удобрена и назначена Grinning

Първо-ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,ВЕЧ  bouquetДа си много здрава,много щастлива,обичана и уважавана жена и мама newsm59

И така-работата не е кой знае какво,но аз като за начало съм доволна-започвам в  КАУФХОФ на пълен работен ден.
Да си кажа,че имам хубава диплома,с която имам амбиции един ден да си потърся работа.Дори имаше мами,които ме посъветваха да го направя още сега,но май не ми достигна малко смелост.а трябва и още мъничко да си поошлифовам немския.
А иначе за въпросите,ами май почети нищо не ме питаха. Харесаха си ме веднага. WinkКакво съм правила,кой ще ми гледа децата,за работното време.

От все сърце ви благодаря за подкрепата Hug

А и да ви се оплача-моя хубостник вчера си счупил очилата на две парчета.Направо лошо ми стана ooooh!
А оптикаря като ги видя съвсем.Човека облещи ей такива очи Shocked,защото очилата са скъпи и хубави,а не някоя еднодневка.Взе ги и каза,че ще се опитат нещо да направят,но въобще не дава гаранция.А и да ги оправят,не вярвам вече дългоа да просъществуват Rolling Eyes


# 59
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Браво, Дианджели, ти си направо отличничка! Отиде, кандидатства и получи мястото от раз! Това се казва добро представяне. smile3521
Отсега нататък супер колегиална атмосфера и доволно заплащане!

Петка, ако нямаш интерес от предложението, просто й откажи директно на шпаркасовата натрапница. Все пак й е работа да пробутва нови варианти на застраховки(сигурно трябва да преизпълни петилетката  Wink), от теб зависи дали ти се занимава с това.

Общи условия

Активация на акаунт