Зъбки във втория месец?!

  • 1 352
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте,момичета.Помагайте!От седмица имаме проблем с нощното спане,не знам дали някой е преживявал нещо подобно.Бебето ми е почти на 3 месеца и е изцяло на кърма . Режимът ни беше следния. Къпане към 7, заспиване в 8 и непробуден сън докъм 1-2.След това бyденията бяха приблизително през 2 часа.От седмица обаче не само си върнахме яденето в 12, ами и след това бъденията са на всеки,казвам всеки час.Започва да си лапа пръстите на сан и се събужда от това,суче 5 минути заспива за 55 минути.Като часовник е.При това храненето и е доста неефективно,защото усещам, че  суче само за да заспи.А преди се събуждаше и си хапваше много добре.Пробвала съм да и дам биберон-отказва.
Сутринта тя е бодра и засмяна, а аз съм като ударена с мокър парцал.Възможно ли е да са зъб ки,защото постоянно се слюнчи през деня и си лапа ръцете,но пък ми се струва рано за зъбчета. #Crazy

# 1
  • Мнения: 1 572
съмнявам се да са зъбки въпреки че не е изключено , бебетата са така ден с ден не си приличат , поне моят опит е такъв Peace

# 2
  • Мнения: 3 869
Със същият режим и същите промени при нас беше при кризата около 12 седмици. При нас започна на 10 седмици и приключи на 12...
Една нощ го пях повила и така изкара по-дълго, но мен все нещо ме "гризеше" дали правилно постъпвам  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 401
При нас горе-долу по същото време започна да става много неспокоен съня и бебо нощем да се буди доста пъти и да си посуква само за успокоение и приспиване, но и досега зъбки нямаме! Дано при вас да е по-кратко, че при нас дългичко продължава, но аз поне се научих въпреки това да се наспивам! Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 305
извинете за спама - Meg1, моля те, изчисти си кутията, искам да те питам нещо на лични.

# 5
  • Мнения: 9 481
Биберона после пък ще се чудиш как да го махнеш-така и така не го иска, не го давай Peace
Колики да има?
Нещо ти да хапваш,което да рефлектира у бебето?..

# 6
  • Мнения: 1 554
криза в растежа Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 3 751
Характер.Не мисля,че са зъби.

# 8
Благодаря ви ,момичета.Дано скоро да отмине тази криза.

# 9
  • Мнения: 166
И бебчо се слюнчи и чеше зъби от 3-4 месец. Вече е почти на 8 - зъби няма!

Колики, кризи в разтежа, начин за успокояване, както са казали другите майчета, звучат логично.

# 10
  • Мнения: 295
моя тигър също започна да се плюнчи и да си яде ръцете, а и всичко друго което успее да си навре в устата към края на 2м, но зъби още не са му поникнали. на прегледа на 3м попитах лекарката дали е възможно да му избива зъбче толкова рано и тя каза, че по принцип е възможно Mr. Green

# 11
  • Мнения: 122
Хм, и ние сме абсолютно по същия начин...и да ви кажа, май са си точно зъбите. След седмица става на 4м...на миналия преглед зъбите се виждаха във венците. Незнам кога ще избият, но със сигурност това го дразни, защотокато му дам да ми дъвче пръста и се успокоява. Дадохме хомеопатично за зъби и за сега бих казала, че има доста голямо подобрение в сиуацията. Това със зъбите е труден процес. Не избиват за 2 вечери...а и те растът на етапи.

# 12
  • Мнения: 68
И аз си мисля, че е от зъбките. Моите близначета в събота станаха на 3 месеца. Преди около две седмици (че може и малко повече) малката много ожесточено започна да си хапе ръчичките. Като й погледна в устичката на долния венец се белеят две зъбчета, като дясното малко повече.
По принцип ние ги храним вечер към 23-23,30 часа и после спят до към 6,00-6,30 часа, но откакто започна това дразнене на венците почти всяка вечер тя се събужда към 4,00 часа и имам чувството, че ще си изяде ръката. Мажа я с крем Бочко за венци и след няколко минути се успокоява и заспива (понякога я слагам и на гърдата да посуче). Започнах и преди всяко хранене да й мажа венците и наистина е по-спокойна вече.
Другата седмица ще ходим на консултация и ще питам докторката дали това наистина е от зъбките, въпреки че още сме малки.

# 13
  • Мнения: 2 376
И ние май имаме зъб. Поне семейният съвет прецени, че това което се подава от долния венец е зъб  Crazy Тя от раждането си имаше едни бели петенца, заради, които педиатрите ме караха да и "плакна" устата, но аз веднъж си докарах истерично дете и повече не ги и послушах. Сега тези петна взеха да растът и едно от тях се оказа споменатия зъб Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 427
Може и зъби да са- на дъщеря ми на 2 месеца и избиха долните кучешки,и двата  Shocked И ръцете и са все в устата,даже вече успява почти до китките да ги налапа и а-ха да повърне Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт