лоша майка ли съм

  • 2 624
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Когато каката стана на 1г.6м. вече бях на предела - пратих я на ясла, аз на работа. Дойде ни много добре и на двете, тя се разнообразяваше, аз също се чувствах нов човек, за щастие тя и не боледуваше. Това майката да ходи на работа не я прави лоша, напротив, мисля, че за да бъде една майка добър пример за децата си, тя не трябва да бъде само "майка", трябва да се реализира и, като жена, и като професионалист. Все пак бебетата порастват и стават големи деца, които обичат да имат стабилна, с професия майка до себе си.
Това, което аз не бих направила е да виждам детето си само събота и неделя и да го дам на бавачка преди три години, освен ако не е много належащо, но ти сама ще прецениш кое е най-добро за теб и не мисля, че трябва д искаш хорските съвети а решенията, които взимаш за своите деца.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 752
Спокойно!И аз жадувам да се върна на работа.Това еднообразие ме убива.

# 32
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не не си лоша майка Naughty не си оставила децата си гладни, жадни, боси и голи.
Нормално е желанието което изпитваш. От извесно време и в мен се поражда това чуство - де искам да се върна на работа \спрях да работя веднага щом забременях\.

# 33
  • Мнения: 173
Разбира се ,че не си лоша майка.Моята дъщеря е на година и половина.Започнах работа, когато беше на годинка.Разликата е, че моето работно време ми позволоява да съчетавам прекрасно  детето и работата,така че и аз да се чувствам добре,че съм сред хора,имам ежедневни контакти,така и като се преибера в къщи съм още по-добра майка.Успех!

# 34
  • Мнения: 826
Това е напълно нормално. Просто искаш да се почустваш и личност. Давай смело, ако си доволна от себеизявите си и от живота си ще е по-добре и за бебо, нали? Успех Wink

# 35
  • Мнения: 668
Как ще си лоша майка.Напълно те разбирам.Като чета по скоро си направила добро за теб и децата.Нервна майка е по лошият вариант.Аз се превръщам в момента на точно този тип и май е настъпил момента да го оставям на ясла.

# 36
  • Мнения: 2 448
Аз така и не разбрах, защо заради половин работен ден искаш да си оставиш детето при бабата, а ти да го виждаш само събота и неделя?  newsm78 За 4 часа дневно бих наела жена или ясла на половин ден, след като детето има проблем с храненето. Иначе не се сърди, ама ми звучи като повод да си починеш малко повече от малкото дете.
Бих си пратила детето така само ако става дума за много изгодно финансово предложение , а не от желание да избягам от домашните задължения по цял ден и детето. Но за половин работен ден, толкова добро ли ти е заплащането?  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 411

Аз така и не разбрах, защо заради половин работен ден искаш да си оставиш детето при бабата, а ти да го виждаш само събота и неделя?  newsm78 За 4 часа дневно бих наела жена или ясла на половин ден, след като детето има проблем с храненето. Иначе не се сърди, ама ми звучи като повод да си починеш малко повече от малкото дете.
Бих си пратила детето така само ако става дума за много изгодно финансово предложение , а не от желание да избягам от домашните задължения по цял ден и детето. Но за половин работен ден, толкова добро ли ти е заплащането?  Rolling Eyes
Peace

# 38
  • Мнения: 86
Не мисля че си лоша майка,за да са те добре ти също трябва да се чувстваш такава.Единственото с което много не съм съгласна е че ще пратиш детенце на 70км и ще го виждаш само събота и неделя.Аз съм гледана от баба и искам да ти кажа че това не е най-добрият вариант.Непрекъснато питам майка ми как не ни е пратила на детска с брат ми.Помисли по този въпрос,а в крайна сметка детенце няма да яде до първи клас пасирано,нали!

# 39
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Не се притеснявай мила,желанието ти да имаш социални контакти е съвсем нормално.Но би ли издържала далече от малкото човече.

# 40
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
За каква лошотия става въпрос? Нормална си си. Само че....70км....събота и неделя.....не знам, ти си знаеш вариантите. Вариант да носиш храна от в къщи в яслата нямаш, защото е забранено вкарването на храна от вън, но можеш да приучиш детето да яде нормална, непасирана. Така ще му направиш и услуга.

# 41
  • Мнения: 2 015
Аз сега пък толкова съжалявам, че не съм си вкъщи, за да си гледам детето Cry.Живота е толкова кратък, а децата растат бързо.И аз голям зор давах да почна работа, но сега определено не се чувствам по-добре Rolling Eyes.

# 42
  • Мнения: 286
И аз съм от майките, които биха започнали работа, вече обмислям варианта с яслата. При мен проблема е, че не искам да се връщам на старата си работа и си търся нова, та затова все още се гледаме с малката, но иначе бих се върнала на работа вече.

# 43
  • София
  • Мнения: 864
ммм дам. и аз имах същите терзания в петък. бях оставила бебка на детегледа4ка. / тя е бившата на брат ми/ . и ве4ерта такъв рев му дръпнах и се тормозих. така яе е първите дни.после яе си ок. освен това - доволна и спокойна мама, доволно и спокойно бебе. ти поне можеш да раз4иташ на свекърва ти...моите и двете баби работят;(

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 529
Стига де, как можа да пуснеш такава тема? Нито си лоша майка, нито е НЕнормално да изпитваш нужда от промяна. Пък и става въпрос за половин работен ден Thinking! Представям си, какво би си помислила за мен newsm78, детето ми няма 10 месеца, а аз в същия този понеделник ще съм вече четвърта седмица на работа и то редовна смяна. В 7 тръгвам в 17 се прибирам. И, да ти кажа честно, засега не съм се сещала, че това е показателно за "лоша майка". "Добрите" - да не ме оплюват много, защото още 1-2 месеца на работа и може да започна да им завиждам. Съответно - нищо няма да ми попречи да се завърна изцяло в царството си Wink!

Общи условия

Активация на акаунт