Болки в кръста след ставане от сън

  • 24 749
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 700
Имам проблеми с кръста още много отдавна. Обикновено след физическо натоварване. А сега се започна и след ставане от сън. Днес е направо нетърпимо. Цял ден ме боли - не мога да седя нито седнала, нито права, а съм на работа. Личната лекарка ми каза преди време, че вероятно имам дископатия, но нямало да умра от това, да не се притеснявам. Леглото, на което спах доскоро, беше твърдо /нали такова препоръчват/, но болките почти цяла нощ до сутринта не преставаха, сега спя на едно друго легло, но и неговия матрак е твърд и отново ставам със силни болки. Пробвах на едно по-хлътнало, там като че ли се чувствам по-добре.
Та въпроса ми е - тези признаци на какво заболяване са? Защото ме боли и когато седя повече права, и след шетане например, вече и когато спя. А съм на 35 год., а имам чувството, че ще осакатея. Какво трябва да изисквам от личната лекарка - тези болести как се установяват, дали ще трябва скенер?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 485
Имах същите признаци-за съжаление се оказа дискова херния.Това не означава естествено ,че и при теб е така,но е хубаво бързо да вземеш мерки, а не да оставиш нещата да прогресират.Съветът от мен е-скенер непременно.Никакви рентгенови снимки не могат да покажат примерно едно начално увреждане на гръбнака.Талон трябва да ти даде джипито или невролога.Най-вероятно ще се "ослушват",поне при мен беше така,тъпкаха ме с лекарства отпускащи мускулатурата на гръбнака и с др.глупости докато аз си платих скенера ,видя се какво имам и така-вече знаех че не всякакъв вид масаж е припоръчителен,че не трябва да вдигам тежко,че трябва да изпълнявам ежедневно определени упражнения....и т.н.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 751
На рентген може да се види дали не са шипове.

# 3
  • Мнения: 17 546
Може да е ишиас, радикулит, лумбаго и чак тогава дископатия. Това може да установи само невролог. А преди всичко това може да е просто неудобно легло! Казвам го от опит. Откакто сме с латексов матрак, ставането след сън е без проблем. Преди и аз ставах с болки в кръста от леглото си.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мен кръста ме боли от години, като положението се влошава с времето. Не мога да седя дълго време права на едно място, защото започва да ме боли (при движение не усещам болка), както и нощно време да спя по корем (не винаги, но не знам от какво зависи).
Ще следя темата.

# 5
  • Мнения: 1 081
Milenna,
Аз също имам болки в кръста, и след скенера се оказа дискова херния  Confused
Препоръчвам ти първо да отидеш при личния си лекар, да ти направление за ренген.
От там със снимката си взимаш направление за невролог и невролога трябва да ти даде за скенер.

Без скенер няма как да се установи със сигурност какво ти е.

Аз след скенера си взех и направление за физиотерапия, защото тогава почти не можех да ходя, даже доктора, който ме гледа на скенер искаше да ме остави направо за операция  Cry

Тромава е цялата процедура, но трябва да си настоятелна!   Hug
Другия вариант е да си платиш направо за скенер, но на мен лично и ходенето при невролога ми беше полезно  Peace

Успех !   bouquet

# 6
  • Мнения: 700
Имах същите оплаквания, отидох на невролог, направих си направо ЯМР и се оказа дискова херния на две нива.
Сега имам сходни оплаквания във вратната област с изтръпване на ръката. Направих си ренгенова снимка, но се оказа, че тя е толкова мъглява, че лекарите не могат да решат дали са шипове или е пак херния. Ще трябва пак да си правя ЯМР.
Единият невролог ми препоръча твърд матрак, смених го, сегашния ми препоръчва средна твърдост, не смятам пак да го сменям.
Аз лично когато съм в остра фаза мога да спя само на земята, на твърдо ми е по-добре.
Иначе ми помага пазене, носене на колан. При смяната на сезоните се влошавам, но за сега с инжекции и физиотервпия се оправям.
Упражненията за мускулен корсет не ги правя. Несериозна съм, а за това трябва постоянство.
Моят съвет е да започнеш от преглед при невролог, той ще те насочи.

# 7
  • Мнения: 43
Освен всичко,което са те посъветвали си направи и пълна кръвна картина!

# 8
  • Мнения: 700
Благодаря на всички. Другата седмица вероятно ще отида на лекар. Засега си взех Неуробекс и Аналгин. За моя радост днес не ме боли толкова, вземам 3х2 таблетки Неуробекс. Вероятно ще си издействам направление за невролог, а живот и здраве съм решила да си купя добър матрак. Мисля си, че при мене вероятно се дължи донякъде и на това.
Аз ще препоръчам и едно упражнение, за което се сетих в този момент. Преди една година го правех и сякаш се чувствах по-добре. Това е йога-комплекс, но е много лесно за изпълнение. Ето го: http://www.yogabn.com/surya.htm Но все пак не трябва да се натоварва кръста, ако е в остра фаза, както бях вчера аз.
А аптекарката ми предлагаше разни мазила за такива страдания, но аз не си купих, защото мисля, че не помагат.

# 9
Привет
Аз съм на 26 и ми откриха дископатия.Казаха че няма лечение.Трябва да се пазя .Да си купя космодиск.И да спа на твърдо легло.Мажа се с див конски кестен обилно кадето те боли.Много помага.Струва 8 лв.От зелената опаковка с един кон от пред.Когато те боли екошмар боли на сякаде.Когато стана от сън болката е най слна но се намазвам с крема и се раздвжвам псле отпуска

Общи условия

Активация на акаунт