Ще слагате ли противогрипна ваксина?

  • 5 799
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Здравейте,
днес гледах едно предаване, в което разискваха този въпрос - за и против антигрипната ваксина. Изказваха се различни специалисти. Ние миналата година сложихме на нас и децата, но тази година се двоумя - още повече, като чух доводите - против.
Вие какво мислите по въпроса?

# 1
  • Мнения: 14 133
Не, защото не могат предвидят как ще мутират вирусите.  Naughty

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Няма смисъл, защото вирусите мутират много бързо и обикновено това, което се продава като ваксина не служи за нищо  Confused

# 3
  • Мнения: 1 163
Няма да слагам. Една година си сложих на мене и цяла зима боледувах а камо ли да я бия на детето. То така и така е все болно а пък ако и на него му подейства така ваксината ужас.
Категорично съм против.

# 4
  • Мнения: 1 217
Не.Недоверчива съм,страхлива,и освен това лекарката ми казва,че пак боледуват хората,въпреки ваксините.Познавам и хора,които го доказват.

# 5
  • Мнения: 1 763
Не, никога не съм се ваксинирала и не съм боледувала от грип през зимата, само през лятото съм се заразявала с вируса, който е с разстройство и повръщане. Преди да изляза в майчинство в работата ваксинираха безплатно който иска, но много мои ваксинирани колеги се разболяваха.

# 6
  • Мнения: 719
Да, ваксинирах се преди две седмици, засега не забелязвам никакъв страничен ефект. Понеже вече биологичният опит е направен от мен, предстои да се ваксинират мъжа ми и детето ми. Миналата зима и двамата изкараха някакъв страшно неприятен грип, с много дни много висока температура. Мъжът ми даже направи пневмония като усложнение, лежа и в болница. На детето му беше втора зима с грип, така че този сезон ще започнем с профилактика.

# 7
  • Мнения: 2 898
Досега никой вкъщи не беше си слагал.Самата аз не съм убедена в полезността й.Тази година обаче съпругът ми си сложи, тъй като е след сърдечна операция и грипния вирус за него е много опасен. Аз пък прихващам почти всичко около мен, защото работя с деца. Реших да заложа на засилване на имунитета, защото е доста заслабнал.Пия Саменто. За резултати още е рано.

# 8
  • София
  • Мнения: 903
От началото на септември се опитвам да си сложа такава ваксина,но все не мога да уцеля момента, в който да съм здрава. Работя с много хора  всеки ден, детето ми е често болно и аз от 2 месеца съм все или хремава или кашлям, а за да си сложа ваксината трябва да съм здрава.
Миналата година си сложих ваксина и съм много доволна - цяла година ( а не само зимния период) не се разболях нито веднъж - нито грип, нито обикновен вирус дори, а всички около мен не спираха да кашлят и кихат в носа ми. Затова се надявам тази година да успея да си я сложа все пак, преди да е станало късно.

# 9
  • София
  • Мнения: 903
само допълвам, че според мен има значение и вида на ваксината която си слагаш. Аз миналата година си сложих Инфлексал. Познавам хора, които са сложили Ваксигрип, и не бяха доволни. Тази година също съм си купила Инфлексал.

# 10
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Не  Naughty

# 11
  • Мнения: 581
 Не слагам противогрипни ваксини нито на себе си, нито на детето.Фен съм на доброто хранене и на качествени хранителни добавки.

# 12
  • Мнения: 4 784
Против този вид ваксина съм и няма да слагаме. Използваме хранителни добавки за подсилване на имунната система.

# 13
  • Мнения: 7 201
Няма смисъл, защото вирусите мутират много бързо и обикновено това, което се продава като ваксина не служи за нищо  Confused
Peace Така мисля и аз.

# 14
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Твърдо НЕ!

Не е безопасна, не искам да си чукам после главата от възможни негативни последствия.

# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не. Нито на мен, нито на детето противогрипна ваксина.

# 16
  • Разград
  • Мнения: 518
Няма да се ваксинираме  Peace. Професора ми по Фармация казваше "С противогрипна ваксина ще ви мине за 3 дни, а без нея за 5".

# 17
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Никога не съм слагала ваксина нито на себе си, нито на децата. В последните години разбрах, че съм взимала правилно решение - колкото познати около мен се ваксинираха, всички бяха постоянно болни след това. А и самата ваксина хич не е безобидна, доколкото знам. Разчитам на силната храна и витамините.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И за миг не съм си помислила да слагам противогрипна ваксина.

# 19
  • Мнения: 13 512
И за миг не съм си помислила да слагам противогрипна ваксина.
И аз така. Преди 10на години се ваксинирахме  цялото семейство и изкарахме гриповете с най-тежките усложнения. Никога повече никакви ваксини! След катго се информирах по-късно,  спрях да правя и задължителните ваксини на децата си.

# 20
  • Мнения: 5 255
Не, до момента не съм слагала противогрипни ваксини, и занапред ще е така  Wink

# 21
# 22
  • Мнения: 2 005
Да  Peace на себе си сложих . За пръв път през живота си слагам такава ваксина и се надявам да боледувам по - рядко ... newsm78

# 23
  • Мнения: 1 485
Не! Crossing Arms
Категорично против ваксините-2 години поред си слагах и бях толкова болна,колкото не съм боледувала през целия си живот!!! #Cussing out

# 24
  • Мнения: 1 572
Не! Crossing Arms
Категорично против ваксините-2 години поред си слагах и бях толкова болна,колкото не съм боледувала през целия си живот!!! #Cussing out
и аз така , и мъжа ми по същия начин , не съм противник на ваксините като цяло но на тази определено да

# 25
  • Мнения: 1 685
Не, в никакъв случай!

# 26
  • Мнения: 188
Аз слагах на детето две години поред, но тази година няма да му слагам, взех цитросепт да му засили имунната система.

# 27
  • Мнения: 4 195
Противогрипните ваксини, всяка година съдържат очакваните от СЗО щамове на грипа. Тоест, ако тези щамове наистина се "развърлуват" , от тях няма да боледувате.
Най - често срещаната заблуда в България специално, е че всяка настинка е Грип, а това не е така
Не смятам, че противогрипните ваксини не помагат, напротив. Самата аз бях техен противник, но работя в тази сфера, и информацията, която имам от професионалните среди е, че помагат. В момента на пазара има 6 мисля вида ваксини, някои от тях доказали се на пазара, други по - нови, но много по - пречистени и избора за пациента е голям.
Друг е въпроса, кой и колко изгода има от противогрипните ваксини - личните лекари - не мисля, фармацефтите и аптеките - не мисля. Колкото по - болни хора има, толкова по - голяма посещаемост и оборот ще калкулират те.
Мое мнение.........и на професионалните среди в България  Peace

# 28
# 29
  • Мнения: 1 240
Никога досега не сме слагали противогрипна ваксина и тази година ще пропуснем.

# 30
  • Мнения: 959
Майка ми си бие две години вече. Доволна е.
Аз, съм на различно мнение. Не слагам противогрипни ваксини, на никой в къщи.
Хранителни добавки, витамини и това е.

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Няма да слагаме ваксини нито аз и мъжът ми, нито на детето.

# 32
  • Мнения: 4 195
за съжаление, у дома изпихме за 2 години всички познати имунустимуланти, в невероятно сложни схеми, и пак боледувахме.
Смятам тази година поне от части да разчитаме на противогрипната Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 3 929
Никога не съм слагала, няма и да слагам.

# 34
# 35
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
НЕ ! Naughty

# 36
  • Мнения: 15
Не сме привърженици на такива неща - пък и от грип не съм боледувала има-няма 20 години. Така че , мисля, че не ми е нужно.

# 37
  • Мнения: 1 103
Не няма да слагаме такива ваксини не мисля че нещо помагат.

# 38
  • Мнения: 1 712
Никога не съм слагала, няма и да слагам.

# 39
  • Мнения: 413
За трета година слагам на детето, и съм доволна. Разминаваме се само със суполи.
Ваксианата е influvac
.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 654
Категорично НЕ Naughty

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 9 702
Абе, хора, къде ги намирате тези, дето са боледували много след поставяне на противогрипна ваксина? Аз познавам доста хора, които се ваксинират и са доволни. Аз лично се ваксинирам от няколко години и детето също. И съм доволна. Не мога да кажа, че изобщо не боледуваме, но болестта протича по-леко и без никакви усложнения т.е. без антибиотици. И ако е толкова вредно или излишно, защо в цивилизованите страни тези ваксини се покриват от здравната им каса и доста висок процент от населението се ваксинира ?

# 42
  • Мнения: 413
Абе, хора, къде ги намирате тези, дето са боледували много след поставяне на противогрипна ваксина? Аз познавам доста хора, които се ваксинират и са доволни. Аз лично се ваксинирам от няколко години и детето също. И съм доволна. Не мога да кажа, че изобщо не боледуваме, но болестта протича по-леко и без никакви усложнения т.е. без антибиотици. И ако е толкова вредно или излишно, защо в цивилизованите страни тези ваксини се покриват от здравната им каса и доста висок процент от населението се ваксинира ?
Така е  Peace, и ние сме едни от тях. В БГ плащат ли се? Rolling Eyes
Тук дори ги препоръчват, за лекарите е най важно да се избегнат АБ.

# 43
  • Мнения: 4 195
просто никой в БГ няма файда, народа да не боледува, от най - върлуващата болест - Грипа.
Пак ще попитам - колко струва едно лечение на грип, ако спазим точно рецептата на доктора - минимум 50-70 лв, минимум.
а една ваксина - 10.33лв Peace
колко печели една аптека от рецептата ви - минимум 20 лв, а от ваксината - 40 стотинки.
хайде смятайте.
Абсолютно съм убедена, че предпазват от тези щамове на грипа, за които са създадени. Определя ги СЗО, а тя стои зад гърба на хората а не на фармацевтите.
Как в цял свят действат, само в България - не. Това не е вярно, не е вярно, че сриват имунитета и тн.
Могат само много да помогнат, да навредят - няма начин. Просто са направени от вируса, който би ви повалил така или иначе Peace
За съжаление, в България, две от най - добрите ваксини, които се внасят, не са известни за населението, по една или друга причина.

# 44
  • Мнения: 13 512
просто никой в БГ няма файда, народа да не боледува, от най - върлуващата болест - Грипа.
Пак ще попитам - колко струва едно лечение на грип, ако спазим точно рецептата на доктора - минимум 50-70 лв, минимум.
а една ваксина - 10.33лв Peace
колко печели една аптека от рецептата ви - минимум 20 лв, а от ваксината - 40 стотинки.
хайде смятайте.
Не съм съгласна. Ние се лекуваме с хомеопатия. Лечението на грип ни струва макс. 30 лева с посещението при хомеопат. Ако се лекуваме с разни алтернативни методи- може и нищо да не стува. ЕВ къщи нямам никакво хапче. Изхвърллих купища преди 3 години.
За ваксините- хората, които познавам и се ваксинираха- до един прекарваха грипа с усложнения.
Да, вярно е ,че сриват имунитета и пречат на организма сам да се справи с проблема.
Не съм съгласна и че печалбата от една ваксина е 40 ст. За фармацевтите- не знам, но за компанията-производител сумата е огромна.
А относно "хуманността " на СЗО, съм готова да поспорим.

# 45
  • Мнения: 1 572
Абе, хора, къде ги намирате тези, дето са боледували много след поставяне на противогрипна ваксина? Аз познавам доста хора, които се ваксинират и са доволни. Аз лично се ваксинирам от няколко години и детето също. И съм доволна. Не мога да кажа, че изобщо не боледуваме, но болестта протича по-леко и без никакви усложнения т.е. без антибиотици. И ако е толкова вредно или излишно, защо в цивилизованите страни тези ваксини се покриват от здравната им каса и доста висок процент от населението се ваксинира ?
ами намираме ги , даже съм се заела специално да ги търся  Mr. Green
в цивилизованите страни ваксинирането е част от бизнеса и търговската политика на големите фирми производители ,промиват ти мозъка здраво,едно бебе например му слагат 3 пъти повече ваксини отколкото в бг, защо мислите ?
например мъжа ми го задължават на работа да си бие ваксина за да може да бачка нон-стоп а пък той така или иначе пролетта си изкарва грипа , тази година по мое настояване не му биха да видим;

# 46
  • Мнения: 4 195
монда 30 лв пак са 2 пъти повече от 10.33 Peace
и аз ползвам хомеопатия - само хомеопатия Peace, но специално за ваксината - щом съм се убедила в ефекта и, не мога да я отрека Peace
аз говоря за печалбата на фармацефта, защо намешваш производителя, той говори ли с теб като влезнеш в аптеката и попиташ - предложете ми ваксина - Не, говори фармацефта, който ти казва - бе за кво са ви тези ваксини бе, те грам не помагат. Защото пределно добре знае, че ваксинираш ли се, няма да боледуваш от тези щамове на грипа, тоест няма да му влезнеш в аптеката и вместо 10 лв, да оставиш 70 Peace
това имах предвид под печалба Peace
сега гледам рекламират осцилококцинум - хомеопатичната панацея на грипа, само че, щом и ти позлваш хомеопатия, добре знаем, хомеопатичните как се изписват - персонално за всеки. Но нали е модно, и юруш всички на имуностимуланти и хомеопатични, за вторите, дори без да са влизали в кабинета на хомеопат Peace

# 47
  • Мнения: 741
Ваксинираме се цялото семейство от няколко години,и таза го направихме

# 48
  • Мнения: 1 440
Имам горчив опит от поставена на мен ваксина.Категорично не слагам такова нещо на децата си!

# 49
  • Мнения: 13 512
сега гледам рекламират осцилококцинум - хомеопатичната панацея на грипа, само че, щом и ти позлваш хомеопатия, добре знаем, хомеопатичните как се изписват - персонално за всеки. Но нали е модно, и юруш всички на имуностимуланти и хомеопатични, за вторите, дори без да са влизали в кабинета на хомеопат Peace
НАс много пъти ни е спасявал осцилококцинумът. САмо че по 2-3 гранули през половин час, не по 1 доза, както е написано на опаковката. Даже съм си направила и течна форма  , освен гранулите. ДА не би да ми свърши някога Laughing

# 50
  • Мнения: 4 753
Твърдо НЕ...  Naughty

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ваксинирахме децата вече. Аз съм доволна, защото голямото дете спря да кара тежки грипове с усложнения, откакто започнахме да го ваксинираме. На малката й е за първи път, ще я следя.

# 52
  • Мнения: 423
Няма да слагам противогрипна ваксина, за мен е най-малкото безсмислена от гледна точка на предпазването, защото се изработва на базата на предположения, за това какви щамове на вируса ще са разпространени през сезона, а дали тези предположения ще излязат верни... един Господ знае.
А грипа минава без АБ се само при ваксинираните.  Wink

# 53
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не  Naughty .

# 54
  • Мнения: 52
Ние се ваксинирахме,цялото семейство.Правя го от години и ще продължавам.

# 55
  • Мнения: 4 195
Ние се ваксинирахме,цялото семейство.Правя го от години и ще продължавам.
има ли ефект

Общи условия

Активация на акаунт