мед на биберона

  • 4 571
  • 113
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Здравейте,мами.Дъщеря ми е на 2 месеца и вечер след кърменето трудно заспива.От няколко дена и слагам мед на бибата и так се успокоява.Заспива веднага.Според вас ,може ли да привикне към 'сладката'биба и когато няма медец да не я иска?

# 1
  • Мнения: 1 367
НЕ,НЕ,НЕ,НЕ,НЕ!!!!!!!Медът е сред най-силните алергени и в никакъв случай не трябва да се дава на такова малко дете!!!!Аз още не съм се престрашила да давам мед на детето си.конкретно на въпроса ти-да,може да привикне.кой не обича сладко?Но наистина те съветвам  веднага да спреш да даваш мед.Ако прецениш,питай педиатъра на детето,но аз така знам от нашата лекарка.

# 2
  • Мнения: 4 433
оф и мене така ме караха да правя
познати,непознати:Слагай мед на биберона ooooh!
глупости на търкалета Peace

# 3
  • Мнения: 107
здрасти! всички го отричат но и аз слагам защото това е единствения начин в някои случаи за успокоение..и не получихме алергична реакция и смея да ти кажа че моя син все още си иска бибата и без мед..така че ти сама си реши как да постъпиш..... Peace Hug  bouquet

# 4
  • Мнения: 173
Мамче,аз също знам,че меда е силен алерген и не трябва да се дава на толкова малко бебче.Съветвам те да не й слагаш мед на бибата и защото ще свикне със сладкия й вкус и ще ти бъде много трудно в бъдеще.иначе е много полезен,ама на малко по-късен етап.Успех!

# 5
  • Мнения: 46 434
... може ли да привикне към 'сладката'биба и когато няма медец да не я иска?

Може, само че това ти е най-малкия проблем!


Мед не се дава поне до 1 навършена година, а най-добре и по-късно, заради опасност от Ботулизъм. Прочети това.
Другата опасност е от развиване на алергия, която да остане за цял живот.
Третата - привикване към сладко, отказване на нормални храни, злоядство. Зъбите също.

Педиатър нямаш ли? Това са неща, които би трябвало да са ти обяснени, за да не подлагаш детето си на риск Tired

# 6
  • Мнения: 1 367
.и не получихме алергична реакция
Не е задължително да получи алергична реакция.Това,което казах е,че се създава предпоставка към получаване на алергия.Щом можем да го избегнем,защо да рискуваме?

# 7
  • Мнения: 820
По-добре не слагай мед. В меда понякога има ботулинови бактерии, които не са проблем при възрастни и деца над 1 година, но при толкова малко бебе може да предизвикат много сериозно отравяне. Бебчо може да получи алергия от полените, съдържащи се в меда, също така я свикваш на сладко.

# 8
  • Мнения: 4 784
Ако не искаш да причиниш евентуални проблеми на по - късен етап на детенцето ти, забрави за меда в скоро време. Едно, че е силен алерген, второ че с привикването към сладкото, могат и зъбките да му почернеят по - късно. Въобще, въоръжи се с малко повече търпение и се отървете от бибата с мед.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 252
 ooooh! Алерген е. И педиатрите не го препоръчват до втората година на детето.
Прегледай материала за Ботулизма.  Peace
Рискуваш детето ти да остане без здрави зъби отсега като го привикнеш на сладко.

# 10
  • Мнения: 493
педито ни забрани мед да му даваме на нашия син.Щяла да ни каже като му дойде времето.Според мен спри да даваш мед,защото може да привикне с меда и после да ти е трудно да го спреш.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бяха публикувани 5 нови отговора.
това е тръгнах да пиша за опасността от ботулизъм, но са ме изпреварили, по- добре спри да слагаш мед сигурно има колики бебето.

# 12
  • Мнения: 27 524
Дъщеря ми е на 2 месеца и вечер след кърменето трудно заспива.От няколко дена и слагам мед на бибата и так се успокоява.Заспива веднага.Според вас ,може ли да привикне към 'сладката'биба и когато няма медец да не я иска?

Според нас си допуснала голяма грешка по принцип.  Peace Освен това питаш със закъснение за тези неща.  Simple Smile Не само, че може да привикне, но предлагаш на бебето си доста предложения за лошо здраве, проблеми и алергии   Rolling Eyes

# 13
# 14
  • Мнения: 3 034
 ooooh! няма ли педиатър това дете?! ти сега може и да си осигуриш известно спокойствие, което явно ти е целта, обаче може скъпичко да излезе в бъдеще.

Общи условия

Активация на акаунт