Топено сирене - от кога?

  • 4 534
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 701
Кога започнахте да давате по- малко топено сирене .
Не разбрах - по малко или по-малко?!  Wink
Ако е първото - започнах да давам като стана на година и половина.

# 16
  • Мнения: 173
Топено сирене,пастет,пучени колбаси,консерви ooooh!Никога не бих тровила детето с такива неща.............

# 17
  • Мнения: 4 433
Топено сирене,пастет,пучени колбаси,консерви ooooh!Никога не бих тровила детето с такива неща.............
ей като почнете с т'ва Shocked ooooh! ooooh! ooooh!

# 18
  • Мнения: 173
Топено сирене,пастет,пучени колбаси,консерви ooooh!Никога не бих тровила детето с такива неща.............
ей като почнете с т'ва Shocked ooooh! ooooh! ooooh!
Всеки има право на мнение по даден въпрос и моето е такова.Имам право да го изкажа.За мен това са нездравословни храни.Знам че е много по-лесно да намажеш една филия с пастет,но не смятам ,че е здравословно...... Naughty

# 19
  • София
  • Мнения: 978
Синът ми беше на 1г., и 6-7м., когато му дадох за първи път. Не му хареса особено, но сега хапва за следобедна закуска по веднъж на 10-15 дена. Купувам основно натурално Президент.

# 20
  • Мнения: 288
Напълно подкрепям майките, които не дават или силно ограничават както асортимента, така и количеството на подобни храни! Радвам се, че има и други "луди" като мен... Дъщеря ми е на почти 4 г. и до ден днешен не ни се е налагало да й "разнообразяваме" менюто с подобни "артикули". ДА, яде всичко, филийки - също. Явно е въпрос на въображение и предварителен "план" /мога да приготвям  различни закуски в продължение на 2 седмици/.

Ето една идея от моето детство: разбъркано яйце със сирене /обезсолено/ - намазвам филийката и я запичам на грил ...

Мисля, че всеки, който иска, може спокойно да "мине" без използването на "сложни" изходни продукти, които да отежняват допълнително крайното ястие. Не слагам две лъжици захар, когато и с една е добре... По тази логика, не бих дала пушено/топено сирене, когато имаме и кашкавал и бяло сирене и извара /кашкавалена или от сирене/, прясно и кисело мляко /нямам предвид Данон/. Не бих купувала и "плодови" млека, пък било то и супер детски, като мога да разбъркам мляко с пресни плодове или конфитюр, който също сама си правя през сезона ...

Имам още много да кажа, но няма смисъл - тук въпросът беше друг....
Нека не звучи наставнически, нито поучително - знам, че никой не се е разболял, защото е ял топено/пушено сирене и всеки има мнение и всяко семейство се храни, както прецени за добре - това е личното мое мнение, ако мога бих помогнала, не бих обвинила никого.

То, има деца, които с удоволствие се хранят с чипс, зрънчо, близалки, гумени бонбони, сладолед, бисквити, вафли, шоколадови яйца и различно оцветени и ароматизирани сокчета, ядат и супа, ама на прах - от пликче, но дали така е добре за тях? Погледнете децата в началното у-ще има и слабички, но има и такива, които в 6-7 клас са на моите килограми... Нека си даваме сметка, че в забързаното си ежедневие, понякога пропускаме факта, че първо трябва да научим децата си кое е храна и кое не... пък като пораснат, дано сме успели да възпитаме добри хранителни навици !

Да са ни здрави дечицата и дано намерим добрите решения да си останат все така здрави
 Hug

# 21
  • Мнения: 4 433
Топено сирене,пастет,пучени колбаси,консерви ooooh!Никога не бих тровила детето с такива неща.............
ей като почнете с т'ва Shocked ooooh! ooooh! ooooh!
Всеки има право на мнение по даден въпрос и моето е такова.Имам право да го изкажа.За мен това са нездравословни храни.Знам че е много по-лесно да намажеш една филия с пастет,но не смятам ,че е здравословно...... Naughty
Може да са нездравословни толкова,но не и ОТРОВНИ както ти написа Peace

# 22
  • Мнения: 337
Аз все още не съм давала

# 23
  • Мнения: 3 312
миналия месец - 1г.5м. дадох за пръв път , намазано на филия  Peace  хареса и ,но повече не съм давала
взимам Дунавия и я мажа на филия

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
След годинката Peace

# 25
  • Мнения: 1 193
Под топено сирене, нямам предвид пушено, просто Президент.Имам предвид да го слагам в супи, за да стане крем супа.Дъщеря ми е на 4 год.
Не ви упреквам какво давате и какво не, така че не си правете изводите за мен предваротелно и престанете с наставническия тон

# 26
  • Мнения: 288
bebo4e      не се обиждай, не мисля, че някой би те укорил за това какво даваш на детето си и какво не...  Иначе, без да те наставлявам, мога да ти кажа аз как правя крем-супа /от тиквички, картофи, карфиол, грах и т.н./ - първо сварявам "нещата" /+броколи, морков, лук, тиква и т.н по избор/, оцеждам водата и пасирам. Става гъста зеленчукова паста към която прибавям малко зехтин, част от оцедената вода и прясно мляко, докато стане с желаната от мен гъстота. И "ДА" бих прибавила при сервиране в паничката лъжица сметана или надробено обезсолено сирене, магзаноз или копър .... просто за "красота". И да сложиш лъжичка топено сирене, пак ще е красиво и вкусно .... Наистина е хубаво да не служи за основна храна това топено сирене /мазане на филийки и др/ в ежедневието на децата ни .... но е вярно е че всеки сам си преценява. Все пак има и по-зле - познавам майки, които дават от готовите супи "Маги", а ти все пак приготвяш сама храната и супички правиш, така че поздравления и успех.
 Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 2 044
Давам може би от 11 месечен само Президент натурално,не всеки ден но веднъж в седмицата или на две.Понякога и аз го слагам в зеленчукова супичка става много вкусно

# 28
  • Мнения: 564
Аз давам от както стана на годинка, невероятно много му харесва  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт