Списък за раждане в Окръжна болница- Варна- някой знае ли????

  • 10 667
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 365
Здравейте мами, предстои ми раждане (нормално поне засега) в окръжна болница- варна и много ме интересува какво трябва да нося... Ходих в родилното, обаче за мой късмет нямаше изваден списък. Тъй като вече съм в 9 месец изобщо не ми се рискува да припна към родилното с празна торбичка  Embarassed  Затова ако някой знае какво трябва да се вземе за майката и бебето, моля да сподели, ще съм мнооого благодарна!!!!

# 1
  • Мнения: 78
Здравей мила, ще ти пиша каквото си спомням.
За мама-нощни превръзки или лиглин-ако раждаш нормолно ще кървиш след това и ще ти трябва.На мен ми беше по удобно с лиглин; еднократни подложки-за леглото,като кървиш да не се цапат чаршафите.По принцип в аптеките знаят за какво става въпрос.Т.хартия,чехли,джапанки,поне две ношници,ако искаш чаршафи,зарядно,нещо за четене,монети,че телевизорите в стаите работят само с монети.Четка,паста за зъби,прибори за хранене,чаша,чиния,вода,сок,гащи,чорапи,елек,че може да е хладно,сапун,шампоан,йод-да си правиш йодна вода и да се промиваш след раждането за по-бързо зарастване на шевовете ако имаш такива, а в къщи с тетра.Лична карта,документи от джипито-мисля,че беше лист за хоспитализация-вземи си го предварително.
За бебо - памперси,влажни кърпи,дрехи не защото в окръжна ги повиват,биберон-залъгалка.
Ако нещо има допълнително винаги някой може да ти го донесе,не е такъв проблем.
Обезкосми се предварително, че там ще те направят на нищо.
Дано съм ти била полезна.Сигурно нещо съм забравила, но пиша с бебчо на ръце и мисълта ми нещо не върви.Но и някой друг ще пише и почвай да стягаш куфарите.
Приготви си за изписването дрехите, на бебчо тоалета, за да не се чудят твоите хора какво да ти нося.
Успех и не се притеснявай всичко ще е наред  Grinning

# 2
  • Мнения: 194
Листа за хоспитализация се взима от ЖК PeaceLusiB браво много хубав списък PeaceНямам какво да добавя освен да пожелая на авторката леко раждане и много хубаво бебче  ylinfant

# 3
  • Мнения: 179

За мама-нощни превръзки или лиглин-ако раждаш нормолно ще кървиш след това и ще ти трябва.На мен ми беше по удобно с лиглин; еднократни подложки-за леглото,като кървиш да не се цапат чаршафите.По принцип в аптеките знаят за какво става въпрос.Т.хартия,чехли,джапанки,поне две ношници,ако искаш чаршафи,зарядно,нещо за четене,монети,че телевизорите в стаите работят само с монети.Четка,паста за зъби,прибори за хранене,чаша,чиния,вода,сок,гащи,чорапи,елек,че може да е хладно,сапун,шампоан,йод-да си правиш йодна вода и да се промиваш след раждането за по-бързо зарастване на шевовете ако имаш такива, а в къщи с тетра.Лична карта,документи от джипито-мисля,че беше лист за хоспитализация-вземи си го предварително.
За бебо - памперси,влажни кърпи,дрехи не защото в окръжна ги повиват,биберон-залъгалка.
Ако нещо има допълнително винаги някой може да ти го донесе,не е такъв проблем.
Обезкосми се предварително, че там ще те направят на нищо.
Дано съм ти била полезна.Сигурно нещо съм забравила, но пиша с бебчо на ръце и мисълта ми нещо не върви.Но и някой друг ще пише и почвай да стягаш куфарите.
Приготви си за изписването дрехите, на бебчо тоалета, за да не се чудят твоите хора какво да ти нося.
Успех и не се притеснявай всичко ще е наред  Grinning

Според мен си вземи и камизолки или блузки за бебо защото искат при мен беше така преди почти 7 месеца.Леко раждане здраво и красиво бебче и да се поxвалиш Peace

# 4
  • Мнения: 2 100
Списъка не се намира на вратата на родилното, а като излезеш от асансьора на първата врата в дясно.
Това е списъка залепен на вратата

Приемането на бременни в родилно отделение се извършва по следния ред:

Приемът се осъществява от дежурен лекар и акушерка

1. Попълва се историята на бременността и раждането, заверка в спешен център - първи етаж (регистратура)
2. Бременната попълва информирано съгласие за извършване на необходимите й медицински услуги
3. При приемането всяка бременна представя:
-лична карта
-направление за хоспитализация
-карта за наблюдение на бременността (или друга медицинска документация)
-тоалетни принадлежности
-чехли, нощница, хавлия
-памперси - 10бр., лигнин - 1кг., йод-100мл.
По възможност багажът да бъде в големи найлонови чанти, а не в сакове.



Още трябва да носиш и мокри кърпички за бебето, памперси ще ти трябват още, но таткото ще ти носи когато видиш, че свършват. На раждалите нормално не дават превръзки, карат се. Това е най-необходимото, ако потрябва нещо, акуперките ще ви кажат и съпруга ти ще донесе. Леко раждане  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 365
Много благодаря за отговорите, информацията ми беше много полезна! Още утре започвам да си подреждам нещата и страх несрах..... Embarassed  Praynig  Стискайте ми палциии

# 6
  • Варна
  • Мнения: 188
Привет!
Вземи си 5-6 камизолки, както са казали момичетата преди мен. Повиват децата от кръста надолу. Излишни неща не взимай, ако нещо се наложи ще ти донесат. Списъка, който ти е предоставила LusiB е напълно достатъчен на първо време. Сетих се за подплънки за кърмачки и за помпа за кърма. Аз бях секцио и стимулирах лактацията по този начин.
Леко раждане и здраво бебче! Стискаме палци и после да се похвалиш.  Hug

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 11:33 от Благомира

# 7
някой има ли списъка който дават за самото раждане?в смисъл -абокати упойки и др.,който е задължително да се купят.трябва ми много спешно, за щото сестра ми е на преглед чак на 19.01,а се страхувам че може да я хванат болките по рано.каза ли са й,че тогава ще и го дадът.тя има към 15 дена до термина си,а вече започнаха подготвителните и болки.искам да купим всичко по списъка за да сме готови.моля ако някой го има да ми го изпрати.много ще съм ви благодарна.пишете или тук или на gadalina@abv.bg

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
в смисъл -абокати упойки и др.,който е задължително да се купят

Тези защо трябва да се купуват? Като раждах предния път (в друга болница) не са ми искали такива неща. Shocked

Общи условия

Активация на акаунт