Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 15
  • София
Лови-татко, това е едно добро предложение  Peace Дано наистина срещне подкрепа и от директорите за да бъде реализирано.

Вчера не можах да дойда, защото малкия ми рожденик падна лошо и изкарахме един ден в изследвания в пирогов. Ужасно съжалявам, мъжа ми дойде да гледа децата, а аз бях готова за излизане  Confused

Ще чакам протокола от срещата.

# 16
Между другото - кои бяха двете нови мами в групата? Предполагам, че бяха майки, но не съм сигурна. Другите малко или много се познаваме вече.

Хубаво е че родителите ставаме повечко. Desi_g липсваше с бебо, но предполагам че е почнала работа и и е по-трудно. И Blanc ми липсваше.

# 17
Да, щях да ги питам след срещата, но забравих, а и докато питам нещо г-н Джонев, те си бяха тръгнали.

# 18
Lovi - татко.
Ако не бъде записано детето, отпада от класиранията. Значи то не се е нуждаело толкова много от ДГ.
По този начин ще се намалят запушванията на входовете на ДГ, безкрайните класирания, натоварването от кандидатсващи във всяка ДГ ще намалее.

Едно от най-разумните предложения срещу което наистина не виждам какви аргументи може да се изкарат.  Peace Специално за това предложение ще следя с най-голям интерес какво ще отговорят от Общината.

# 19
  • Sofia
И още нещо: Има родители, които държат местата в детските градини, а децата им Не посещават. По правилник директорите са длъжни да ги изключват, ако нямат представен медицински документ и отсъстват повече от 1 месец. Има директори, които са го направили - но със сигурност и такива, които не са.
PeaceИ аз се чудя защо не ги изключват?
И аз това се чудя newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
А има много такива, особено в яслените групи  Rolling Eyes

Вчера една мама сподели,че в близката до нас ясла ходят само 5-6 деца в групата. И това редовно..
Нямам думи просто..
Но..ако си плащат месечните такси.. могат с години да си "пазят" местата.. докато ние чакаме по "опашките".. Това устройва и персонала на яслите и родителите на децата които ходят и които не ходят..
.. Да му мислят реалните нуждаещи се..

Да. И аз бих го направила. Съвсем на скоро го препоръчах на своя близка приятелка. Защо не? Те са пробили, за момента имат друг вариант - но ще го имат ли и след месец, два, три? А догодина, когато със сигурност ще искат да пуснат детето в градина? Защо трябва да се борят още един път с тази безумна система, когато веднъж са я победили? Много по- лесно е - също като вас - да се примирят и да започнат - също като вас - искрено да играят по правилата на общината и директорКите... и изобщо персонала на градините. Защо ги обвинявате? Вие правите същото. Улеснявате приемането на измислени правила, които изобщо няма да удовлетворят нито нуждите ви, нито чувството ви за справедливост. Обаче... така е по- лесно. И "възможно". Същото важи и за тези хора, не ги обвинявайте.

Ако приятелката ми, която в момента ще заеме "фалшиво" едно място се откаже, така че на това място да бъде прието някое от вашите деца, но след 3 месеца бабата - майката на приятелката ми, която, впрочем, не е в първа младост, реши, че не може повече да гледа бебе по цял ден... или баща й престане да е в състояние да шофира - тази от вас, чието дете е заело освободеното място, ще си го прибере ли обратно в къщи, за да може "победилото" дете да си вземе обратно законната плячка?

# 20
Абе какви са тия глупости за местожителството значи ако аз не съм по лична карта в София нямам никакъв шанс да запиша детето си тук така ли, макара че самия той е роден тук и аз живея от 5 години в София? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 21
  • София
Lovi - татко.
Вчера на работната група предложих една идея, която искам да споделя и с Вас.

Всеки има право да избира градините в които ще кандидатства. Съответно първите три ще му носят и повече точки. Значи това са най-предпочитаните градини като местоположение и като персонал.
Системата извършва класирането и ако детето е класирано в някоя от тези избрани от родителя
градини задължително трябва да се запише. На по-късен етап, ако имат желание родителите, те могат да използват опцията преместване.
Ако не бъде записано детето, отпада от класиранията. Значи то не се е нуждаело толкова много от ДГ.
По този начин ще се намалят запушванията на входовете на ДГ, безкрайните класирания, натоварването от кандидатсващи във всяка ДГ ще намалее.

Подкрепям напълно и аз това предложение, надявам се да го приемат  Peace

# 22
  • Sofia
Абе какви са тия глупости за местожителството значи ако аз не съм по лична карта в София нямам никакъв шанс да запиша детето си тук така ли, макара че самия той е роден тук и аз живея от 5 години в София? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

Ти не разбра ли?
Идеята е да се подпомогнат
1) ДБ - като си сменяш всички документи всяка година, по 30 лв. ...
2) Изплащащите ипотечни заеми за сметка на плащащите наем - така се подпомагат банките за сметка на частните лица - наемодатели. Понеже, разбира се, е абсурдно - и практически невъзможно - да сменяш градината на децата си всяка година, а е напълно вероятно - уви - да сменяш жилището си, когато живееш под наем, дори по- често... и като не можеш да избереш ДГ близо до работното място - принуждават те да пристъпиш към вариант ипотека. Защото, дайте да не се лъжем, младите семейства, които притежават собствено жилище, напълно изплатено, и търсещи вариант общинско ДЗ за децата си, не са особено много.

# 23

По закон трябва да имаш поне настояща адресна регистрация там където живееш. Ако живееш в София трябва да имаш поне едно от двете - постоянен или настоящ адрес. Как иначе ще покажеш че си жител в общината и имаш право да ползваш общинска услуга?

А това къде е родено детето, според мен не доказва нищо. Когато се роди малката, в Майчин дом, от десетина майки на етажа, само две бяхме от София. Другите бяха дошли по медицински причини от цялата страна.

# 24
  • Sofia
Ели (Hrisa) , настоящия адрес не се отразява в ЛК. И докато сме на темата (наистина не знам как е) - къде изобщо се отразява? Навремето се носеше една "присъствена" книга на блока / кооперацията в тогавашната милиция...  newsm78 Ама това го отмениха още с "настъпването на демокрацията" - а сега как е? Много моля, ако някой наистина знае, да ме светне.

# 25

По закон трябва да имаш поне настояща адресна регистрация там където живееш. Ако живееш в София трябва да имаш поне едно от двете - постоянен или настоящ адрес. Как иначе ще покажеш че си жител в общината и имаш право да ползваш общинска услуга?

А това къде е родено детето, според мен не доказва нищо. Когато се роди малката, в Майчин дом, от десетина майки на етажа, само две бяхме от София. Другите бяха дошли по медицински причини от цялата страна.

е добре де аз го имам онова листче в което пише че постоянния ми адрес е в София но тук мисля че става въпрос за документ за самоличност.

# 26
Ели (Hrisa) , настоящия адрес не се отразява в ЛК. И докато сме на темата (наистина не знам как е) - къде изобщо се отразява? Навремето се носеше една "присъствена" книга на блока / кооперацията в тогавашната милиция...  newsm78 Ама това го отмениха още с "настъпването на демокрацията" - а сега как е? Много моля, ако някой наистина знае, да ме светне.
Сега се доказва с едно жълто листче от общината, ако не се лъжа.

# 27

е добре де аз го имам онова листче в което пише че постоянния ми адрес е в София но тук мисля че става въпрос за документ за самоличност.

На онова листче е посочен "настоящият адрес", "постоянният адрес " е в ЛК , но това няма значение в случая, щом като имаш настоящ на територията на общината.
katiABV,  настоящият адрес се отразява с общината, дирекция ГРАО, там ти издават (поне преди време така беше) жълто листче и въвеждат тази информация в базата данни. Така в общи линии  удостоверяваш сегашното си местонахождение.

Детето обикновено се води, че живее заедно с майката ( на настоящ и постоянен адрес).

# 28
 Peace

# 29
  • Sofia

katiABV,  настоящият адрес се отразява с общината, дирекция ГРАО, там ти издават (поне преди време така беше) жълто листче и въвеждат тази информация в базата данни. Така в общи линии удостоверяваш сегашното си местонахождение.

Хубаво де, служба ГРАО - ама с какво да удостоверя къде живея, че да ми го издадат? Причината да ме интересува няма особено отношение към ДЗ, надявам се, че не спамя много темата с тези въпроси... може пък на някой друг да послужи информацията "по предназначение". Нотариален акт ли трябва да нося, що ли?..  newsm78

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт