Спане по гръб или настрани?

  • 20 293
  • 207
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 508
Чета доста противоречиви мнения на тема как трябва да се поставя да спи новороденото. Звучи ми логично да спи настрани, за да не се задави, но навсякъде чета, че трябва да лежи по гръб заради Синдрома на внезапната смърт. Макар че не знам каква е връзката, може би че може да се задуши, ако се обърне по корем?

Вие как държите бебетата си? Кое смятате за по-правилно?

P.S. Извинявам се, ако е имало такава тема, не можах да открия.

# 1
  • София
  • Мнения: 10 306
Настрани. Синдромът на внезапната детска смърт не го ли свързват със спането по корем, не настрани? И то недоказано? Чисто статистически? Защото причините за него още не са ясни?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 508
http://babyparenting.about.com/cs/sleeping/f/sleepposition.htm


Question: Which Sleep Position Should We Use?

Answer: Studies have revealed that placing a baby to sleep on his back can reduce the incidence of SIDS. For this reason, the American Academy of Pediatrics recommends that all newborn babies be put to sleep on their backs.

This may seem difficult for your child, as many babies seem to fall asleep better when on their stomachs or sides, especially when curled up on a parent's or caregiver's chest. Rest assured that in time your child will get into the habit of falling asleep on his back.

It's important to note that this recommendation is for newborns. Once your child is able to roll over by himself, he will choose the sleeping position that is most comfortable for him.

# 3
  • Мнения: 422
Ема и досега си спи по гръб,но понякога и на 1 страна ама само през деня я оставям така,защото и мен ме страх да не се обърне и....

# 4
  • Мнения: 201
Първите 2-3 месеца аз умишлено слагах Елена да спи настрани точно против задавяне. И както я спожех така спеше. След като започна да обръща сама (на около 4 месеца) започна да спи само по гръб, а сега на 1 година и 10 месеца спи само по корем, аз я обръщам, но тя веднага си ляга както й е удобно Peace

# 5
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз редувах. По гръб и понякога  настрани ( по-рядко )

# 6
  • Мнения: 493
Първите 3-4 месеца го слагах на страни да спи и така си спеше,но след това почна да се върти и до сега си спи само по гръб.

# 7
  • Мнения: 1 336
Слагам го настрани и го подпирам с нещо, за да не може да се обърне. Обикновено заспива след кърмене, а тогава и повръща и ме е страх да не се задави. Ако не повръща много или не е ял скоро може и по гръб.

# 8
  • Мнения: 1 897
В началото го слагах да спи настрани, като редувах лявата с дясната страна.
Откакто започна да се обръща самспи предимно по корем-явно така му е удобно на детето.

# 9
  • Мнения: 178
В началото го слагах настрани,а сега сам се обръща и в по-често спи по гръб.

# 10
  • Мнения: 2 950
Дъщеря ми я слагах да спи настрани, като въртях страните на всяко кърмене. Тя си кротуваше и нямаше претенции. Пробвах същото със синовете, но те плачеха и мрънкаха, докато не ги сложех по гръб. Тогава се успокояваха и заспиваха веднага. Страх ме беше да  не се задавят, но нямах избор.  newsm78

# 11
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Вики първоначално я слагах да спи настрани. Когато навърши 4 месеца, сама започна да се обръща по гръб.  Аз също много се притеснявах, но за нас по-добрата позиция беше настрани, защото Вики много повръщаше  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 4 784
Като новороден, понеже имаше рефлукс и адски много се давеше, го слагах легнал настрани.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Сина ми сам си обръщаше главата на където иска още от новороден.Като го сложех на страни той сам се обръщаше по гръб и си завърташе главичката на където му е удобно, та дори и да исках не можех да го слагам по точно определен начин.

# 14
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми до 4-5 месец спеше по гръб и от тогава спи само по корем Peace

Общи условия

Активация на акаунт