за съхненето на бебешките дрешки

  • 2 968
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 091
До сега никога не съм простирала бебешките дрехи навън, винаги са в стаята. Мухъл не съм забелязала, но ние нямаме pvc дограма, така че това не ме вълнува.

мухъл се появява и при най-обикновенната дървена дограма.....не само при пвц и алуминиеви....така, че може и да те завълнува - дано не ест....

# 31
  • Мнения: 11 003
Пера на центрофуга и простирам на сушило в стаята, което е или в хола, или в спалнята. Досега вкъщи не е имало мухъл.

# 32
  • Мнения: 512
Простирала съм в детската стая и не мисля, че съм навредила с нещо на децата.  hang
Зимата дори включваме овлажнител, заради изключително "сухият" въздух. Отопляваме се с климатици.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Като беше бебе ги простирах в хола под климатика, той си стоеше в спалнята.Сега пускам центрофуга на 1000 оборота и първия ден стоят на терсата, след това пак ги прибирам в хола под климатика да доизсъхнат.

# 34
  • Мнения: 102
Когато времето не позволява(живея в къща и простирам на двора) суша на сушилника в стаята където спи детето.Не мисля че по този начин ще навредя на детето.Ние се отопляваме с парно което страшно изсушава въздуха,и по препоръка на педито за да повиша влажността си слагам метална купичка с вода върху радиатора.Така че за прането въобще не се и замислям

# 35
  • Earth
  • Мнения: 1 952
2 пъти пускам центрофугата на 1000 .  Peace

# 36
  • Мнения: 31 167
Не се сушат дрехи в стая където се спи, защото има много млага и се зазвиват плесени,а оттам може да се причини някаква алергия.

# 37
  • Мнения: 1 734
В никакъв случай не можеш да ги сушиш в стаята на бебето.
Купи си сушилня.
Или повече дрехи - и сушене вън.
При бебето - не. Едва ли то е най- неважното в ситуацията... и едва ли искаш да се сблъскаш с дете с хроничен бронхит - дори и с най- изсъхналите дрешки.

Напълно съм съгласна, не мисля че стаята на бебето е най-добрия избор за сушене на дрехи. Колкото и да е малък апартамента има и други помещения  Naughty

# 38
  • Мнения: 438
Аз пък съм чела, че сушенето на дрешки в стаята, където спи бебето е идеален вариант за овлажняване на въздуха.
Сушила съм ги там и проблеми не сме имали  - нито с поява на мухъл, нито със здравето на детето.
Въздухът не трябва да е прекъалено влажен, но също не трябва и да е сух.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Суша ги в стаята/под климатика/.

# 40
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
Цитат
Напълно съм съгласна, не мисля че стаята на бебето е най-добрия избор за сушене на дрехи. Колкото и да е малък апартамента има и други помещения 
- е, не всички разполагаме с други помещения, просто понякога човек няма голям избор. Ако авторката на постинга имаше голям избор, нямаше да си чешем езиците тук.
Интересно ми е как за стаята на бебе непрекъснато препоръчват разни овлажнители, особено при наличие на отоплителни тела, а дрешки не могат да се сушат? Обичайно въздухът в повечето апартаменти е доста сух през зимата и има нужда от овлажняване. Също така никога не съм виждала поява на мухъл и плесен в помещение, само защото там се сушат дрехи. За алергиите също не виждам смисъл да се говори наизуст.
Бих посъветвала авторката да си купи стаен термометър, който измерва и влажността на въздуха в помещението, така поне ще е спокойна, че не е постигнала "ефекта на тропическа гора" в стаята, в която е детето. На пазара има и уреди които изсушават въздуха, така че не е проблем да се постигне баланс в това отношение. Ако пък има местенце в жилището за сушилня - още по-добре! Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 5 079
Зимата винаги съм ги мятала на парното, за да съхнат по - бързо и да овлажняват въздуха в стаята.

# 42
  • Мнения: 493
Никога не съм ги сушала в стаята на бебчо и не бих го направила.

# 43
  • Мнения: 117
Много зависи от самото жилище. При нас прозорците са направо мокри, независимо от дограмата, години се опитвам да намаля влажността в стаята в която спим. Миналата зима суших в хола, защото навън просто смърди, резултата март мухлясаха всички стаи (апартамента е преходен), включително и южната, която беше постоянно топла и огрявана от слънцето, а мухала се маха доста трудно. Затова сега ще взема сушилня.
 Най добре е да съобразиш влажността в помещението. След като четох темата, вече имам съмнение че влажността е една от причините всяка хрема на сина ми да минава в бронхит.

# 44
  • София
  • Мнения: 44 091
Има едни уреди за отнемане на влажността от помещенията...може да пробвате....

Общи условия

Активация на акаунт