Проблем: майка ми срещу свекърва ми

  • 4 817
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 958
Claudia_Spensar, извинявай, ама и на мен ми стана, малко жал за майка ти  Hug
Нормално е да ревнува. Все пак, сигурна съм, че и майка ти е страхотен човек. Пък макар и без силикон  Wink
Споделям едно от горните мнения, че може би майка ти е малко разочарована, че отдаваш толкова на материалните неща и външният вид. Пък и за да добием представа, че свекърва ти е страхотен човек, по-ценно щеше да е да изброиш, духовните и качества, не толкова външният и вид.
Аз винаги бих подкрепила майка във всичко. Свекърва ми също е много свястна жена, но никога не бих и се предоверила.
Човек може да бъде оценен в кризистни ситуации, а не когато всичко върви по мед и масло.
Винаги си имам едно на ум за свеки.
А мама, може да ме критикува, може да се караме, може да се обиждаме, но това е мама, тя винаги ще ми прости и грешките и обидите.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Стига де! Само на мен ли ми се вижда детинско поведението на майката!?
Не мога да си представя, че моята майка би ме изревнувала от някаква си силиконена наконтена мадама. ooooh! Та тя ми е майка и никой, и нищо не биха могли да я заменят в сърцето ми, това тя много добре го знае. Така че си мисля, че отношенията с майка не са били достатъчно близки и открити много преди случката. Демострирането на възхищение към един напълно чужд човек, е отключило огорчението в майката. Тя обаче, като зряла и разумна жена не е трябвало да го изразява по точно този начин.
Подкрепям съветите на момичетата да звъннеш на майка си, да и се извиниш и да кажеш колко много я обичаш и се гордееш с нея. Никога не е излишно да стоплиш сърцето и.  bouquet

# 17
  • софия
  • Мнения: 2 140
За да се почувства така огорчена майка ти, сигурно не е случайно! NaughtyМного често нараняваме най-близките ни хора без да го осъзнаваме.Мисля,че несъзнателно си го направила,но наистина си я пренебрегвала.А сега търсиш вината в нея.

# 18
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
На мен детинско ми се вижда повече поведението на дъщерята,
от кога силикона,бездействието и миткането по кафета  са "качества" достойни за възхищение... newsm78
Нека да кажа,че и аз съм в същата ситуация,свекърва ми е прекастна и имаме страхотни взаимотношения,също имат добър и голям семеен бизнес,също мога  да чакам на мъжът си и да си пием кафенца по цял ден със свеки,да ама за мен това не е нормално,още повече,че идвам също от състоятелно семейство,но за сметка на това съм възпитана да не завися от мъжът си и да работя наравно с него...Още повече,че с майка ми никога,ама никога не сме се разбирали,просто говорим на различни езици с нея,но  хубава лоша,с пари без пари,това си е моята майка и никоя,ако ще и най-прекрастната свеки на света неможе да ме накара да я пренебрегна,какво остава да говоря за чужд човек с възхищение пред нея...не те разбирам момиче,държиш като човек,който просто се е стремял към стандарт постигнат изведнъж в случая брака ти,не казвам,че е лошо,но и не е много лицеприятен начина ти на отношение към най-близкият ти човек,майка ти не е виновна и си мисля,че и дължиш извинение...

# 19
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Още докато четох ми стана ясно откъде идва проблемът. Описала си свекито с нотка на възхищение - силикон, много добре потдържана, с добър бизнес и на всичкото отгоре и стахотна като човек, а за мама  спомена само , че е една обикновена женица. Майка ти много ясно е усетила въодушевението с което говориш, но не за нея самата, а за другата -майката на мъжа ти!!! Тя може би се чувства изместена и това отприщва нейната майчинска ревност смесена с яд и огорчение.


И аз ако бях на мястото на майка ти, щеше да ми стане много болно  Confused. Да се чувам всеки ден с детето си, и то да ми говори все колко е по- по- свеки... а аз да съм "обикновената женица".. да споделя с нея неща, за които никога не сме говорили като майка с детето си...

Не знам, може би когато ти самата имаш дете, което ти пожелавам Hug, ще усетиш най-добре това, което изпитва майка ти.

И не знам дали, възхищавайки се толкова на някого, не губиш идентичността си, това, което си била цял живот.. и което може би е усетила майка ти.  Thinking

# 20
  • Мнения: 2 657

И мен Mr. Green
Благородно ти завиждам,че си случила на свекърва Peace

# 21
  • Мнения: 2 957
Ако наистина си добре материално, защо не помогнеш на майка си по някакъв начин , за да се почувства и тя "по жена" - може би се е чувствала неудобно от външния си вид /не като на свеки/ и от твоето преклонение по свеки. Не се залъгвай, че при една криза с мъжа ти свеки ще застане на твоя страна - тогава ще защитава своето дете. А майка ти винаги ще те приеме, каквато и да си .

# 22
  • София
  • Мнения: 10 325
Не се залъгвай, че при една криза с мъжа ти свеки ще застане на твоя страна - тогава ще защитава своето дете. А майка ти винаги ще те приеме, каквато и да си .
Peace
Знам само за един обратен случай, но там историята беше много жестока. Синът системно пербиваше жена си и децата и когато жената го уби при самозащита, неочаквано свекървата застана на нейна страна.

# 23
  • Мнения: 256
бъръльо-бъръльо, не плаши така, че човек може да се откаже от желанието си да убие мъжа си, щом ще загуби и свекървата с него  hahaha hahaha hahaha

# 24
  • Мнения: 17 986
 на мен ми стана мъчно за майка ти- някак си си я представих на въпросния рожедн ден, обградена от хора не от нейната черга, а ти си клюкарстваш със  свеки, защото имате повече общи теми...
Моля те, пиши когато се появи един бебчо, коя ще е до теб- обикновената или силиконовата мама? Мисля, че и ти сама се сещаш

# 25
  • Мнения: 1 062
Аз мисля, че грешката е в теб. Съжалявам, но според мен си постъпила така, че майка ти се е почувствала изолирана. Чудесно е, че се разбираш със свекърва си, но дори и от поста ти личи възхищението, което изпитваш към нея, и съответно отношението и възприемането на собствената си майка, като "обикновенна женица". Ако майка ти го е почувствала, а то сигурно е така, нормално е да и домъчнее. А, ако и си показала, че имаш много повече теми на разговор със свекървата, е няма какво да се чудиш. Обади се на майка си, кажи и че я обичаш. Отидете някъде заедно, само двете и не възхвалявай прекалено свекървата. Когато се обадиш на майка си по телефона, не и говори постоянно за нея, а и споделяй, това което прецениш, че можеш, като наблягаш на това, че искаш да споделиш нещо с нея. Покажи и, че всъщност, майка ти е значима, важна за теб и имаш нужда от нея.

# 26
  • Мнения: 0
Ама вижте сега няма нищо лошо да се възхищаваш от някой, но не трябва да го натрапваш на останалите. Особено в случая. Авторката може да продължава да боготвори колкото си иска свеки, но никак няма да е лошо да престане да го показва пред мама.

Последна редакция: чт, 30 окт 2008, 20:35 от Perla72

# 27
  • Мнения: 94
Мацки, първо да кажа, че не се възхищавам на свекърва ми, не й се кланям и т.н.
Просто много си праснахме с нея и си допаднах ме. Това за външния вид го казах просто, защото си мисля, че майка ми може да я е яд. Колкото до силикона и аз имам.
Другото нещо което е майка ми няма разходи или иначе казано всичките пари, които изкарва са си за нея, баща ми плаща разходи по апартамента и т.н.
Естествено винаги бих и помогнала с пари и т.н. когато ходя при тях пълня хладилника, купувам и дрехи, парфюми и т.н. никога не бих оставила родителите си Peace
Имам чувството, че майка ми я е яд, че съм се сближила до такава степен със свекърва ми и че се разбираме. С две думи - ревнува, което за мен е глупаво...

# 28
  • Мнения: 6 604
Извинявай,ама с тези изрази"сигурно я е яд" Shocked #Crazy Shocked
Става въпрос за майка ти,мила,не за приятелката ти, с която си пиете кафето.
Не искам да се заяждам,ама как може да говориш така за майка си. Вярно е ,че някои "майки" заслужават и още по-"мили" думи,но от това,което си споделила за нея,не мисля,че тя е от тях.
П.С. Кой ти плати силикона(просто съм любопитна) и защо си го сложи?

# 29
  • Мнения: 94
Силикона ми е го е сложил мъжа ми..преди доста време/не съм го сложила, защото свекърва ми има!/
А иначе сложих си го поради 2 причини:
1.не ми е бил излишен
2.мъж ми харесва жени с голям бюст

Общи условия

Активация на акаунт