Лигавенето при децата

  • 4 913
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 421
Какво точно разбирате под "лигавене"? "Тръшкането" ми е ясно, минахме през такъв период някъде между 2 години и половина и 3, обаче така и не знам какво точно се има предвид под "лигавене"  Blush

Обяснението на моя син.

Събужда се онази сутрин и от леглото вика - Обичайте ме, Обичайте ме! Влизам и казвам - ама ние те обичаме мамо!
Не бе мамо! Това е ОбЛичайте ме на лигаво!



# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Моята дъщеря пък е обратният вариант.
Когато е на обществени места и/или на гости седи мирна и кротка и винаги всички казват "аууу какво добро дете".
Елате да я видите обаче у дома, не се издържа- все нещо недоволства, все нещо не й харесва...


И моята е същата - специалистка по създаване на добро впечатление.

# 17
  • Мнения: 9 814
Когато поведението на детето нарочно провокира родителите, когато детето целенасочено пред непознати и не само прави разни "маймунджалъци", държи се невъзпитано, не признава отговорът "НЕ", тръшка се за най-малкото нещо.....
Това е лично моето мнение.

# 18
Много ви благодаря за отговорите. Успокоих се, че не е единствената.
Под лигавене разбирам, да не си играе кротко и мирно, а да се прави на интересна, слага играчки там където нетрябва, вика, горори силно,
иска да сяда у мен, да пие от маята чаша като има своя, пречи на разговора, въргаля се по земята и всичко друго каквото се сетите.

# 19
  • Мнения: 2 839
И аз нещо не го разбирам това "лигавене". Някаква разговорна форма, която обобщава твърде много модели на поведение, все неприемливи за родителите, но предизвикани от най различни по вид фактори.
Иначе дъщеря ми се лигаваше когато вадеше зъби, налагаше се да ходи постоянно с лигав. Синът ми не се е лигавил.

# 20
  • Мнения: 2 448
Хах, нямахме предвид да му текат лигите.  Laughing Определено за разговорната форма става дума.  Laughing

# 21
  • Мнения: 17 407
 Не се заяждам, ама не съм очакавала да я докараме дотам, да се налага да се пишат дефиниции за лигавене.
Франческа не ви казва нищо ново, сигурна съм. Laughing

# 22
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Нормално е да се лигави едно дете. Та кога иначе ще си покаже всичките магарии Laughing

Засега само говоря, обяснявам как трябва да се държи/говори и прочие неща. Не знам какво му остава като информация.
С викове и крясъци не става при него.

# 23
  • Мнения: 544
Mдаа , нашият батко също на 4г., доста се лигави на обществени места , доста сме се поизлагали....
В магазини също не обича да ходи или по скоро му е интересно да се завира по дрехите, пипа, дърпа, като малко по-малък и по земята се търкаляше....
Общо взето не се карам, ако не разбере от дума съм принудена да го хваня за ръката и изкарам  навън, обикновенно  всички чуват защото реве с глас, след това пак обяснявам, следва извинение и обещание, че повече така няма да се прави....И така до следващият път.... ooooh!

Това все едно аз съм го писала.  Laughing

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

А иначе е нормално децата да се лигавят сред непознати хора, нали трябва да си покажат магариите.
И какво по-добро от това като имат и публика.
Peace Така е. Почти всяко дете използва тези моменти за изява.

# 25
  • Мнения: 958
Не се заяждам, ама не съм очакавала да я докараме дотам, да се налага да се пишат дефиниции за лигавене.
Франческа не ви казва нищо ново, сигурна съм. Laughing
Ще ти кажа, аз защо питам.
Защото явно всеки човек, има различна представа за "лигавене". Баба ми, която ме е гледала, казваше, че се лигавя като я гушках и целувах. Тя възпитаваше по метода "дете се целува само докато спи"
Аз съм много щаслива, дъщеря ми когато идва да ме целува, или ме гушка, или се глези,бяга от баща си идва в мен, независимо какво правя, оставям го и се гушкаме, и ми е приятно.
Лигавене за мен не е като тръшкане, или правене на инат.
Лигавене също е, да правиш нещо което много добре знаеш, че е забранено, пред непознати, само защото тогава мама няма как да ти направи забележка, или пък това е манипулация  newsm78
Та затова питам, разтегливо понятие е лигавенето.  Peace

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
Случва се и при дъшеря ми.Слава богу я издържам и държа и другите около мен да не я обиждат като я наричат лигла.Разговаряме,но за мен е нормално да се "лигави" от време на време.Все пак е дете.

# 27
  • Мнения: 145
Ох, не знам лигавим ли се или не?

# 28
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 926
Не се заяждам, ама не съм очакавала да я докараме дотам, да се налага да се пишат дефиниции за лигавене.
Франческа не ви казва нищо ново, сигурна съм. Laughing


И аз не се заяждам, ама аз "лигавене" за децата си използвам само като им текат лиги. Иначе има тръшкане,  има реване,  има неслушане, има беснеене и т.н. и т.н. все различни една от друга форми на поведение, които могат да бъдат  предизвикани от още по-разнообразни причини. 

Иначе от скука и липса на внимание, децата сами си разнообраяват и си намират начини да привлекат интерес. Като че ли това тук се разбира под "лигавене".

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 12:11 от Че Ка

# 29
  • София
  • Мнения: 1 057
Когато се стигне до такова положение, обикновено го гушкам и му казвам, че е голям глезльо. Следват малко целувки и обяснения, от сорта: "знам, че ти е скучно, но след малко си тръгваме и ще идем да играеш някъде..." или "виждам, че ти е скучно, постой още пет минути..."
Засега нямам проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт