трябва ли да ме прегледат така?

  • 3 067
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Елфичка, в грешка си.  Wink За прегледи в ранна бременност вагиналният ехограф дава повече и по-детайлна информация. И не си права, че от 4та седмица всичко се вижда перфектно с коремен ехограф... понякога е рано и ембрион да се види с коремен в 4та седмица, та камо ли нещо друго.   Peace

Михалко, в 8ма ще се види, но с вагиналния се вижда още в края на 6та, началото на 7ма.

# 31
  • Мнения: 3 634
Михалко, в 8ма ще се види, но с вагиналния се вижда още в края на 6та, началото на 7ма.

Може, аз в 6та още подсмърчах у дома, че дядо Коледа не ми донесе бебе. Той го донесъл, но забравил да ми каже.  baby_neutral

# 32
  • София
  • Мнения: 3 789
В начална бременоост е препоръчително да е с вагинален УЗ, защото се вижда по-ясно и по-добре. В по-напреднала бременност вече се използва коремен УЗ, защото и плода вече е по-голям. Лекар ми е казвал, че дори и в напреднала бременност вагин. УЗ не е  проблем, стига да се използва внимателно.
Сподели опасенията си с доктора и поискай съвет, все пак никой няма право да те насилва, ако ти не си съгласна
Късмет и дано всичко да се развива добре! Praynig Praynig Hug

# 33
  • Мнения: 349
В начална бременоост е препоръчително да е с вагинален УЗ, защото се вижда по-ясно и по-добре. В по-напреднала бременност вече се използва коремен УЗ, защото и плода вече е по-голям. Лекар ми е казвал, че дори и в напреднала бременност вагин. УЗ не е  проблем, стига да се използва внимателно.
Сподели опасенията си с доктора и поискай съвет, все пак никой няма право да те насилва, ако ти не си съгласна
Късмет и дано всичко да се развива добре! Praynig Praynig Hug

 Peace   Hug  Praynig

# 34
  • Мнения: 236
Who_cares, не се притеснявай от вагиналния ехограф. Аз изживях същото като теб, само че отлепянето ми беше доста гадничко, пих по-силни хормони от Дуфастон, биха ми и Прегнил, лежах и доста време в болница. Преглеждаха ме единствено и само на вагинален ехограф. Сега съм вече в 23 седмица и всички прокървявания, които не спряха докато не влязох в 4 месец, ги забравих вече и нямам дори и бяло течение. А се бях настроила , че едва ли не ще изкарам цялата си бременност в болницата.
 
Не се притеснявай за ехографа, все пак лекарите знаят какво правят. По-важно е да си оптимист, да се пазиш и да си почиваш повечко.
Успех и стискам палци всичко да е наред и да се успокоиш.

# 35
  • Мнения: 28
Може ли да попитам за какво зацапване става въпрос, защото и аз имам някакво( не кръв), нещо като бяло течение само че е по тъмно. Взимаха ми влагалищен секрет и няма нищо, а пък АГ-то нищо не ми каза относно това newsm78

# 36
  • Мнения: 236
ми моето беше като бяло течение ама в цвят тъмна охра. Не можеше да се каже, че е засъхнала кръв, ама си беше тъмничко ,макар и понякога в отделни дни да менеше цвета си. Общо на ден имах колкото 1 метално лечве, понякога малко повече. Направиха ми изследвания, отлепянето ми го откриха с вагиналния ехограф. От приятелки и познати съм чувала, че е нормално да имаш някакво по-тмно течение, не точно бяло, а бежово. Щом в АГ не са ти казали, че имаш проблем, най-вероятно е просто от хормоните.
Бременността е голяма промяна за организма, все пак:)

# 37
  • Мнения: 826
Вагиналния ехограф е безвреден до колкото знам. А и до 10-11та седмица бебо най-добресе вижда с него. Не се притеснявай Simple Smile

# 38
  • Мнения: 432
О мила,ако знаеш как ме преглеждаха в Майчин дом София като лежах за задържане в началото на бремеността #Cussing out
Ум да ти зайде.
Ровичкане с ръка......това ехограф е галене с перце.
Много лоши спомени имам.......меко казано.Това са изроди,специално Попиванова...жена звяр.
Тя не се държи като човек.
И в момента на прегледа свинята казваше с надсмешка:"Ааааа,сигурна ли си че го искаш,а?"
Това е подсъдно.
Толкова съм плакала,толково много.......Нямам думи.
Никога няма да забравя този звяр...
Не се тревожи Heart Eyes
Желая ти лека и безпроблемна бременност и здраво бебенце  bouquet

Звучи гадно! Нали не си ходила втори път там?! Все пак на първо място бременната трябва да е спокойна!

# 39
  • Мнения: 207
Ако нещо те притеснява имаш право да откажеш. Цялата ми бременност до 8-ми месец мина без вагинални прегледи и вагинални ехографи.  Peace

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Не се притеснявай, аз бях със силно кървене и  ме гледаха само с вагинален .Едва ли щяха да го правят ако е опасно

# 41
  • Мнения: 489
Всеки път ме преглежда първо с ръка (големина и разположение на матката) и после с вагинален ехограф. До 14-та г.с. беше така, ходила съм на 7-8 прегледа през това време. Няма нищо притеснително или опасно!

# 42
  • София
  • Мнения: 978
Вагиналният накраяник просто се вкарва леко във влагалището, той не се бута навътре, не ти натиска шийката, за да има някакъв проблем. То ако от това те е страх, какво остава за секса....

Напьлно подкрепям това мнение.

# 43
  • Мнения: 1 509
Бременна съм в 14 седмица и до сега са ме гледали и на двата.Но само на вагиналния чух сърцето на бебчо/в 8.5г.с./ Heart Eyes.Утре съм на преглед отново и сигурно пак на вагинален.Ще гледат сърцето,бъбреци,гръбнака,коремна сянка и мозъчето.
Само информативно/нямам нищо против,коремният но с другият съм по спокойна/на момиче в 16 г.с. откриха на бебето Спина бифида,при коремен преглед 2дни преди това "всичко е било наред"Ще питам утре доки дали няма някъква опасност,но да се надяваме че знае какво прави

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не са ме преглеждали с ръка

Общи условия

Активация на акаунт