Топене на бибата в мед

  • 3 920
  • 51
  •   1
Отговори
Здравейте, мами! Още преди да забременея се ровя във форума, за да търся отговори за моя проблем със забременяването. Сега вече мога да се радвам на моето слънце. Васко е на 1м и 4 дена и подозирам, че баба му му е давала мед с биберона, въпреки че тя отрече. Какви вреди може да му причини меда в ранна възраст. Благодаря предварително за Вашите мнения.

# 1
  • Мнения: 1 572
брат ми преди 22 години когато нямаше форуми и т.н ей така му топяха бабите бибата в мед и от три месечен почна с алергични гърчове , бронхити , инжекции и болници.
Нищо полезно няма в меда на тази възраст , просто изолирай бабата
естествено от един два пъти няма нищо да му стане но гледай да го спреш, ако е така

# 2
  • Мнения: X
Ето една още топла тема за меда и биберона от другия подфорум.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342488.0

# 3
  • Мнения: 575
Алергиите и т.н. са най-малкото от което може да се страхуваш. Има опасност от Ботулизъм. Защо си оставяш бебето на хора, на които не можеш да имаш доверие Rolling Eyes

# 4
Благодаря за експресните отговори. А нормално ли е като го дохранвам да си плюе част от млякото?

# 5
  • Мнения: 575
Да връща по малко ли имаш предвид, като повръщане? Нормално е.

# 6
Ами не е чак като повръщане, а се стича струйка и си пълни пазвата.

# 7
  • Мнения: 575
Нищо му няма, слагай му лигавник. Да не би да са му много големи дупките и да не смогва с млякото, затова да изтича, или просто си хапва по-мързеливо.

# 8
  • Мнения: 493
Първите 3 месеца,докато си пиеше млякото синът ми,винаги изтичаше от страни и дупките на бибероните си бяха за възрастта му,според мен е нормално.

# 9
  • Мнения: 502
това с бибата с мед не съм си и помисляля да давам, въпреки че са ми казвали да пробвам!

# 10
  • София
  • Мнения: 12 545
Това с меда е такава простотия, че аз лично бих отстранила бабата за известно време. Да си помисли на спокойствие какво дава без да пита.

# 11
  • Мнения: 9 973
 #2gunfire бабата

# 12
  • Мнения: 9
Честно казано това за меда не съм си и помисляла да го правя, добре че и никой вкъщи не е посмял да се противопостави.
Всъщност не знам нищо за алергиите, бутолизма и т.н. свързани с меда, но на мъжа ми(като бебе) са му давали биба с мед, докато не е почнал да отказва да суче, понеже не му е сладко. Така че постепенно са го отказали. Явно не кърмиш, но ми се струва, че му е рано на малкия.

# 13
Кармя все още, но се налага понякога и да се дохранваме. Благодаря на всички за мненията. Не му давам мед, а и баба му се прибра вече в нейната си къща. Сега няма кой да ни нарежда Laughing

# 14
  • Мнения: 1 572
баба му се прибра вече в нейната си къща. Сега няма кой да ни нарежда Laughing

ами ха честито Laughing

Общи условия

Активация на акаунт