трябва ли да ме прегледат така?

  • 3 062
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Привет и много благодаря на всички,които ми отговориха в предишната тема Simple Smile!Имах зацапване няколко дни,биха ми Но Шпа като инжекции и пих Дуфастон.Сега нямам оплаквания и във вторник съм на преглед.Това което ме притеснява са думите на сестра ми,че не било хубаво да се преглеждат бременните с вагинален ехограф-можело да има някакви негативни последици за плода,особено при зацапване като моето,а лекарката предния път ме прегледа точно по този начин и незнам дали и този път ще ем прегледа така.Това ми е първа бременност(тази седмица приключвам втория месец) и много неща не са ми ясни Sad,затова много ще се радвам ако някой сподели опита си с мен,особено за разликата между двата ехографа,докога може да се преглежда с вагиналния и има ли изобщо за какво да се притеснявам?

# 1
  • Мнения: 1 596
О мила,ако знаеш как ме преглеждаха в Майчин дом София като лежах за задържане в началото на бремеността #Cussing out
Ум да ти зайде.
Ровичкане с ръка......това ехограф е галене с перце.
Много лоши спомени имам.......меко казано.Това са изроди,специално Попиванова...жена звяр.
Тя не се държи като човек.
И в момента на прегледа свинята казваше с надсмешка:"Ааааа,сигурна ли си че го искаш,а?"
Това е подсъдно.
Толкова съм плакала,толково много.......Нямам думи.
Никога няма да забравя този звяр...
Не се тревожи Heart Eyes
Желая ти лека и безпроблемна бременност и здраво бебенце  bouquet

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 19:48 от mamma_mia

# 2
  • Мнения: 263
Нормално е спокойно, след 12 седмица вече е не е препоръчително Peace

Ако ще си говорим и за груби изроди "лекари - Младенчев от Шейново - щях да родя след негов преглед 1 месец по - рано #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Ама да не плашим момичето, има си тема за това Naughty

# 3
  • Мнения: 645
не се притеснявай и аз имах зацапване в 10 г. седмица прегледаха ме с ръка при приемането ми в болницата и на другият ден ме гледаха с вагинален ехограф,не се притеснявай излишно успех и лека бременност Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 773
Мен дори ме преглеждаха и с ръка. Не знам вече кое е правилно и кое не.

# 5
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
     До 12 седмица със сигурност ме преглеждаха с вагинален ехограф,след това вече не.Мен също ме беше страх и мрънках на докторите,ужким внимаваха ама.....рискове според мен винаги си има.Успех,лека бременност и здраво бебче  на финала Peace

# 6
  • Мнения: 9 973
препоръчително е до 3м. преглед с вагинален ехограф

# 7
  • Мнения: 544
Не се притеснявай, няма нищо вредно за бебето при ехографския преглед. То до 12 седмица по друг начин не може да се види плода, защото е рано за през корема. Само прегледа с ръка може да е опасен ако не се внимава.
Желая ти безпроблемна бременност!

# 8
  • Мнения: 9 814
Не се притеснявай, няма нищо вредно за бебето при ехографския преглед. То до 12 седмица по друг начин не може да се види плода, защото е рано за през корема. Само прегледа с ръка може да е опасен ако не се внимава.
Желая ти безпроблемна бременност!

Всъщност бременност и преди 12 г.с.  може да се установи с коремен ехограф и двете ми бременности са открити по този начин. Сърдечната дейност на плода е трудно да бъде установена с коремен ехограф и за това се предпочита вагиналният. И наистина до 12 г.с. с него може да се установи повече и по-точно.

# 9
  • Мнения: 1 554
мен ме гледаха с нормален видеозон,не са ми бъркали свагинални Naughty

# 10
  • Мнения: 552
Аз бях с отлепен хорион до 16 г.с...кървях дотогава и следящия бременността ми ме преглеждаше с вагинален PeaceНе е проблем Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 742
Не се притеснявай,то бебето е на сигурно място.Не може да му се навреди с вагинален ехограф.

# 12
  • Мнения: 594
Всъщност бременност и преди 12 г.с.  може да се установи с коремен ехограф... Сърдечната дейност на плода е трудно да бъде установена с коремен ехограф и за това се предпочита вагиналният. И наистина до 12 г.с. с него може да се установи повече и по-точно.

Точно това ми обясни и на мен моят гинеколог, когато хдих на първи преглед за установяване на бременност.  Peace

# 13
  • BG
  • Мнения: 1 900
До 3ти месец може с вагинален ехограф.

# 14
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
И мен ме гледаха с вагинален до 3 месец, казват че е напълно безопасно. Въпреки, че миналата година имах кървене, което се засили след такъв преглед, предполагам че не е бил той причината и лекарите знаят какво правят.

Общи условия

Активация на акаунт