"Мъжка" секретарка - какво е това чудо?

  • 2 353
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 212
В днешното си интервю пред Валерия Велева във вестник "Труд", Ахмед Доган говори за Ахмед Емин своя секретар който се самоуби. Много любопитни неща казва Доган и интересни, но това е друга тема.
Направи ми впечетление неговото определение за това какво е работил Ахмед Емин при него. Той го нарича "мъжка секретарка". Ахмед Емин му е била неговата "мъжка секретарка" Такова определение за вид професия чувам за пръв път. Каква според вас е тази професия "мъжка секретарка", вие виждали ли сте мъж който да работи като "мъжка секретарка" във вашия офис или изобщо някъде.
На мен лично ми се струва голяма обида да кажеш за един мъж, че работи като "мъжка секретарка".

# 1
  • Мнения: X
Мъжка секретарка е все едно женски секретар. Не знам защо Доган е избрал да се изрази точно по този начин. Един колега в нашия офис е на път да стане нещо такова. Съвсем скоро заяви, че смята да си купи и дамски превръзки, за да влезе по-добре в образ. Мисля, че не му е особено фън от цялата работа, ама със сигурност му е през шуя дали има такава професия.

# 2
  • Мнения: 11 747
нещо като медицински брат

# 3
  • Мнения: X
или мъжка сестра Joy

# 4
  • Мнения: 2 448
"мъжка секретарка" свързано с Ахмед Доган, направо страшни асоциации ми навява.  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 11 747
а, това е по-якия вариант  Laughing

В случая Ахмед Доган искаше да покаже колко незначителна позиция е заемал Ахмед Емин в йерархията на ДПС.

# 6
  • Мнения: 2 388
Каква според вас е тази професия "мъжка секретарка", вие виждали ли сте мъж който да работи като "мъжка секретарка" във вашия офис или изобщо някъде.

Виждала съм в офиса на една приятелка. Прави същото, което правеше преди "женската секретарка".

# 7
  • София
  • Мнения: 3 405
О, това е следващата екстра, която ще получа в израстването ми по йерархичната стълбица.
Личен асистент гей.
Когато ми се случи, ще знам, че съм достигнала висините в кариерата ми и ще се пенсионирам, защото няма какво да ме мотивира да вървя напред.

# 8
  • Мнения: 78
"мъжка секретарка" свързано с Ахмед Доган, направо страшни асоциации ми навява.  Mr. Green
Аха, и на мен  #Shocked

# 9
  • Мнения: 2 401
Учудва ме, че точно това те е впечатлило в интервюто.  А има толкова много върху което да се порасъждава..

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
има и длъжност "Държавен секретар" в щатите .... сега като е кондолиза "дъжавна секретарка" ли да я титуловаме?

# 11
  • Мнения: 2 018
Неслучайно са казани точно тези думи. Това е омаловажаване на поста заеман в партията и не на последно място - личността Ахмед Емин.

# 12
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Секретар в САЩ е съвсем различно от секретарка в БГ, особено що се отнася до естеството на работа.

И аз като Бо мисля, че този израз не е случаен.

В момента на рецепцията при нас имаме мъж, който освен друго отговаря на основния номер, прехвърля разговори, поръчва консумативи, включително кафе, чай, вода, сменява кърпите в кухнята и пр. Казваше ми, че в началото му било странно, преди е работил друго, но вече е свикнал. Всички го уважават, защото си гледа работата сериозно.

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 18:29 от pirinka

# 13
  • София
  • Мнения: 38 476
Абе при мен асоциациите вървят така - мъжка секретарка на турчин - нещо е ставало в задния двор...

# 14
  • Мнения: 516
Да, разбира се, Дилянка. Защо да не робуваме на клишетата? Толкова е удобно.
Мнението ми е като на Бо_

# 15
  • Мнения: 3 423
Според мен, Борисе, живееш в затънтен джендем.
Което, разбира се, рефлектира върху мисленето ти.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Учудва ме, че точно това те е впечатлило в интервюто.  А има толкова много върху което да се порасъждава..

Абсолютно.

# 17
  • Мнения: 216
Нарича се офис асистент( не личен- защото личният има други функции- да ти вземе химическото, да напише коледните картички на семейството, да ти записва докторските часове и т.н. ) професията няма род , а Доган е просто... прост, да се изкаже по толко неграмотен начин

# 18
  • Мнения: 5 710
Не знам какво е 'мъжка секретарка" ( явно трябва да звучи обидно), но аз почти 3 години имах асистент мъж.
Разбирахме се чудесно, но ако се замисля направих и доста компромиси.
Определено не мисля, че мъжете са подходящи за асистенти.
От тази фигура често се изискват много умения, знания и то приложени в един момент.
Това много малко мъже го могат. Докато жените са многопосочни, лесно правят няколко неща наведнъж без да загубят нишката. Затова мисля, че територията ще си остане тяхна, макар да има и примери за способни мъже на полето.

# 19
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Нарича се секретар. Доган много неприятно го е назовал. #2gunfire  Може би като вид отмъщение, че Емин се самоуби в палата му, с което му навлече доста обяснения. Но пък и не мисля че мястото беше случайно! newsm78

# 20
  • Мнения: 304
 Thinkingзвучи ми грозно и обидно Thinking

# 21
  • Мнения: 1 517
"мъжка секретарка" свързано с Ахмед Доган, направо страшни асоциации ми навява.  Mr. Green

Ахааамм  Mr. Green
Правилното според мен е просто секретар...не ми звучи нито пошло, нито тъпо.

# 22
  • Мнения: 5 710
Ами, Ахмед Доган се опитва да омаловажи ролята на секретаря си. Четох, че всичко е минавало през него. Всичко. Документи, срещи, 'мъжката секретарка" е имал важна роля. Това, че се самоуби (или го самоубиха) в сараите на Доган е не малък удар.

# 23
  • Мнения: 2 401
Thinkingзвучи ми грозно и обидно Thinking

Ами това е идеята. Иначе човека е бил секретар на кабинета му (значи началник кабинет), длъжността няма нииищо общо със секретарки, било то и мъжки.

# 24
  • Мнения: 97
Не знам какво е 'мъжка секретарка" ( явно трябва да звучи обидно), но аз почти 3 години имах асистент мъж.
Разбирахме се чудесно, но ако се замисля направих и доста компромиси.
Определено не мисля, че мъжете са подходящи за асистенти.
От тази фигура често се изискват много умения, знания и то приложени в един момент.
Това много малко мъже го могат. Докато жените са многопосочни, лесно правят няколко неща наведнъж без да загубят нишката. Затова мисля, че територията ще си остане тяхна, макар да има и примери за способни мъже на полето.


Така си е - виждам го почти всеки ден по улиците  с шофьорки разни. Кара, говори по телефона, гримира се и пуши.

# 25
  • Мнения: 0
Ехаа
Като стана шефка ще си взема мажки секретар - сигурно ще е готино
хах

# 26
  • Мнения: 2 032
Ох, не мога да разбера за какво е темата, дали че Доган е гадно копеле, или че има "типично" женски професии, в които нерядко работят мъже?
А искам да пиша по темата.

# 27
  • Мнения: 3 034
евтинко и елементарно - тамън кат за Доган.

# 28
  • Мнения: 2 018
Между другото, вчера по някоя от медиите казаха, че така наречените "сараи" са всъщност дом на младежкото ДПС. Както виждаме не се използва по предназначение. Но, това не ни впечатлява особено... Както и това, че Доган заплашва с етнически размирици.
Да живее мъжкото достойнство!

# 29
  • Мнения: 12 662
Стига са има хубаво дупе.
Доган няма да го коментирам.

# 30
  • Мнения: 274
Между другото, вчера по някоя от медиите казаха, че така наречените "сараи" са всъщност дом на младежкото ДПС. Както виждаме не се използва по предназначение. Но, това не ни впечатлява особено... Както и това, че Доган заплашва с етнически размирици.
Да живее мъжкото достойнство!

Председателя на тва младежко ДПС е на 36 години....Бахти младежа?! Той по-скоро е чичЕ.

# 31
  • Мнения: 2 401
Не можах да се сдържа да не пусна това инфо за мъжката секретарка на Доги.

Цитат
Дарител на ДПС: Доган владее $1 млрд.
11 ноември 2008 / News.dir.bg
Турският бизнесмен и бивш собственик на захарните заводи в Девня Бедри Шефик твърди, че лидерът на ДПС Ахмед Доган контролира 1 милиард долара.
Преди пет години Шефик, който бе най-големият турски инвеститор у нас, стана обвиняем и арестант, а по-късно и обвинен, че е избягал в Турция. В интервю за вестник "24 часа", цитирано от БГНЕС, той съобщава, че Ахмед Емин, който се самоуби на 17 октомври в дома на Доган, го е натискал да прехвърли собствеността на завода на офшорна компания, близка до лидера на ДПС.
"Аз казвах, че съм готов да направя някакви субсидии като дарение на ДПС, но да се влезе в собствеността и управлението на завода - не бях съгласен", разказва бизнесменът. Според него Ахмед Емин е бил "дясната ръка във всичко" на Доган.
"И при оказване на натиск, и при прибиране на пари от рушвети. Той беше клечка номер едно, послушната птица на Доган...Доган провери много хора около себе си. Но по-послушен от Емин не можа да намери. След убийството на Илия Павлов той трябваше за кратко време да се окопити и да намери начин да прибере тези пари, останали неконтролирани след неговата смърт. Емин беше на разположение", подчертава Шефик и добавя: "Всички пари на Доган се въртяха от Илия Павлов. Турският бизнесмен твърди, че Доган контролира няколко важни звена в България.
"На първо място това са митниците. Държеше и всички офшорни зони - фришоповете и бензиностанциите там чрез неговия човек Фуат Гювен. Изкарани са много пари. Следва Агенцията за държавни вземания (АДВ). Чрез нея той направи трета приватизация в България. Предварително нарочени фирми бяха обезглавени, за да преминат в икономическата структура на Доган... Захарните заводи в Девня и в Камено, Бургаско. Чрез АДВ с много бърза процедура собствеността премина в лицето Г.Г. Кабелният завод в Бургас и още 20-ина печеливши предприятия бързо си смениха собствеността", казва турският бизнесмен и отказва да съобщи кой се крие зад инициалите Г.Г.
На въпрос "колко според него възлиза състоянието на Ахмед Доган в момента", Бедри Шефик отговаря: "В Турция сме правили анализи с мои приятели бизнесмени. Стигнахме до извода, че става дума за около 1 млрд. долара - това, което се контролира от него".
Шефик твърди, че процедурата вън Върховния касационен съд е приключила и обвиненията към него вече са отпаднали.
"Няма проблем да вляза в страната", казва още той и подчертава, че в момента Захарният завод, който бе негов се контролира от Г.Г., както и заводът за олио в Девня. Двата завода, които струват общо към 50 млн. долара, ги взеха за 250 хил.
На въпрос какво ще стане с този милиард в долари той отговаря: След смъртта на Емин Доган няма да успее да контролира тези парични приходи и басейнът ще се изпразни бързо. Ситуацията изисква поне двама-трима като Емин.
"Доган ще тушира обстановката. Но разцеплението в ДПС е неминуемо...Просто в България никой няма тези икономически лостове като Доган. В Турция от година-две има нова тенденция и тя е в България турците да не се представляват от една партия. И на новите избори може да се очаква нова стратегия на Турция по този въпрос", казва още Бедри Шефик.
От ДПС пред вестник "24 часа" са изразили учудване, че изданието дава трибуна на "мошеник".
Помагат ли бизнесмени изселници на ДПС, пита "24 часа". "Разбира се. Това са хора, които са “задлъжнели” по някакав начин на ДПС. Аз също съм давал", отговаря Шефик. На въпрос какви суми той отговаря "сериозни". Следва въпросът: един милион лева сериозна сума ли е? "Да, сериозна е", гласи отговорът.
"Публикуването на подобно нещо не прилича на добра журналистическа практика", са казали още от централата на Ахмед Доган.

# 32
  • Мнения: 54
  Казал го е така, както е.

# 33
  • Мнения: 5 940
ориенталски сексизъм

Общи условия

Активация на акаунт